Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Dagmar Pecková a Jiří Bárta hosty benefice Nadačního fondu Kolowrátek

Dagmar Pecková a Jiří Bárta hosty benefice Nadačního fondu Kolowrátek

Charismatické hvězdy světového jména, operní pěvkyně Dagmar Pecková a violoncellista Jiří Bárta, společně s Komorní filharmonií Pardubice pod vedením šéfdirigenta Marko Ivanoviće vystoupí na mimořádném benefičním koncertě Nadačního fondu Kolovrátek, který se koná 31. března v 19 hodin ve Stavovském divadle.

V programu zazní předehra z Figarovy svatby W. A. Mozarta, Čajkovského Variace na rokokové téma v interpretaci Jiřího Bárty, Dagmar Pecková zazpívá Lidové písně italského skladatele Luciana Berii a na závěr je připravena Klasická symfonie Sergeje Prokofjeva.

Pro Dagmar Peckovou bude benefiční koncert první spoluprací s Nadačním fondem Kolowrátek. Proč se pro ni rozhodla? „Velmi se mi zalíbila myšlenka podpory mladých talentů, i to, že se Kolowrátek nezaměřuje pouze na jeden směr, ale pomáhá tam, kde je třeba,“ odpovídá D. Pecková a přibližuje i repertoár: „Zazpívám svůj oblíbený písňový cyklus, myslím, že ačkoliv patří mezi díla 2. poloviny 20. století, je to neobyčejně zpěvné dílo, které vás provede lidovou písňovou tvorbou po celém světě během patnácti minut.“

Výtěžek benefičního koncertu je určen na podporu činnosti Nadačního fondu Maximiliana, Francescy a Dominiky Kolowrat-Krakovských Kolowrátek. „Dlouhodobě se zaměřujeme především na handicapované děti a mladé umělce, kteří potřebují pomoc k rozvinutí svého talentu. Máme velkou radost, když se podaří změnit konkrétní osudy k lepšímu. Proto jsme se rozhodli uspořádat benefiční koncert a prostředky získané prodejem vstupenek věnovat na podporu aktivit Kolowrátku. Těší mne, že na benefici vystoupí umělci, kterých si osobně velmi vážím. Věřím, že se koncert stane pro návštěvníky nezapomenutelným zážitkem, svou účastí navíc podpoří dobrou věc,“ říká JUDr. Dominika Kolowrat-Krakovská.

Vstupenky v pokladnách Národního divadla a obvyklých předprodejích.

dagmar pecková jiří bárta


Nadační fond Kolowrátek 

Nadační fond Kolowrátek (www.kolowrat.cz) založili potomci Františka Tomáše Kolowrat-Krakovského (1943–2004) Maximilian Alexander a Francesca Dominika spolu se svou matkou Dominikou v roce 2008. Například v loňském roce Kolowrátek uspořádal veřejné sbírky na nákladnou léčbu pro tříletou handicapovanou Vandičku nebo na pomoc vozíčkáři Antonínu Vrňákovi, kterému hrozilo, že přijde o střechu nad hlavou. Díky Kolowrátku mohou mladí talentovaní hudebníci, kytarista Petr Moc a klavíristka Radka Hanáková, studovat prestižní zahraniční školy. Začínající umělce Kolowrátek podporuje i prostřednictvím partnerství s hudebním festivalem Mladá Praha. Nadační fond pravidelně spolupracuje také s Centrem Paraple.

Kolowrat-Krakovští vždy podporovali oblast vzdělávání a kultury, pomáhali lidem v tíživé sociální či zdravotní situaci a v mecenášské tradici pokračuje i současná generace starého šlechtického rodu.

www.kolowrat.cz


Redakce


9.2.2012   Rubrika: Události ze společnosti   |   Komentářů 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dagmar Pecková a Jiří Bárta hosty benefice Nadačního fondu Kolowrátek

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
sharon
sharon - 9.2.2012 8:21

jo tenhle Bártasmajlik - 47....já čtu Bárta a mám mlhu před očima....smajlik - 68

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 124945.
Archiv anket.