Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Studovat můžete třeba i v padesáti

Studovat můžete třeba i v padesáti

Zkušenosti, dovednosti a samozřejmě i příslušné vzdělání – to jsou nesporné benefity, podle kterých si zaměstnavatelé vybírají své nové posily do pracovních týmů. Globální ekonomická krize kromě jiného pročistila i pracovní trh a potenciální zaměstnavatelé si dobře rozmyslí, koho přijmou do pracovního poměru a kdo pro ně naopak již nemá příslušný pracovní potenciál.

Vzdělání se cení

Co však dělat v situaci, kdy jste výborným odborníkem ve svém oboru, ale nemáte žádné zkušenosti z manažerské nebo právní oblasti? Jenže! Firma potřebuje nejen specialistu, ale zároveň i manažera s právním vzděláním, který dokáže převzít tým odborníků a samostatně s ním dosáhnout požadovaných výsledků.

Výhodou je studium v češtině

Studium manažerských a právních dovedností nabízí například Ústav práva a právní vědy, kde lze na základě absolutoria získat prestižní titul MBA. Studium tohoto oboru je dostatečně komplikované samo o sobě, z důvodu exaktní srozumitelnosti je tedy celý MBA program nabízen v českém jazyce.

Vybírat lze mezi programem komerčního práva a veřejného práva, přičemž obsah studia určuje studentem vybrané zaměření. Zajímavé je, že sami lektoři preferují studenty s dostatečnou praxí a ukončeným vysokoškolským vzděláním. Jinými slovy: studium MBA na Ústavu práva a právní vědy je vhodné pro všechny, kteří cítí potřebu si rozšířit své znalosti a opřít je o letitou praxí získané zkušenosti. Ne nadarmo se říká, že dobrý manažer se vzdělává celý svůj život.

Nikdy není pozdě

Není tedy žádnou výjimkou, že se na studium zapisují lidé velmi rozdílného věku. Na Ústavu práva a právní vědy se tak bez problémů můžete potkat i se studenty, kterým již bylo padesát, a přesto cítí potřebu se ve své kariéře posunout výš právě díky nově získaným znalostem, zajímavým osobním kontaktům, potažmo udělenému titulu MBA. „Jsou to právě zkušenosti z praxe, které jsou poměrně klíčové pro každého studenta MBA. Není proto žádnou výjimkou, že se nám do studijních programů přihlašují lidé ve věku kolem 40 let a výše.“ Potvrzuje uvedenou skutečnost Mgr. Patrik Frk, tajemník Ústavu práva a právní vědy.

Distanční forma studia

Zajímavá je i distanční forma studia, kterou lze dokonce nahradit pomocí e-learningu, obě tyto formy studia jsou velmi vstřícné k běžným pracovním povinnostem studujícího a nenarušují jeho běžný pracovní rytmus. „O to větší nároky jsou kladeny na jeho vnitřní disciplínu a sebevzdělávání, které je nezbytně nutné pro úspěšné obhájení závěrečné práce a složení závěrečné zkoušky, na jejímž základě lze udělit titul MBA.“ Upozorňuje Frk na možná úskalí dálkového studia.

Studium je rozděleno do dvou semestrů, které provází série kolokvií s vysoce erudovanými garanty jednotlivých oborů. Výhodou je individuální přístup školitelů a aktuální tématika, které vychází ze současné situace na trhu a ve společnosti. studovat můžete třeba i v padesáti

Život s titulem MBA

Důvody ke studiu MBA mohou být různé, jedno však mají společné, každý student si od studia slibuje získání nových poznatků a navázání přínosných kontaktů v rámci svého oboru a zároveň i určitý posun ve své dosavadní kariéře.

S podobným očekáváním vstupoval do MBA programu na Ústavu práva a právní vědy Zdeněk Novotný. „Vystudoval jsem informatiku a několik let jsem působil jako IT specialista, nicméně jsem cítil potřebu se více specializovat a věnovat se oboru, který mě zajímal primárně. Časem jsem pochopil, že toho mohou dosáhnout jen v případě, že si založím svoji vlastní firmu. K tomu jsem si potřeboval rozšířit své znalosti například i o oblast managementu a o základy komerčního práva, což mi umožnilo právě studium MBA na Ústavu práva a právní vědy. V současné době jsem se i díky tomuto studiu úspěšně etabloval a moje společnost se úspěšně rok od roku rozšiřuje.“

 

Více informací o studiu naleznete na: www.ustavprava.cz

Kornelie Holá, DiS.


19.1.2011   Rubrika: Lidské osudy   |   Komentářů 15   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Související odkazy:

 

Diskuse ke článku - Studovat můžete třeba i v padesáti

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
koliaska105
koliaska105 - 31.3.2020 4:44

Abych pravdu řekla, tak já už si myslím, že jsem na studium trochu stará. Ve studiu se raději snažím podporovat svého syna. Právě ten se teď chystá na střední. Jen má teda strach z přijímaček, ale myslím si, že díky To dáš - https://www.to-das.cz/ je zvládne bez problému.

 
štoudev
štoudev - 21.1.2011 14:36

Riki: na normální bakalářský nebo magisterský kombinovaný studium na veřejný vejšce? To je dost zvláštní, sama jsem ji dělala ve 34 letech a jediný, co jsem platila, byla asi dvacetikoruna za index. Ono jde o to, jestli to nebyl třeba jiný typ studia smajlik - 26

 
Riki
Riki - 21.1.2011 12:53

majucha: hele, já nevím, ale za ty tři roky jsem opravdu nenašla v Praze ani v Ústí možnost studia při zaměstnání, kde bych nemusela nic platit. To nemluvím o tom, že bych třeba chtěla studovat něco alespoň částečně příbuzného tomu, čím se živím, a ne to, co zrovna tento rok otevřeli. smajlik - 42

 
Riki
Riki - 21.1.2011 12:49

pippi.dlouha.puncocha: no, já dojíždím každý den do práce, 100 km ráno tam a 100 km večer zpátky. 5 hodin čistého času denně na cestě různými prostředky MHD a vlakem... Takže by se mi dost obtížně hledal další čas na dojíždění ještě i za studiem.

 
štoudev
štoudev - 20.1.2011 14:58

Almega: to šlo v Plzni, ale to jsi prošvihla smajlik - 34smajlik - 34

Jinak z U3V není titul smajlik - 58

 
štoudev
štoudev - 20.1.2011 14:56

Riki: neplacené jsou veřejné vyské školy a státní vysoké školy. Na ostatní se platí školné. Na VVŠ je to ale omezeno nějakou délkou celkového studia, aby se vyeliminovali takoví ti věční studenti a propadávači, teď z hlavy přesně nevím, kolik to je, ale myslím, že 7 let. Pokud do těch sedmi (či kolika) let nestihneš vystudovat, potom platíš nějaký poplatek za každý rok, kdy jsi na škole jakoby navíc, ale není to taková darda, jako u těch soukromých. A sčítá se celková doba studia, ne jen roky na té jedné škole - takže když je člověk rok někde, potom to zabalí, za dva roky se přihlásí jinam, tam to taky zabalí a přejde zas na další školu, tak už má z troho hned kus odstudováno, ne, že se mu to začne počítat od nuly.

 
Almega
Almega - 19.1.2011 16:56

V mém věku můžu jít tak na universitu třetího věku....u nás ve městě však není a že bych někam dojížděla,tak to ne.Zůstanu bez titulu do smrti.....Škoda,že není možné dělat něco na dálku,jen písemně,formou testů a tak,dosáhnout nějaký počet bodů,a pak za to dostat nějaký pěkný titul.Obor by si mohl člověk vybrat sám,podle toho,co ho baví...

 
pippi.dlouha.puncocha
pippi.dlouha.puncocha - 19.1.2011 16:39

Riki, to není pravda s tím placením. Mně už 26 není a studuji dálkově, neplatím ani kč, pouze pokud bych přetáhla roky určené ke studiu. Dojezdovou vzdálenost si člověk nemůže vybírat, pokud chce opravdu studovat. Já sama jezdím přes 200 km a v den kdy mám školu strávím cca 6 hodin v autobuse, ale za to vzdělání mi to stojí.

 
Riki
Riki - 19.1.2011 15:32

Sonne: univerzity jsou neplacené, dokud člověku nebylo 26 a může studovat na denním studiu. Když je mu už bezmála padesát, je jednak výběr velice zúžen, oborů, které lze studovat při práci, je jak za krejcar uranu, a druhak se mi za tři roky nepodařilo objevit nic, kde by ode mě nechtěli školné cca 20 táců za semestr ( a bylo to v nějakém rozumném dosahu, kam se dá dojet, ne přes celé Česko a půl Moravy...) smajlik - 66

 
Sonne
Sonne - 19.1.2011 14:21

Některé univerzity jsou (naštěstí) ještě stále neplacené smajlik - 37, ale zase se na ně dělají docela drsné přijímačky (v některých případech i ještě drsnější oborové testy, můj případ). No co už, titul netitul, někde je prostě potřeba...

emchira: Mladý, Blbý, Ambiciozní smajlik - 68

 
orinka
orinka - 19.1.2011 11:52

nějak se ti univerzity živit musejísmajlik - 68

 
štoudev
štoudev - 19.1.2011 11:04

Riki: a to je jen základ smajlik - 42, každého, koho znám a kdo dělal MBA ta legrace vyšla na nějakých dvě stě až tři sta tisíc, a jejich studium spočívalo především v tom, že každé (myslím) tři týdny museli odevzdat práci o rozsahu asi dvě stě stran. Nikdo nedělal nic jiného, než je jen psal a psal a psal, i ze spaní psal a psal s psal smajlik - 16.
Snad je to někde nastavené i lépe, ale mě to tedy nijak nenadchlo.smajlik - 20

 
emchira
emchira - 19.1.2011 10:50

Někteří mladí vysokoškoláci tuto zkratku čtou jako Mladý,Blbý,Ambiciozní.
Zase způsob,jak z blbečků vytáhnout prachy.

 
Riki
Riki - 19.1.2011 10:36

Hm, tak jsem si pro zajímavost klikla - cena 96 000,- Kč plus DPH, a podmínkou pro přijetí, mimo jiné, již ukončené VŠ studium aspoň na úrovni bakalář. Děkuji pěkně, zůstanu bez titulu MBA a budu doufat, že i tak mám právo na slunce svit a nemusím nutně chodit kanálem. smajlik - 42

 
Sonne
Sonne - 19.1.2011 8:33

Ano, hodlám letos začít (bude mi teprve 40 smajlik - 68) studovat. MU v Brně, možná UP v Olomouci...To se uvidí. smajlik - 58

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77195.
    Archiv anket.