Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Přišel se rozloučit

Tma

Kdo se rád nebojí, že? Ten mráz po zádech, šimrání v žaludku, sucho v ústech či bušení srdce... Známe to všichni. O to víc, když se jedná o něco záhadného, nevysvětlitelného a tajemného. Já mívám zvláštní sny. Sny se mi často opakují - některé se mi promítly třeba již desetkrát. Létám v nich, jsem slepá, ztrácím zuby, před něčím utíkám. Hodně často se mi zdá o tom, že ležím v posteli, zrovna tam, kde opravdu reálně spím, a mám pocit, že jsem vzhůru, že koukám do tmy, pak náhle slyším podivný šepot, který mě začne dusit... No nic příjemného.

Jednou jsem ve snu zase ležela v posteli a koukala do tmy. Náhle se ode dveří něco nebo někdo vynořil. Koukám, mžourám, snažím se v té tmě zaostřit. Přede mnou stojí postava. Snažím si vzpomenout, kdo to je, až po chvilce mi to dojde. Je to zpěvák ze skupiny Yo Yo Band, Vladimír Tesařík. Říká: "Přišel jsem ti naposledy zazpívat," a začne zpívat jakousi tklivou píseň. Pak se obraz pomalu rozplynul a já se probudila do pochmurného rána. Vyrušil mě až mobil a v něm hlas mé mamky: "Ahoj, víš, že včera zemřel Tesařík? Ten z Yo Yo Bandu?"

Hrklo ve mně a polil mě studený pot. Okamžitě jsem mamce vylíčila svůj sen. Obě jsme nad tím kroutily hlavou a dumaly, co to jako mělo být za proroctví. Kdo ví. Prostě se chtěl pan Tesařík s někým rozloučit a jeho duše doputovala zrovna ke mně.

pet


30.10.2009   Rubrika: Horoskopy, sny, tajemno   |   Komentářů 11   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Přišel se rozloučit

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Bruklin
Bruklin - 31.12.2009 18:04

Musím přidat i já můj zážitek.Je to již dávno....zdál se mi sen,jak jsem viděla pohřební prosklený vůz s koňmi,jak jezdili kdysi dávno.Přemýšlela jsem,co to znamená.Odpoledne ke mě přijel strýc na kole,který bydlel na druhém konci města a povídá mě:"Představ si,co se mě dnes zdálo.Viděl jsem pohřební vůz s koňmi".Já na něj koukám a asi divně,protože mě řekl,proč na něj tak koukám,že si nevymýšlí....a já mu říkám,že se mě zdálo to samé.A zas na mě koukal on.......No ale abych to zkrátila,druhý den dostal strýc parte,že zemřel jeho bratr...a můj vlastně druhý strýc.

 
nikola192
nikola192 - 20.12.2009 10:08

smajlik - 91smajlik - 91smajlik - 91smajlik - 91

 
vosmajda
vosmajda - 2.11.2009 1:28

Já měla podobný zážitek. Kdysi se mi zdálo, bylo to v červencim, že vidím zpěváka Karla Zicha. Byl těžce nemocný a celý šedivý. No, a za 15 let zemřel na ten infarkt při potápění, a byl taky červenec, jako při tom snu. A vzpomínám na jeden překlep v novinách, ještě za jeho života. Bylo to v televizním programu: Tvůj krok zní - vzpomínka na Karla Zicha (správně mělo být na Karla Vlacha). Bylo to krátce po tom snu a já si říkala, copak jsem věštec? No prostě to nakonec bylo chudákovi Zichovi asi souzeno.

 
Lugrecia
Lugrecia - 31.10.2009 16:44

Ahojky! Bohužel tuto schonost mám taky nebo možná bohu dík vždy dopřdu vím, že umře určitý člověk bohužel většinou člověk blízký poslední můj zážitek byl noční rozhovor z dědou ráno jsem byla smířená s tím, že odešel v poledne my volal taťka děda opravdu umřel. A moje prababička my tak celou noc vyprávěla o tom jak budu mít krásného chlapečka já si ráno byla stoprocentně byla jistá, že jsem těhotná babička v noci umřela a já byla ve třetím týdnu ani dr. nechápala jak sem tak brzo přišla na to že jsem těhotná a víte co narodil se my krásný chlapeček a ač sem si to nenechala celé těhotenství říct, věděla sem že je to kluk.

 
HelenaPa
HelenaPa - 30.10.2009 21:38

Já těmto vizím věřím.
Mně se tedy nezdává o smrti ostatních. Ale už se mi stalo, že jsem někde šla, Prokazatelně poprvé v životě. A najednou jsem si uvědomila, že vím, co přijde, že vím, co je za rohem nebo že tuhle scénu (např. pán nese žebřík a přebíhá přes silnici) jsem už někde viděla.

 
pet
pet - 30.10.2009 20:11

Almega: chapu, nemusi kazdy verit...ale opravdu se mi to takhle stalo...nic jsem predtim o jeho smrti neslysela, ja se o skupinu yo yo band nikdy nijak zvlast nezajimala.
navic mam takovych obdobnych zazitku/snu/predtuch vic...cca jeste dalsi 3, kdy se neco stalo dle meho snu. smajlik - 55

 
štoudev
štoudev - 30.10.2009 12:05

Almega: svědků na to, že jsem několikrát přišla s tím, že se mi "zdálo", že umře ten a ten (ať už to byl kolega z práce, známá osobnost nebo přítel) mám hafo. A ti lidi v tu chvíli ještě žili. Jenže už né dlouho, do dvou týdnů bylo po všech. Až teda na tu jednu výjimku, která si vesele nezřízeně žije dálsmajlik - 16

 
Jarča*
Jarča* - 30.10.2009 11:41

Já si o sobě nemyslím, že bych měla nějaké takové schopnosti, ale nikdy nezapomenu na sen, který se mi zdál o jednom kolegovi. Viděla jsem pohřební průvod s rakví, jak jde po cestě kolem našeho podniku, a ptal jsem se, kdo umřel. Dostala jsem odpověď, že právě ten kolega. A on se zanedlouho potom opravdu zabil - nešťastnou náhodou pádem ze střechysmajlik - 26

 
LenkaT
LenkaT - 30.10.2009 9:51

nevím, ale vyprávěla mi maminka, že takhle se s ní přišla rozloučit babička, když byla malá a ráno se dozvěděla, že babička v noci zemřela, takže rozhodně nemohla být v jejím pokoji. Ale to je člen rodiny, u úplně cizího člověka bych snad ani nevěřila smajlik - 26

 
Almega
Almega - 30.10.2009 9:22

No nevím,spíš to bylo naopak,že někde zaslechla,že Tesařík zemřel a pak následně se jí o tom zdálo...Lidská paměť je velmi ošidná,aby to bylo možno brát zcela vážně,muselo by se vždy před svědky něco přesně zapsat a potom to porovnat se skutečností.Četla jsem mnoho o různých proroctvích,ze kterých se nesplnilo ani ň.....

 
štoudev
štoudev - 30.10.2009 9:00

Tenhle "radar na smrt" mám taky. Buď se mi o tom zdá nebo je to i za bdělého stavu - jdu třeba po schodech do metra a najednou je to jako kdyby mě někdo praštil do hlavy a já vím, že někdo konkrétní brzo zemře nebo právě zemřel. A z těch cca deseti, panácti případů se to nestalo jen jednou. No, není to ale nic příjemného, radši bych to vyměnila za jinou schopnost... smajlik - 63

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77634.
    Archiv anket.