Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Stále jsem viděla mrtvého otce

Stále jsem viděla mrtvého otce

Před 25 lety mi zemřela matka a do šesti týdnů pak i otec. Skonal doma u stolu. Čekal na mne až se vrátím z práce. Přijela jsem v 15:00 a v 16:00 zemřel. Veškerou pomoc přivolaných lékařů odmítal, že jde za mou matkou, že už nechce žít.

Lékař, který konstatoval jeho smrt, mi řekl, ať zavolám na pohřební službu. Telefon jsme doma neměli, šla jsem tedy přes ulici do drogerie. A zažila jsem pořádný šok. Na telefonním čísle se mi ozval nějaký muž, který mi po sdělení, že mi zemřel otec a potřebuji zajistit jeho odvoz, odpověděl doslova: „Vyliž si pr*el a přestaň si ze mě dělat srandu. Dej už pokoj!“ Po této odpovědi jsem se doslova složila a tatínkův odvoz pak musel vyřídit vedoucí drogerie.

Nebyla jsem schopná být v bytě s mrtvým otcem, takže jsem celé čtyři hodiny čekala venku před domem. Byla mi zima, ale do toho bytu už jsem nemohla vstoupit, tak tam šel můj manžel, přinesl mi bundu a čekali jsme spolu před barákem, než přijeli. Pán, který přijel, se mi moc omlouval, že prý si myslel, že mluví se svojí sestrou, která si z něj dělá dost často legraci a já měla stejný hlas jako ona.

Pak šli pro mého otce a já šla za nimi se dívat. Asi zvědavost nebo strach, dodnes to nevím, ale byla jsem svědkem něčeho, co vidím dodnes.

Vstoupili do bytu, rakev nechali na chodbě, protože to tam bylo úzké, a vynášeli ho jeden za ruce a jeden za nohy. Do rakve ho dostali houpavým způsobem, že kdyby náhodou ještě žil, tak by mu o hranu rakve zlomili vaz. Přiklopili víko a šli po schodech dolů. Na této smutné cestě, na které jsem je doprovázela, se jim rakev dvakrát otevřela.

Odjeli a já se vrátila do bytu až po tom, co můj manžel uklidil vše, co by bylo vidět. Otci totiž praskla játra a vše bylo po celé kuchyni. Nemohla jsem spát, nemohla jsem chodit na záchod bez doprovodu, protože kuchyň byla středem bytu a přes ní se muselo chodit a já prostě nemohla. Pořád tam seděl na lavici u stolu a já ho tam stále viděla. Děti si k sobě vzala jedna sousedka, která mi tři dny před otcovou smrtí řekla, že tady dlouho nebude, že to s ním vypadá velice špatně. Měla pravdu, aje dobře, že to děti neviděly. Ale viděla jsem já, co se s ním děje, a bylo to děsivé, to se snad ani nedá popsat a trvalo to celou hodinu. Pořád se mi to vracelo.

Nakonec jsem se z toho bytu musela odstěhovat, protože jsem ho pořád viděla u toho stolu sedět, přesně tam, kde zemřel. V té době jsem bydlela v Libochovicích a moji rodiče v Praze, ze které jsem se kvůli otci odstěhovala. Vracela jsem se tedy zpět do Prahy do původního bytu rodičů.

Při vyklízení jejich bytu bylo vše v pořádku. Vyhodila jsem všechny otcovy věci (moc jich nebylo), jenom jsem tam nechala nábytek a to byl právě kámen úrazu. V obývacím pokoji jsem pořád v noci slyšela matku, jak si stěžuje na bolesti (měla rakovinu a nemohla kvůli bolestem spát vleže v posteli, tak spala v obýváku na křesle), takže jsem celý pokoj přestěhovala a chvilku byl klid. Potom zase začal nábytek asi praskat, tak jsem nechala bratra, aby si ho odstěhoval do svého baráku, a pořídila si nábytek nový.

Po čase jsem přišla znovu do jiného stavu a čekala své čtvrté dítě. Byla jsem šťastná a vše bylo v normálních kolejích. Alespoň jsem si to myslela. Jednou jsem něco dělala v obývacím pokoji a najednou mi „něco“ řeklo: „Otoč se!“ Tak jsem se otočila a mezi dveřmi z obýváku do kuchyně stál můj táta. Zůstala jsem stát jako opařená a jenom jsem zírala jako blázen. Jediné, co jsem ze sebe dostala, bylo: „Tati…“ V tom okamžiku zjevení zmizelo. Nic mi neřekl, jen se takhle objevil a zmizel.

Možná, že kdybych nemluvila, tak jsem se něco dozvěděla. To už však nezjistím, protože i z tohoto bytu jsem se kvůli finanční situaci odstěhovala a v novém bytě, kde bydlím už deset let, se mi nic takového nestalo. A asi je to dobře.

 

Fárina


29.10.2009   Rubrika: Horoskopy, sny, tajemno   |   Komentářů 19   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Stále jsem viděla mrtvého otce

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-19
Fárina
Fárina - 30.10.2009 17:54

Stanik: neboj,Boží mlýny melou...sice pomalu,ale melou a není všem dnům konec...i jí se může něco stát a potom si vzpomene,že napsala blábol...já na takové věci věřím,protože jsem je zažila na vlastní kůži a je to opravdu děs smajlik - 9

 
Stanik
Stanik - 30.10.2009 9:48

Fárina: smajlik - 56 presne, kdo nezazil , nema ani paru, jake to muze byt.. apriori mi vadilo, ze jogurt, teda pardoon Jogobella z tebe chtela delat blazna

 
Almega
Almega - 30.10.2009 9:25

To je opravdu děsivý konec života....

 
Fárina
Fárina - 30.10.2009 2:29

Almega: to mi řekl pan doktor...můj otec chtěl něco říct a najednou se našponoval a v úst mu vyhrkl proud černé krve a ohodil vše kolem sebe,potom mu hlava padla na stůl a byl konecsmajlik - 9smajlik - 9

 
Fárina
Fárina - 30.10.2009 2:22

Jogobella: chtěla bych vidět Tebe,kdyby se Ti něco podobného stalo...určo bys mluvila jinak,toto se nedá vymyslet,to se musí zažít !!!!!

 
Fárina
Fárina - 30.10.2009 0:44

Děvčata,vidím to jako by to bylo včera a pořád to mám před očima...matka se mi zjevila pár dní před otcovou smrtí a přišla mi vynadat,proč jsem jí nechala spálit i když to bylo její poslední přání................opravdu musí být něco mezi nebem a zemí,jinak to není přeci vůbec možnésmajlik - 96smajlik - 96

 
TULI
TULI - 29.10.2009 19:04

Stanik: smajlik - 75 presne tak ! je hodne veci mezi nebem a zemi - co si neumime vysvetlit smajlik - 47

 
Minda
Minda - 29.10.2009 16:49

Fárino, to je hrůzný zážitek smajlik - 25 opravdu nezávidím...

 
Stanik
Stanik - 29.10.2009 16:28

JarkaP: to je presne ono, nekteri z nas jsou vnimavejsi.. vedi co se za chvili stane, dokazi nektere veci proste vicitit a videt... toz tak....

 
Jarča*
Jarča* - 29.10.2009 15:25

Stanik: souhlas. Mně se tedy taky nic podobného nestalo, třebas když umřel tatínek, pořád jsem myslela, jestli něco takového zažiju, a ono nic. Ale nebudu zpochybňovat, co prožil někdo druhý. Třeba je někdo na takové věci vnímavější.

 
Almega
Almega - 29.10.2009 14:45

Je to moc smutné...Není mi jasné,co to znamená,že mu praskly játra??To si neumím představit....

 
Stanik
Stanik - 29.10.2009 13:23

Jogobella: jasne, syty hladovemu neveri. Myslim, ze je spoustu veci , mezi nebem a zemi... a kdo uricte veci nezazil, proste neuveri, nedej z fariny blazna

 
Jogobella
Jogobella - 29.10.2009 12:13

Uznávám, že jednání oné pohřební služby byla neomalená, ale to ostatní, ty vidiny ....je pouze v tvé hlavě, žádný reálný podklad, někteří lidé trpí podobnými přeludy a vidinami.

 
babkatapka
babkatapka - 29.10.2009 10:48

to je čistá hrůza brrrr, je mi líto, žes něco takového prožilasmajlik - 56smajlik - 56

 
Jarča*
Jarča* - 29.10.2009 7:48

smajlik - 56to je hrůza, co sis musela prožít...

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-19
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76670.
    Archiv anket.