Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Studenti na cestách IX. Tak dneska už naposledy.

Studenti na cestách VIII. Tak dneska už naposledy.
 

ŠKOLA

Jako už na většině škol funguje zapisování na předměty přes internet. Samozřejmě na zahraniční studenty jsou zde ohleduplnější, jelikož ne každý student ví, že se musí přes internet zapsat. Navíc pokud je o předmět velký zájem, vybere počítač náhodně požadovaný počet studentů, takže teoreticky máte smůlu, ale hlavní pravidlo tady je: NEBÁT SE A VŠUDE SE NACPAT.

I když nejste přihlášeni, stejně to běžte zkusit, mně se takto povedlo obsadit všechny předměty, které jsem chtěla, a navíc – většina lidí se na začátku přijde jenom podívat, aby věděli, do čeho jdou, a rozhodli se, jestli kurz budou navštěvovat. Takže první týden vypadá jako poblázněné mraveniště a další dva týdny se uklidňuje. Po 2 – 3 týdnech je jasno, kdo na kurz bude chodit, tak vytrvejte a pokaždé to zkoušejte. Podle zkušeností mých kamarádek tady je úplně normální, že studenti odpadávají i během školního roku. Takže na začátku kurzu je vás 30 a končí vás 15. Tak směle do boje.


Další otázka: kolik předmětů si mám zapsat? Jelikož domů musím přivést 30 kreditů, odvíjí se počet předmětů od toho. Já jich mám zapsaných 10. Pro jistotu o 2 předměty víc, kdyby se nepoštěstilo v závěru. Kreditové ohodnocení se pohybuje v rozmezí 1 – 5 kreditů za předmět, ale záleží na vybrané škole. Ukončení semináře je různé, ale čemu neutečete, je zaručeně váš ústní příspěvek do hodiny. Někteří učitelé vyžadují písemnou práci, testík nebo nějakou jinou podmínku (třeba účast na exkurzi, návštěva hodiny německého jazyka na ZŠ, apod.).

Pokud bych měla zhodnotit výuku u nás a tady, musím říct, že jsem byla okouzlená, co všechno se tu používá. Je normální rozdávat studentům folie, aby na ni zakreslili třeba systém školství ve své zemi. V každé třídě je projektor a student si příspěvek odbyde pomocí powerpointové prezentace, která je snímána na plátno. Komunikace probíhá formou konzultačních hodin, ale je normální praxí více využívat internet, třeba pro zasílání závěrečných prací (což u nás ještě pořád dobře nefunguje, většinou musíte práci vytisknout a předat osobně).


Studia se vůbec nebojte, a pokud si nejste přeci jenom jistí v jazyce, existuje tu spousta kurzů pro zdokonalení. Nemějte strach, všichni tu vědí, že jste tu pro jazyk a že učený z nebe nespadl.


PRÁCE

Pokud chcete pracovat, existují tu tři možnosti:

 • agentura práce – je dobré se zeptat vašich spolužáků, kde je taková agentura v okolí, a pak už akorát sebrat odvahu a vydat se tam.

 • inzeráty – podle mě tady asi nejlepší cesta. Sledujete nástěnky a letáky na dveřích a jistě něco najdete. Nástěnku většinou naleznete přímo ve škole nebo v menze.

 • prostě se sebrat a chodit se ptát. Například do hospůdek atd. Rozhodně tato možnost tu je a funguje taky.

 • Abych se přiznala, chtěla jsem tu pracovat, ale je tu taková spousta činností, které se mohou dělat, že na práci nezbývá čas. Jelikož můžu po Dolním Sasku bezplatně cestovat, rozhodla jsem se čas věnovat poznání země.


  VOLNÝ ČAS

  Už jsem se zmínila o agentuře, která pro zahraniční studenty zařizuje všelijaké akce. O nich se většinou dozvíte z plakátů a vždy je tu cenové zvýhodnění pro Vás jako studenta. Ještě připomenu pár akcí, které už tu proběhly : KARAOKE show, grilování v parku, diskotéka na uvítání nového semestru, vandr po Harzu (cca 30 km), bowling, výlet do ZOO, návštěva Berlína, Hamburku, Brém, ostrůvků u pobřeží Německa a spousta dalších akcí.


  Rozhodně nemáte šanci se nudit, krom toho je tu další vyžití, a to sportovní.

  Univerzita nabízí na 40 sportů. Některé jsou zadarmo a některé se platí. Vše se dozvíte v brožuře, kterou vždy před začátkem semestru vydá univerzita.

  Jen tak namátkou: fitness, Caponeira, Jazz Dance, Salsa, volejbal, basketbal, vodní pólo, veslování, plavání, box, atletika, Tango Argentino, orientální tance, lezení po umělé stěně, ...

  A teď k tomu započítejte různé výlety a party s vašimi novými kamarády a 100 % nebudete mít čas na stýskání.

  Ještě něco musím zmínit. Hannover je město zeleně a nachází se tu spousta nádherných parků. Je zcela normální se odpoledne sebrat, sbalit gril a vyrazit s přáteli do parku grilovat, nebo vzít deku a jen tak se válet. Výjimkou nejsou i sportovní nadšenci, kteří brázdí park na kolech, kolečkových bruslích, hází si míčem nebo hrají frisbee, badminton, atd.


  Můžu říct, že tohle mi bude doma opravdu chybět.


   


  Hrochuška

  Studenti na cestách:


  19.5.2006   Rubrika:   |   Komentářů 3   |   Vytisknout

  Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

   

  Diskuse ke článku - Studenti na cestách IX. Tak dneska už naposledy.

  Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
  Vala
  Vala - 9.12.2009 10:56

  Něco poradím, jedná se o jednu soutěž, kde lze snadno vypočítat sms a vyhrát notebook. Stačí odeslat pár sms a lze na systém snadno přijít. Už mám doma 2 notebooky a byl jsem ze soutěže vyřařen.

  http://www.smschallenge.cz/p/1593

   

  Sponzori

  Prohledej


  Výherci v soutěžích

  Soutěže na Soutez.cz

   Anketa

   Covid

   Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

   Celkem hlasovalo 77176.
   Archiv anket.