Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Šílená poradna tasemnice Květy

Šílená poradna tasemnice Květy

Drahé dámy! Meine liebe Damen und Herren! Liebe Kunden! Musím z celého srdce poděkovat své kolegyni, škrkavce Aduš, že za mne vzala minulé vydání. Zdržela jsem se v Německu na konferenci o cizopasnících, měla jsem tam důležitý proslov ohledně soužití s bakterií escherichia coli. Cokoliv má bičík, je totiž u femininních tvorů vítáno, ale to jistě znáte samy. Velice se mi však po vás stýskalo, proto jsem zde zpět, bičík nebičík!

Lilinka: Květuš, čím jsou způsobené krvácivé průjmy v Německu? Nemá v nich prsty někdo z tvých kolegů?

Tasemnice Květa: Lilinko, kdepak kolegové. Osobně jsem se angažovala v této osvětové činnosti! Zjistila jsem, že mnoho lidí si přestává mýt ruce a my tasemnice se potom musíme o svůj životní prostor dělit s mnoha jinými příživníky a to je, jak jistě pochopíte, nemilé a nepohodlné. Domluvila jsem tedy s několika viry a bakteriemi menší kontrakt a to by bylo, aby lidé nepřestali být čuňata. Než chudáci vědci přijdou na to, kdo jim fušoval do řemesla, bude zas všechno ve starých dobrých kolejích. Mimochodem, už jste vyzkoušely ten nový báječný recept na okurkový salát se zeleninovými klíčky?

Almega: Nyní mám obzvláště zajímavý dotaz: Jak se ochrání sýr od červů?

Tasemnice Květa: A pročpak byste to chtěla dělat? Takový červ má také hlad a právo na kus sýra! Nicméně odpovím i přes nesouhlas mých kolegů. Většina sýrů, když je necháte uležet příliš dlouho, má zabudovanou ochranu a utíká zcela sama. Anebo je musíte sníst dřív, než se červi rozlezou. Ale v žádném případě jim neberte sýr Casa Marza. Tomuto sýru totiž se zráním pomáhají právě červi, kteří s ním ale vysloveně hýbou. S oblibou se podává třeba na svatbách, i když bych ráda věděla na kterých. Ovšem je možné, že svoji otázku pojímáte zcela filosoficky, třeba jako mlynář Menocchio. Podle jeho teorie svět vznikl z ničeho „tak jako v mléce sýr“ a v neživém světě se zrodily živé bytosti – lidé „tak jako v sýru červi“.  Ochránit tedy sýr před červy by znamenalo poměrně velký masakr ne této planetě.

Riki: Proč je sůl levnější než zlato, když lidé potřebují sůl k přežití, zatímco zlato vcelku nikoliv?

Tasemnice Květa: Á, paradox! Existují lidé, kteří pro přežití potřebují kupu zlata! Není jich ale tolik, jako těch se solí. Odpověď je ale nasnadě. Jeden člověk druhému člověku často něco pěkně osolí. Spotřeba soli a poptávka po ní je tedy velice vysoká, a když něčeho kupujete hodně, máte množstevní tasemnice květaslevy. Zlato si koupíte párkrát za život, proto je tolik drahé. Kdyby se lidé více zlatili, než solili, bylo by to naopak, ale zas my, tasemnice, bychom velice trpěly, protože zlatý exkrement by nám moc nechutnal. Král Midas by mohl vyprávět.

Orinka: A dál mi vrtá hlavou, že zatímco já nevím, co bych ze sebe vedrem svlíkla, je jakási nelogická móda, při které sice mají dámy holou pr*el, ale zato okolo krku omotaný metr jakéhosi hadru, že jsou jim stěží vidět oči. Je s naším národem všecko v pořádku?? Neni to nějaký signál k islamizaci naší vlasti?

Tasemnice Květa: Milá Orinko, není se čeho bát. Je to jen základní obranný reflex. Vyzkoušejte to sama. Co uděláte, když máte v ruce jen prázdnou nákupní tašku, autobus Vám ve dveřích přivře sukni, strhne ji z Vás,  odjede neznámo kam a na Vaši holou panímadnu se upřou zraky celého sídliště? Zakryjete si taškou obličej, aby nikdo nepoznal, že jste to Vy! Ty chudinky spíš politujte. Víte, co to musí být za peklo, každý den zažít podobnou nehodu?

Kadla: Milá Květuš, skutečně DĚKUJI za radu. Během dnešního dopoledne jsem rozkopala potrubí. Krteček namísto poděkování na mne plivnul a zmizel neznámo kam. Nosná zeď skutečně praskla a dům se naklání doleva. Zbytek jantarové komnaty jsem nenašla, jen 3 chcíplé myši. Co teď?

Tasemnice Květa: Kadluš, cítím snad ve Vašich slovech skepsi či dokonce ironii? To by mě moc mrzelo. Nevzdávejte to a kopejte, kopejte, kopejte. Budete-li kopat nějakých dvacet let, jako pánové Gaensel a Mužík, jistě ji objevíte. Pokud ne, naúčtujte státu zorání několika hektarů pozemků pro zemědělské práce. Konečná suma vyjde skoro nastejno.

Sofffie: Milá Květuško, dnes mě jeden klient poslal do p*dele, ale neřekl mi to do očí. Do té jeho bych lezla velice nerada. Můžu se zastavit u tebe?

Tasemnice Květa: Ale jistě, drahá! Vás já vždycky ráda uvítám. Akorát, kdyby Vám to moc nevadilo, raději bych obrátila pořadí. Přeci jenom, i když jste velice štíhlá a atraktivní žena, do té mé byste se soukala jen s obtížemi. Nicméně, když o tom tak přemýšlím, co jste na toho pána vystrkovala, když na Vás tak láskyplně mluvil? Vždyť Vám vlastně nabízel, že Vás bude doživotně živit! I Vy jedna nevděčnice! Rychle za ním utíkejte a nezahazujte si své životní štěstí!

Darlings, těším se na příští vydání! Další cizopasnická konference by se měla přesunoit do Francie, doufám, že na Riviéře se pěkně doopálím a přohřeju svoje zkřehlé kosti. Pac a pusu a opravdu si teď myjte ty ruce!

Květuš

Tasemnice Květa

Šílená poradna Tasemnice Květy:


9.6.2011   Rubrika: Zábavný koutek   |   Komentářů 15   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Šílená poradna tasemnice Květy

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-16
Almega
Almega - 9.6.2011 19:51

Sofffie: Zde čtěte:Mužské pohlaví,jakožto silnější i hmotnější,podle své povahy ustanoveno jest k vedení i řízení všech zevnějších záležitostí; neboť muž musí do světa,musí podlé činnosti své duševní aneb tělesní chléb svůj vydobývat,musí práva hájit,musí vzdělávat.Při požadavcích našeho času,v pokročilém věku našem zapotřebí k tomu mnohostranného vzdělání a všech sil,aby národ náš na onen stupeň vzdělanosti postaviti se mohl, s kteréhož teprv úplné vítězství jemu kyne a kde vlasť naše opět ve staré své slávě se objeví a na dobro se upevní.

 
a....
a.... - 9.6.2011 15:44

Jo sýr s červy, s tím jsem se nedávno potkala. Na Korsice, odkud jsme se nedávno vrátili, je to místní delikatesa. Přítel mě poslal do krámu s místními produkty, ať se tam na to zeptám, tak jsem spiklenecky zamrkala na prodavačku a otázala se, zda tento sýr vedou. I prodavačka se rozzářila ( konečně uznalý a sympatický turistasmajlik - 16) a odvedla mě k zadnímu pultu, kde vedli tento atrikl v podobě sýrů ovřích a kozích. Červi v nich už ovšem nejsou, ty se nechají utéct, takže konzumovaný sýr by měl být červuprostý. Nicméně byly utěsněné ve skleničkách, kdyby se tam nejaký zbloudilec ještě vyskytoval, aby necestoval. Ochutnávka mi byla nabídnuta, nicméně jsem zbaběle odmítlasmajlik - 64

 
Vikina
Vikina - 9.6.2011 14:57

Sofffie: a proč jsi to neudělala? Každý má přece právo být jedničkou a on se to takhle nedozví smajlik - 76smajlik - 68

 
Sofffie
Sofffie - 9.6.2011 14:39

Almega: Mě by spíš zajímalo, k čemu jest chlap... smajlik - 64

TasemniceKvěta: Díky za odpověď. smajlik - 60 Na pána jsem vystrkovala maximálně svůj úctyhodný žlábek mezi ňadry, ale strašně se mi chtělo na něj vystrčit vytrčený prostředník. smajlik - 64smajlik - 37

 
TasemniceKvěta
TasemniceKvěta - 9.6.2011 14:35

Riki: Vaši příbuzní se zdráhají konzumovat překrásnou muchomůrku červenou či krásnou klenutou čechratku podvinutou? Možná mají velice estetické cítění a je jim líto zničit takovou podívanou, ale i tak bych to brala jako osobní urážku!

 
TasemniceKvěta
TasemniceKvěta - 9.6.2011 14:31

Riki: á, dobře to se mnou myslíte. Převelice děkuji, jsem ráda, že neskončím u žádné milovnice obyčejné kakaové náhražky. Ačkoliv, u Mistra bych to měla i se zvukovou kulisou, budu muset zapřemýšlet, zda je lepší více oslazená káva či čokoláda Claudio Corallo. Možná, že Mistr dokonce sladí Claudiem, ach to je dilema smajlik - 76

 
Vikina
Vikina - 9.6.2011 14:30

Riki: přesnější by asi bylo let, páč nevím, jak dalece vyrážíš na májovky a na choroše v zimě taky asi nechodíš smajlik - 34

 
Vikina
Vikina - 9.6.2011 14:29

Riki: přesnější by asi bylo let, páč nevím, jak dalece vyrážíš na májovky a na choroše v zimě taky asi nechodíš smajlik - 34

 
Riki
Riki - 9.6.2011 14:26

TasemniceKvěta: s dovolením bych měla otázku z oblasti úzce odborné. Budou letos na kótě GPS: 50°48'3.682"N, 14°1'50.583"E růst houby spíše v červenci, nebo až v srpnu? Odhadem, samozřejmě - zaměstnavatel požaduje plán dovolených, tak abych se strefila v řádu týdnů. Houbaření jest mým koníčkem už od útlého věku cca 6 jar. Nebo zim? Teď si nejsem úplně jistá. Doplňující otázka - není to zvláštní, že moje houbařské úlovky, ač z hlediska estetického bývají tvarově i barevně pestré, se bližní zdráhají konzumovat?

 
Riki
Riki - 9.6.2011 14:15

TasemniceKvěta: ohledně sladšího prostředí - co třeba nahlédnout do diskuze pod včerejším článkem o čokoládě, a udělat si takový příhodný seznam nicků milovnic sladkostí? smajlik - 64 smajlik - 42 Jen tak pro případ, že by Mistr náhodou zrovinka neměl kdy přijímat návštěvy...

 
TasemniceKvěta
TasemniceKvěta - 9.6.2011 14:02

Almega: to bude na dlouhé zamyšlení. Dejte mi čas do příštího týdne, musím si vzpomenout na všechny své hostitelky a udělat důkladou analýzu.

 
TasemniceKvěta
TasemniceKvěta - 9.6.2011 14:01

Vikina: Mistr ho všechem skoupil a na trhu je ho tudíž kapku nedostatek smajlik - 26

 
TasemniceKvěta
TasemniceKvěta - 9.6.2011 13:59

Riki: no vidíte, drahá, a já se v tom tlustém střevu cítím kolikrát jako slaneček, také bych uvítala maličko sladší prostředí. Budu se muset stavit u Mistra smajlik - 64

 
Vikina
Vikina - 9.6.2011 13:45

Riki: a přitom je cukr dražší...tak to teda nechápu smajlik - 34

 
Riki
Riki - 9.6.2011 13:29

I já děkuji za odpověď. Zní velmi logicky, a souzní s mou osobní zkušeností, neb jsem si již mnohokrát kupovala 1 kg soli, zatímco 1 kg zlata dosud ani jednou. smajlik - 42 O množstevní slevě tedy nelze ani náznakem uvažovat. Snad jen maličkost - spíše než že lidé jeden druhému něco osolí slýchala jsem, a to zhusta tónem nepřívětivým, vyslovenu ideu "no počkej, tohle ti osladím". A nejednalo se o kávu, kterou jak známo, si leckdo rád osladi o trochu víc. Nicméně to je jen drobný detail, srovnávací analýza komoditního trhu by si vyžádala více času, než mám aktuálně k dispozici.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-16
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127553.
Archiv anket.