Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Doktor špindíra - Píšete sami na téma Trapasy

Doktor špindíra - Píšete sami na téma Trapasy

Je to vlastně trapas mé prvorozené dcery, ale já ho považuji i za můj trapas. Když byly dceři asi tři roky, musela být hospitalizována v nemocnici. Tehdy měla hodně tmavé a neuvěřitelně prstýnkovité vlásky.

U příjmu mi říká sestřička: "Tak vidím, že vaše holčička má stejné vlásky jako náš nový pan doktor."

Tehdy jsem této poznámce nevěnovala pozornost. Informace o zdravotním stavu dcerky mi podával její lékař po telefonu. Trochu mě zarazila jeho "podivná" čeština, ale věděla jsem, že v té době bylo v nemocnici několik cizinců.

Konečně nastal den, kdy jsem si pro dceru mohla přijet. Při oblékání mi povídá sestřička: "Počkejte si na pana doktora, rád by s vámi pohovořil i soukromě."

Otevřely se dveře a do místnosti vplul bílý doktorský plášť a z něho se na mě usmíval - černoch. Jeho úsměv korunovaly alabastrové zuby. Podívala jsem se na jeho hlavu a hned jsem pochopila sestřinu poznámku o vlasech. Lékař měl úplně stejné vlasy jako má dcera.

Přistoupil ke mně a říká: "Víte, paní, vaše dcerka pobavila svou výřečností celé dětské oddělení a hlavně mě. Při první zdravotní prohlídce mi najednou říká - hele, než na mě sáhneš, běž se umejt, ty špindíro. Co vy na to?" Zčervenala jsem až na záda a stěží vykoktala omluvu: "To se moc omlouvám, pane doktore, ale víte, ona v životě neviděla černocha, tak si asi myslela, že jste se nemyl."

Lékař se stále usmíval, pokýval hlavou a potvrdil mi tuto moji teorii. Byla jsem moc ráda, že to nebral jako rasovou diskriminaci. Tento vynikající pan doktor se dokonce v Čechách i oženil a jeho dva synové jsou dnes také dětští lékaři.

 

Pište nám i vy na vyhlášená témata tohoto týdne, ať se vespolek pěkně pobavíme a zasmějeme.

Ten /ta/ má ale vyřídilku - veselé a trefné hlášky

Největší trapas mého života  

Tři autorky pak budou odměněny pěkným dárkem.

pisetesami@stastnezeny.cz

 

Jana


9.10.2006   Rubrika:   |   Komentářů 9   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Doktor špindíra - Píšete sami na téma Trapasy

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 126050.
Archiv anket.