Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Chci změnit svůj život, ale nemám na to čas

Chci změnit svůj život, ale nemám na to čas

Doreen Virtue: Chci změnit svůj život, ale nemám na to čas

Tenhle povzdech každá známe. Některá víc, některá méně. V životě jsou tři pilíře, na kterých stojí lidský pocit štěstí – zdraví, láska a materiální zabezpečení. Americká psycholožka Doreen Virtue, která proslula svou prací a propagací andělské terapie, nechává anděly pro tuhle chvíli trošku spát. Tím se její dílo stává přijatelnější i pro úplné skeptiky a musím říci, že jsem dosud asi nečetla takhle PRAKTICKOU příručku.

Nesmírně precizně poskládanou a každé slovo, které autorka zvolila dopadá na úrodnou půdu. Ano, jsem asi tou, která by chtěla změnit svůj život, ale nemá na to čas. I když spíš o čas, jde tady o určitou lenoru a odevzdanost tomu, co je. Kdo by to neznal. Jak maličké mohou být krůčky ke splnění svých snů? Mohou být miniaturní, mohou to být i pětiminutovky denně, které si pro tento účel pevně stanovíte. Může to být hodina, půlhodina, prostě čas, kdy se budete věnovat jen sobě a stanovenému úkolu.

Asi tak, jako to na jednom místě v knize autorka napsala: Napište každý den stránku a za rok máte knihu.

Nemusíte tu knihu psát na jeden zátah, stačí pravidelně po malých dávkách. I takhle se dávkuje cesta ke štěstí a ke splnění snů. A hlavně, přijmout zodpovědnost za své nehezké chování k sobě. Neříkat „ANO“, když jste chtěli ve skutečnosti říci „NE.“

Neumíte snít? Zkuste to s filantropem

Naprosto mě dostal způsob, jakým nás autorka vůbec naučí snít. Můžeme si dovolit přát si něco víc, než, co v životě máme? Není vždy štěstí v jednom pilíři vykoupeno smůlou v dalším? Není! Přinejmenším je fajn se zasnít, jaké by to bylo, kdyby… a tady nastupuje fiktivní pan filantrop, chlápek, co všechno naše vysněné zaplatí a už už dychtivě a s láskou čeká, až mu svá přání nadiktujete. Jak poznat přání našeho ega a pravá přání našich duší, to je další věc, u které ustrnete. Je to všechno tak jednoduché a potom i onen filantrop ztrácí svůj význam, protože volání duše je jednoduše nepřeslechnutelné.

Muž mého srdce mě hledá, stejně horlivě, jako já po něm toužím

Ach ano, láska. A nejen ta, i kolegiální a rodinné vztahy jsou zajímavou propojenou kapitolou. Pokud máme kolem sebe negativní lidi, i to je věc, za kterou je třeba vzít zodpovědnost a změnit tuto skutečnost. Způsobů je několik, takže nelze dát univerzální návod. Pustili jste tyto lidi do svého života, co s tím? Přitáhnout si k sobě komunitu lidí, kteří jsou stejní jako já, či jinak naladění, není tak těžké. Poměrně dobře to funguje a je to jedna z oblastí, na které ten zákon přitažlivosti nejlépe funguje. A ona afirmace o tom, že muž mého srdce mě hledá stejně horlivě jako já po něm toužím – je naprosto překrásná.

Aby bylo praktičnosti učiněno zadost, závěr knihy je motivační ještě víc. Procítit své čakry, negativní rozkolísané emoce, vyrovnat se, meditovat a spojit se svým vlastním průvodcem. Ve chvíli, kdy už znáte předchozí obsah knihy, vám přijdou tyto informace jako samozřejmé a velmi vítané.

A kdyby něco – je dobrým nápadem českého vydavatele, že tam umístil i telefonní čísla, kontakty a adresy krizových center nejen pro ženy. Místa, kde najdete pomoc ve chvíli, kdy se nebude dařit.

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2013, www.synergiepublishing.com

Renata Petříčková


26.2.2013   Rubrika: Knižní recenze   |   Komentářů 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Chci změnit svůj život, ale nemám na to čas

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Almega
Almega - 26.2.2013 14:32

Myslím si,že každý občas pochybuje o svém životě a přemýšlí,jak by žil jinak...Možná za svobodna,to je čas na změny,ale je-li už člověk starší,má-li děti,tak už většinou slevuje,už ví,že neoslní svět nějakým vynálezem,ani činem,že zkrátka už jede v daných kolejích a basta...A v dnešní době,kdy se do všeho míchá problém s penězi,nebo zaměstnáním,tak je to podle mě úplně v čudu!

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 148385.
Archiv anket.