Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Býk a vztahy

Býk a vztahy

Býk a vztahy

Býk je konzervativec a proto ve vztazích dává přednost tomu, nač si zvykl. Na nějaká překvapení a zvraty není zvědavý. Znervózňují ho. Dává přednost citové jistotě, chce klid a spokojenost. Nerad plýtvá energií a někdy upadá do stereotypu. To mu nevadí. Jako pevné znamení nabízí sílu, jistotu a stabilitu. Jestliže navazuje vztah, nespěchá, vše důkladně promyslí. Bere v úvahu i hmotné zabezpečení. Tomu dává přednost před vášnivým románkem. Nerad by měnil názor na toho, koho miluje. Má rád pohodlí, dobré jídlo, hudbu, přírodu, rodinu a životní jistoty. Vyhovují mu konvence a řád. Je zemitě smyslný, pozorný milenec, ale dost panovačný a vlastnický. Dá přednost rozumné dohodě před hádkou. Je velmi tvrdohlavý. Trvá dlouho, než se rozzuří, ale pak je lépe jít mu z cesty. Rozhodne-li se vztah ukončit, je to definitivní.

Býk a Býk

Oba budou houževnatě prosazovat svůj názor a občas se jejich rohy srazí. Pokud se neomluvitelně navzájem neurazí, nakonec se dohodnou. Dobře se totiž chápou, i tehdy, mají-li odlišné názory. Jde v podstatě o velmi dobré spojení. Jsou trpěliví a svědomití. Mají-li společný cíl, nic je od něj neodvrátí. Nakonec dosáhnou svého. Plánují střízlivě a realisticky. Budují pohodlný, útulný domov, kde budou květiny, hudba a plná spíž. Nejspíš budou mít společné konto. Vládne jim Venuše. Budou oddaní a romantičtí milenci, poživační a fyzicky velmi smyslní. Když se vztah zaběhne a dobře funguje, nebudou nic měnit. Problémem může být neochota přiznat chybu, natož slabost. Ale nejspíš bude vztah vyrovnaný, vzájemně uklidňující, se spoustou legrace. Časem fyzickou přitažlivost doplní hluboké citové pouto. Duchovní porozumění není rozhodující.

Býk a Blíženci

Blíženci jsou chytří, mají šarm a dokáží Býka okouzlit. Spojení však není právě kompatibilní. Přímočarého Býka mohou obalamutit, ale když prokoukne hry s pravdou a lží, asi se zatvrdí a skončí to. Jeho slabinou však je, že se může houževnatě držet vztahu, do něhož citově a hmotně investoval. Jejich životní rytmus a styl je přímo opačný. Blíženec je rychlý, přelétavý, lehkomyslný, marnotratný, drží si odstup a nevadí mu přetvářka. Sex bere jen jako jedno z mnoha dobrodružství. V podstatě ztělesňuje vše, co Býkovi vadí. Velmi snadno Býka rozzuří. Vztah vyžaduje velikou schopnost kompromisů a ta oběma chybí.

Býk a Rak

Mají mnoho společného. Chtějí, aby k nim byli lidé milí, potrpí si na peníze, domov, děti, příbuzné, hudbu, jídlo a pohodlí. V tom si budou rozumět a snadno najdou společné cíle. Mají rádi krásné věci a své konto. Většinou se dobře snesou. Opatrný Rak se umí vyhnout Býkovu výbuchu vzteku. Je to osudové setkání s magnetickou přitažlivostí. Jsou skvělý tým pro společné podnikání. Obě znamení se ale snaží ve vztahu dominovat. Opatrnost je na místě. Kdyby si opravdu ublížili, bude pro ně nemožné to překonat. Býk s Rakem soucítí, ale těžko chápe jeho proměnlivé nálady. Naštěstí netrvají dlouho. Oba mají sklon trucovat, ale umí k sobě najít cestu, protože mají podobný smysl pro humor. I po sexuální stránce jsou kompatibilní. Býk je pozorný a smyslný. Romantický a citlivý Rak bývá dobrým milencem. Jen by si měl hlídat svůj sklon k žárlivosti. U Býka k ní nebude důvod.

Býk a Lev

Lev si nemůže pomoci, bude se snažit vládnout, rozkazovat a možná i řvát. Rozumný Býk by měl být v klidu. Díky vytrvalosti stejně nakonec prosadí svou, zatímco v přímém střetu se Lvem by prohrál. Pak to může být hezký a pro oba prospěšný vztah.Vrchu nabude vzájemná úcta: Oba si váží druhého pro sílu, pevnost a spolehlivost. Lev si snadno získá Býka svou vřelostí. Někdy však neúmyslně zneužívá Býkovu trpělivost. Mají-li společný cíl, určitě ho dosáhnou. Své neshody nejlépe překonají v posteli. Tam si rozumí. Jsou smyslní a romantičtí. Spolu ocení krásu, pohodlí, luxus, vychutnají si peníze, moc a dobré jídlo. Milují hudbu a humor. Věrnost a spolehlivost povede k porozumění. Lev by měl krotit svou potřebu rozkazovat. Býk se nedá utlačovat.

Býk a Panna

Dvě zemská znamení se snadno chápou. Mají podobné cíle. Panna obdivuje Býkovu cílevědomost, ne však tvrdohlavost. Býk zase bystrost Panny, ne ale její kritiku a rýpavost. Panna je ještě větší puntičkář než pedant Býk. Mají oba zdravý selský rozum , jsou zásadoví a hledají životní jistoty.Nejsou lehkomyslní, spíš podezíraví a opatrní. Navázání vztahu jim bude trvat dlouho, ale až ztratí rezervovanost a získají důvěru, bude to krásný vztah, plný hlubokého citu a harmonie. Budou věrní a loajální. Oba si cení soukromí. Láska je spíš mlčenlivá, ale plná citu a vášně. Vždy se dokáží pochopit a odpustit si. Cit je romantický, sentimentální a vždy upřímný. Spolu najdou bezpečí a objeví zázraky všedního života. Nesmí však předem očekávat příliš mnoho.

Býk a Váhy

Jestli si Býk myslí, že Váhy udolá svým pasivním odporem, je tentokrát vedle. Váhy umí okouzlit a vyhrát každý spor. I ony chtějí býk-a-láskarozhodovat a vést. Býkovu tvrdošíjnost považují jen za jednu z překážek na cestě za prosazením svých cílů. Klidně dovolí Býkovi pocit vlády, ve skutečnosti však Býk udělá, co Váhy chtějí. Kouzlu Vah neodolá nikdo. Přímočarý Býk nestačí na jejich diplomatické umění. Oběma vládne Venuše, tělesná přitažlivost je tedy velmi silná. Vztah začne právě sexem. Vahám se líbí spolehlivost Býka, jeho srdečnost, smysl pro humor a zdravý rozum. Cítí se s ním v bezpečí. Optimismus Vah je zas živou vodou pro Býka. Také obdivuje jejich inteligenci. Dobře se doplňují. Oba potřebují láskyplné prostředí, pohodlný, krásně zařízený domov, hudbu, vůně a dobré jídlo. Jsou vytrvalí a spolu získají úspěch i společenské postavení a zámožnost. Pro domáckého a vlastnického Býka může být problém, že Váhy bývají velmi společenské a někdy mohou být i nevěrné. A to by Býkovi asi zlomilo srdce.

Býk a Štír

Mezi nimi neexistuje povrchní flirt. Je to všechno nebo nic. Při oboustranné snaze mohou mít krásný vztah – a nebo být zarytými nepřáteli. Není důraznější NE!, než když si ti dva řeknou, že je mezi nimi konec. Když si řeknou ANO, vznikne pevné přátelství a vášnivá láska. Oba jsou věrní a loajální k těm, které milují. Spojí-li se, dokáží i osud změnit. Když se znepřátelí, navzájem se zničí. Problém je, že ani jeden neumí zapomínat a odpouštět. Klíčem k porozumění je tolerance a potlačení sobectví. Pak se budou dobře doplňovat a najdou u druhého vlastnosti, které jim chybí a jež mohou obdivovat. V mnohém jsou si podobní: jsou silní, zásadoví, konzervativní a rezervovaní. Býk je tím, čím se narodil, přetvářka je mu cizí. Je vyrovnaný. Pod chladnou maskou Štíra vřou emoce. Jejich znamení jsou v opozici. Protiklady se přitahují, ovšem konflikty mohou být neřešitelné- magnetismus může i odpuzovat. Sexuální přitažlivost je velmi silná, eroticky kompatibilní a plná překvapení a smyslné extáze.

Býk a Střelec

Střelec je veselý optimista a Býk se s ním skvěle baví. Když začne bojovat za nějaké ideály proti autoritám a konvencím, Býk se zalekne. Nechápe to. Střelec je však dítko Štěstěny a pro Býka může znamenat příliv peněz. Také je ochoten pro Býka obětavě pracovat. Může to být skvělé spojení pro podnikání. Oba jednají přímo a bez přetvářky, mají rádi přírodu, zvířata, děti a jídlo. Střelec se však chová svobodně a nezávisle a s tím u Býka nepochodí. Vlastnickému a domáckému Býkovi se nebude líbit jeho poletování od přítele k příteli a ještě méně případná nevěra ze zvědavosti. Ale když se Střelec zamiluje doopravdy a dostává se mu porozumění a lásky, bude věrný. Býk by ovšem měl vyjít vstříc jeho potřebě cestovat, Střelec jeho společnost uvítá. Svěží povaha Střelce, který je současně filozof i dítě, o něž je třeba pečovat, Býka okouzlí. Počáteční přitažlivost je silná, i když se v sexu poněkud liší. Býk je trpělivý a smyslný, Střelec vznětlivý a přející – většinou najdou společnou řeč. Střelec není právě expert na výběr pravého partnera a těžce nese zklamání. S Býkem se nezklame. Jen by měl zvolnit tempo a snažit se být taktní.

Býk a Kozoroh

Jsou oba zemská znamení, a proto se dobře chápou. Navíc mají stejné cíle a metody, jak jich dosáhnout. Oba jsou paličáci, ale jsou si tak blízcí, že se jejich rohy vůbec nemusí srazit. Jejich spojení je osudové, trvalé a spolehlivé. Oba si potrpí na rodinu, domov a hmotné zabezpečení. Snad se budou jevit jako měšťáci a snobi, ovšem pro ně je to ideální spojení

Oba milují hudbu. I po sexuální stránce je mezi nimi soulad. Spolu dosáhnou harmonie, finanční jistoty a úspěchu. Navzájem se budou podporovat, protože i citový vztah je pro ně jistá forma investice.

Býk a Vodnář

Dvě pevná znamení. Jsou silní a cílevědomí. Mají rádi hudbu a přírodu. Jinak jsou ale velmi odlišní. Býk žije „tady a teď“, zatímco Vodnář je často duchem nepřítomen. Jeho idealismus je Býkovi cizí. Oba jsou tvrdohlaví a mají pevné zásady, ty se však mohou dost lišit. Bude-li se Vodnář chovat jako nekonvenční rebel, Býk se zalekne. On má rád to, co je zaběhnuté a osvědčené. U Vodnáře platí, že „změna je život“, ale Býk chce to, nač je zvyklý, ne nějaké zvraty a překvapení. Vodnáři zas může připadat, že ho majetnický Býk omezuje a že je nudný puntičkář. Musí se oba naučit dělat kompromisy. Vztah je kompatibilní při oboustranné snaze. Býk může realizovat Vodnářovy nápady, oběma se to vyplatí. I po sexuální stránce si mohou dobře rozumět.

Býk a Ryby

Zpočátku si příliš rozumět nebudou. Ale Ryby hledají v životě oporu a citové jistoty a přesně to Býk nabízí. Býk chce ve vztahu rozhodovat a Rybám to tak vyhovuje. Jen jeho neustálá kontrola nad penězi je může unavovat. Také si nesmí Ryby zotročit, to ani v podstatě submisivní Ryba nevydrží trvale. Oba mají smysl pro humor, jsou obětaví a upřímní. Praktický Býk dodá zabezpečení, Ryby fantazii. Mohou dosáhnout netušeného štěstí. Jejich setkání je osudové. Je jejich údělem dávat si lásku, ale i křivdy. Nemohou se tomu vyhnout. Ve vztahu je střídavě harmonie i napětí. I když je Ryba spíš mystická než tělesná, přizpůsobí se Býkovi, protože touží po harmonii, chce rozdávat lásku a štěstí. Sex bude pro Býka uspokojivý. Býk umí dát lásku najevo a s Rybou dosáhne hlubší lásky než s jiným znamením.

Býk a Beran

Býk je tvrdohlavý, Beran rozhodný. Býk je však zeď, kterou Beran rohy neprorazí. U Býka se s tím snadněji smíří. Mají pro sebe pochopení a vlastnosti, které ten druhý obdivuje. Býk je pevnou základnou pro Beranovy výboje. Beran poskytuje Býkovi fantazii, iniciativu, optimismus a elán, Býk Beranovi citovou jistotu a přátelskou účast. Beran dobývá a Býk jeho úspěchy zužitkuje a zúročí. Fyzická přitažlivost je silná a prvotní – vztah díky Beranově rozhodnosti začne od postele přes přátelství k vášnivé lásce. Láska u nich prochází žaludkem. Jsou romantičtí, citově založení a milují hudbu. Jen Beran nesmí na Býka moc tlačit a Býk Berana omezovat. Pak dokáží spolu velmi mnoho a splní si své sny. Jsou si téměř předurčeni. Neshody může vyvolat jen Beranův velkorysý vztah k penězům. Býk potřebuje klid, a proto by měl nenápadně nasměrovat beraní aktivitu užitečným směrem.

 

Gargamel


23.4.2007   Rubrika:   |   Komentářů 8   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Býk a vztahy

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Luciš
Luciš - 18.2.2013 14:32

Já jsem střelec a chci býka:smajlik - 16

 
lippia
lippia - 24.4.2008 8:48

smajlik - 61smajlik - 31já jsem býk a mám střelce smajlik - 64smajlik - 61

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55361.
Archiv anket.