Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Už zase nemáte co číst? Tipy do vaší knihovny.

Už zase nemáte co číst? Tipy do vaší knihovny.

Opravdové knižní delikatesy připravilo vydavatelství Moba na letošní duben – thriller od světově uznávaného islandského autora Arnaldura Indridasona Oběť, ale i od našeho oblíbeného autora Vlastimila Vondrušky historickou krimi Podivná svatba na Lichnici a další novinky.

 

Kdo to je vůbec Arnaldur Indridason?

Islanďan žijící v Reykjavíku, který vloni oslavil padesátiny, patří mezi jedny z nejčastěji překládaných současných evropských autorů. Jeho knihy byly vydány ve 36 jazycích a říká se, že jako jediný islandský spisovatel se uživí psaním knih. Indridasonovo dílo je nejen kritiky, ale i čtenáři vysoce hodnoceno. Důkazem jsou bezesporu mnohá nejen evropská literární ocenění: Severní blata, první z románů, v nichž vystupuje komisař Erlendur, obdržela v roce 2002 prestižní cenu Glasnyckel (Skleněný klíč), udělovanou každoročně nejlepší severské detektivce; druhý detektivní román Dech smrti byl nominován na tuto cenu v roce 2003. Autor se řadí k takové elitě jako jsou Henning Mankell, Johan Theorin, Leif GW Persson, Jo Nesbo, Åke Edwardson a zaujímá přední místo na žebříčcích bestsellerů, jak ve Skandinávii, tak v Anglii, Francii, USA, Německu a jinde v Evropě. V roce 2006 byl jeho román Severní blata zfilmován a ihned se stal nejúspěšnějším islandským filmem v historii. V roce 2007 získal tento film hlavní cenu na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. 

Prestižní deník The Guardian řadí Arnaldura Indridasona na první místo mezi TOP 10 evropských autorů detektivních románů současnosti, internetový server Krimi Couch zase mezi pět nejoblíbenějších světových knihaautorů krimi románů všech dob.  

Krimi thriller Oběť Arnaldura Indridasona nás zavede do Reykjavíku, kde je v jednom bytě nalezen muž s podříznutým hrdlem. Zdá se, že se pachatel i oběť znali, neboť nic nenasvědčuje násilnému vniknutí. Komisařka Elinborg spatří pod postelí kašmírový šál, který vydává podivnou vůni a v kapse oběti je rovněž nalezena tzv. "znásilňovací droga". Erlendurova kolegyně tuší, že vražda byla odplatou za brutální zločin, který nebyl nikdy potrestán. Zatímco se komisař Erlendur snaží ve fjordech vyrovnat s traumatickými zážitky z dětství, vyšetřuje Elinborg vraždu, která otřese nejenom jí…

S napětím a zajímavým dějem však nezůstávají pozadu ani čeští autoři. Jasným důkazem je Vlastimil Vondruška, kterému vychází u nakladatelství MOBA už 35. kniha v pořadí, jež dokáže neskutečně poutavě vyprávět osudy a příběhy lidí na pozadí historických událostí. Člověk se tak dozví mnohé zajímavé, co se opravdu stalo a ve škole nás neučili.

10. dubna si mohou nejen všichni jeho příznivci pořídit novinkovou historickou krimi nazvanou Podivná svatba na Lichnici, která poutavým vyprávěním popisuje ústup českého vojska z Bavorska, kdy se zádní voj spolu s Oldřichem z Chlumu dostane v Mühldorfu do obležení. Rytířům se podaří probojovat na svobodu, ale i když by měli slavit, jejich velitelé Smil z Lichtemburka a Vok z Rožmberka jsou nervózní. Záhy poté pozve Smil Oldřich na svůj hrad Lichnice, kde se má konat svatba jeho druhorozeného syna. Když Oldřich na hrad dorazí, uvědomí si, že něco není v pořádku. Jako svatební hosté tu jsou všichni, se kterými se nedávno ocitl v obležení. Ani příprava svatby neprobíhá klidně, neboť dojde k prudké hádce mezi snoubenci. Oldřich z Chlumu to rozmrzele sleduje, ale než stačí pochopit, co se vlastně děje, dojde k první vraždě….

A jaké další novinky vycházejí u nakladatelství MOBA v dubnu?

Král zvedá meč, Jan Bauer, historické krimi

Kočka v utajení, Lydia Adamson, kočičí krimi

Stíny nad univerzitou, Veronica Stallwood, světová krimi

Falešná kočička, Naďa Horáková, původní česká detektivka

Třetí tvář, Patrik Rozkovec, původní česká detektivka

Manžel, který štěká, taky kouše, Alena Jakoubková, román pro ženy

Heřmánkové údolí, Hana Marie Körnerová, román pro ženy

Redakce


5.4.2012   Rubrika: Knižní recenze   |   Komentářů 10   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Už zase nemáte co číst? Tipy do vaší knihovny.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
bobos
bobos - 9.1.2013 12:35

Nakupování knih není levné, ale když už se chci rozšoupnout, jdu do knihkupectví. Nejraději mám historické detektivky a romány od historičky Alison Weir http://baila.net/search?utf8=%E2%9C%93&search=Alison+Weir&type=a

 
jelítko
jelítko - 6.4.2012 10:11

Almega: To si tak strašně užívám, chodím na jeden literární server, tak mám seznam knih, které si chci přečíst. V tom seznamu si vždycky vyberu a pak si je blokuju (teď už jenom rezervuju) v knihovně. Pak je přinesu domů, nosim tak 4 najednou, víc jich za měsíc nestihnu, a pak si vyberu a čtu. Miluju tenhle proces smajlik - 60 Na dovolenou vezu tak 10 knih, protože můj přítel taky čte. Tak se hodně válíme u moře ve stínu a celý dny čteme a šnorchlujeme. To je nádhera. A jelikož můžu číst i v autě, tak taková dvanáctihodinová cesta z dovolený domů, je taky super na čtení.

 
Almega
Almega - 5.4.2012 18:22

Juana: Jj.teď jsem byla v knihovně,přinesla si zase něco na Velikonoce,asi 10 knih a nějaké brožované,a už se těším na večer,až na to vlítnu...To je nejhezčí okamžik pro mne,si vybrat v knihovně nové knihy (´ještě mnou nikdy nečtené) a doma si je dát na hromádku a "zažrat se " do první...Mám někdy i více najednou rozečtených,např. na WC,u postele,a střídám to dle místa pobytu.To je moje "jídlo"...Raději bych byla bez potravy,než bez knih nebo aspoň časopisů...V cizině jsem byla vyřízená a aspoň,po přečtení všeho,co jsem si vzala s sebou,zírala do cizojazyčných novin,např. ve stánku,nebo nějakých,co se válely v hotelu...A těšila se domů,jak si doma "pošmáknu"...na knihách...

 
Světlonoska
Světlonoska - 5.4.2012 17:31

smajlik - 63JAko holka sjem tahala z hknihovny 10-15knihsmajlik - 67ted se přiznám mám asi vybráno"a moc jim nedám...asi také proto,že sjem zahlceni informacemi z mnoha stran,nějak mi to ted nechybísmajlik - 72smajlik - 76smajlik - 66moje patketa byla a je především příroda,a literatura faktusmajlik - 5

 
Juana
Juana - 5.4.2012 16:55

Almega: denně 1-3 knihy? Fakt denně?

 
Juana
Juana - 5.4.2012 16:54

Šmarjá pan Vondruška píše snad ještě rychleji než nebožtík Ed McBainsmajlik - 76 Máme skoro všechny jeho knížky

 
jelítko
jelítko - 5.4.2012 13:09

Jinak přidávám informaci pro milovníky Jo Nesba; v sobotu 14. 4. 2012 má v pražském luxoru na Václaváku od 10:30 autogramiádu.

 
jelítko
jelítko - 5.4.2012 13:06

Ty jo super typ na spisovatele, kterého jsem neznala. Arnaldur Indridason vypadá zajímavě. Něco zapůjčim v knihovně. Knihy, bohužel nemůžu kupovat nemám je kam dávat.

 
Sonne
Sonne - 5.4.2012 9:00

Almega: Já taky preferuji knihovny, díky za tipy na detektivky. smajlik - 54

 
Almega
Almega - 5.4.2012 8:40

Já čtu kdeco,ale málokterou knihu si kupuji,protože bych se nedoplatila...Chodím do knihoven a denně přečtu 1-3 knihy...kromě novin a časopisů.Takže si počkám,až to tam uvidím,i když nejraději čtu životopisné a historické knihy,detektivky spíš méně....

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 473345.
Archiv anket.