Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Projekt Čtení pomáhá pomohl malé Viktorce

Projekt Čtení pomáhá pomohl malé Viktorce

Mladí čtenáři zapojení do Čtení pomáhá uzavřeli v pořadí již stou charitu. Částku téměř 90 tisíc korun načetli devítileté Viktorce. Ta si nyní bude moci dovolit potřebnou asistenci do školy. Doposud díky Čtení pomáhá obdržely charity finanční částku přesahující 9 miliónů korun.

 

Projekt Čtení pomáhá byl spuštěn 8. 4. 2011. Během necelých deseti měsíců svého fungování se podařilo dětem, které se do projektu zapojily, uzavřít sto zcela konkrétních charitativních počinů. „Pomoc putovala jednak dětem, ať už se zdravotním postižením, nebo z dětských domovů či ze sociálně slabších rodin, ale např. také dětem z Afriky. Mladí čtenáři nezapomínali ani na dospělé, kteří se po nehodě octli na vozíku, ale ani na seniory, kterým přispěli třeba na rekonstrukci seniorského domu nebo na nákup aktivizačních pomůcek. Děti přispívaly také na ohrožená zvířata a výcvik asistenčních psů,“ říká Martin Roman, iniciátor a donátor Čtení pomáhá.  

Stou naplněnou charitou je pomoc devítileté Viktorce, která má v důsledku předčasného narození a dalších komplikací poškozený mozek. Bez pomoci druhých nevyjde schody, má slabou jemnou motoriku a poruchu zraku. V současné době chodí do 3. třídy integrované školy. Proto, aby mohla školu i nadále navštěvovat, potřebuje asistentku. Tu si nyní díky Čtení pomáhá bude moci dovolit. Děti jí načetly částku cca 90 tisíc korun.

Seznam všech charit, již naplněných i aktuálních, je k dispozici zde:

http://www.ctenipomaha.cz/cs/Charity.

Celkem děti zatím poslaly charitám více jak 9 miliónů korun. A projekt pokračuje dál. V současné době je do něj zapojeno přes 80 tisíc žáků základních a středních škol.

 

***

projekt čtení pomáhá pomohl malé viktorceProjekt Čtení pomáhá podporuje čtenářství a zároveň umožňuje dětem a mládeži podílet se na charitativní činnosti. Děti jsou k četbě motivovány finanční odměnou 50 korun, kterou však nezískávají pro sebe, ale věnují ji na charitu. Každý rok se tak různým nadacím rozdělí až 10 miliónů korun. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou právě dětští čtenáři. Každý z čtenářů, který se zaregistruje na webových stránkách projektu, přečte některou z doporučených knih a správně zodpoví kontrolní otázky k dané knize, získává kredit 50 korun. Ten pak věnuje na některou z nabízených konkrétních charitativních akcí. Charity navrhují oslovené dobročinné organizace a partneři projektu. Knihy zařazené do projektu byly vybírány v celorepublikové anketě o nejlepší dětskou knihu. V odborné porotě, která knihy navrhovala, byly osobnosti, jako je Zdeněk Svěrák, Marek Eben, Alena Ježková, Jiří Dědeček a Martin Roman, který je iniciátorem a donátorem projektu. Jedním z ambasadorů Čtení pomáhá je také Vojta Dyk.

 

Webové stránky projektu: www.ctenipomaha.cz

Facebook: http://www.facebook.com/ctenipomaha

Redakce


30.1.2012   Rubrika: Knižní recenze   |   Komentářů 1   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Projekt Čtení pomáhá pomohl malé Viktorce

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Almega
Almega - 30.1.2012 15:52

No nevím,jestli je toto zde správně,když se do toho mohou zapojovat jen žáci a studenti cca do 19 let....Tak já už jsem starší ročník a číst na charitu již nemohu....

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 473345.
Archiv anket.