Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Přijďte si stoupnout do fronty na záchod

Přijďte si stoupnout do fronty na záchod

Letošní, v České republice již třetí ročník akce Nejdelší fronta na záchod proběhne ve čtvrtek 22. března od 18.00 hodin na náměstí Republiky v Praze 1. Akci konanou při příležitosti Světového dne vody pořádá UNICEF ČR.

Smyslem akce Nejdelší fronta na záchod je upozornit na problémy způsobené nedostatkem pitné vody a hygienického zázemí ve světě:

· 884 milionů lidí nemá přístup ke zdrojům pitné vody

· 2,5 miliardy lidí nemají možnost používat toaletu

· 2 miliony dětí umírají každý rok na nemoci způsobené závadnou vodou a nedostatečnou hygienou

Každý, kdo se 22. března do fronty zapojí, bude započten do pokusu o vytvoření nového českého záchodrekordu. V loňském roce se této akce osobně zúčastnilo 111 lidí. Vhozením dobrovolného příspěvku do symbolické kadibudky, od níž bude fronta začínat, účastníci podpoří projekty UNICEF zajišťující dětem a jejich rodinám přístup k pitné vodě, hygieně a sanitaci.

Patronem Nejdelší fronty na záchod je moderátorka Jana Adamcová, podporu přislíbilo mnoho dalších známých osobností, např. zpěvačka Olga Lounová nebo spisovatel Michal Viewegh.

Během akce bude také oznámen vítěz fotografické soutěže o nejzajímavější záchod/hygienické zařízení, kterou UNICEF při této příležitosti vyhlásil. Nejlepší fotografii bude vybírat porota složená ze známých osobností, výherce dostane WC sadu a balíček UNICEF. Fotografie do soutěže se zasílají v období od 1. do 21. března na adresu frontanazachod@unicef.cz.
 

Kdo nebude moci přijít a bude chtít akci a projekty pomoci podpořit, může v průběhu Světového dne vody 22. 3. zaslat dárcovskou SMS ve tvaru: DMS UNICEF na číslo 87777 (cena DMS je 30 Kč, UNICEF obdrží 27 Kč).

Projekt je možno podpořit také zakoupením symbolického voucheru, který bude ve dnech
12. – 25. března nabízen na portálu slevomor.cz.

Více informací o akci, možnostech podpory a podmínkách fotografické soutěže naleznete na webech www.frontanazachod.cz a www.unicef.cz.

Redakce


8.3.2012   Rubrika: Události ze společnosti   |   Komentářů 9   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Přijďte si stoupnout do fronty na záchod

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Milda3
Milda3 - 8.3.2012 20:03

Světlonoska: smajlik - 47

 
orinka
orinka - 8.3.2012 18:18

Já teda nevímsmajlik - 55Myšlenka chvályhodná, v našich zeměpisných šířkách i uskutečnitelná. Ovšem, co se týká afrických zemí, obávám se, že cokoliv se tam vloží, spolkne to nějaká podivná černá díra a nic se nezmění. Je to podivný kontinent, který evropan těžko pochopí.

 
Ťapina
Ťapina - 8.3.2012 16:23

Světlonoska: Jenže tím, že my budeme u nás šetřit vodou, jí v Africe nepřibude. Vody na zemi je jaksi stálé množství a holt nerovnoměrně rozložené.

 
Světlonoska
Světlonoska - 8.3.2012 14:25

smajlik - 76Nejhorsí na tom ale je,v Čechách,čím více šetříme,tím nám ji více zdražují,aby měli stejné příjmysmajlik - 37smajlik - 36smajlik - 82

 
Křeček
Křeček - 8.3.2012 12:02

Mně se to zdá neúčinné.
bohužel jsou pořád miliony lidí, kteří nejen žijí, ale pořizují si spousty dětí na takových místech.... a my to nezměníme

 
sharon
sharon - 8.3.2012 10:03

Almega: přesně....

 
Almega
Almega - 8.3.2012 9:14

Kdyby to bylo u nás,tak si taky stoupnu,ale do Prahy kvůli tomu nepojedu...

 
Světlonoska
Světlonoska - 8.3.2012 9:12

Kdo se díval před týdnem na DOMOV v pátek od 20h na čt2-jak ženy v Africe chodí kilometry pro vodu..smajlik - 81

rozmyslel by si touto tekutinou plýtvatsmajlik - 37neznám,co je pouštět vodu na plné obrátkysmajlik - 66jak to dělají mladí,když k nám přijedousmajlik - 36

 
sociální.inženýrka.v.důchodu
sociální.inženýrka.v.důchodu - 8.3.2012 9:08

My, kteří máme doma tekoucí vodu a splachovací záchod si to snad ani neumíme představit. Pokud to bude možné, tak přijdu. Sice mi není moc jasné, jak by se dala dotáhnout pitná voda někam, kde prostě široko daleko není a jediný zdroj je ještě nakažený cholerou, a všeobecně je pitné vody na světě málo, ale třeba se něco dozvím.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146972.
Archiv anket.