Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Porod – noční můra nebo pohodička?

Porod – noční můra nebo pohodička?

Dnes se mému bráchovi narodil syn. Švagrové v jednu praskla voda a před čtvrtou byl chlapeček na světě. Pohodička – jsem moc ráda, že je vše v pořádku.

Ale donutilo mě to zavzpomínat na moje porody. První dcera před 17 lety na svět moc nechtěla (nebo možná jen špatně spočítali termín?) – jednou mi porod neúspěšně vyvolávali, s doznívajícími bolestmi mě poslali domů, a když to opravdu nastalo, byla to hrůza celých 16 hodin – znáte ten pocit, kdy se vám chce bolestí „umřít“? Na zásah primáře na poslední chvíli se dcera narodila císařem. O pobytu v děčínské porodnici se ani nebudu rozepisovat, šla jsem ráda domů…

Druhá dcera se narodila v termínu, také císařem, kvůli příčné poloze – už jsem měla zkalenou plodovou vodu, opět to bylo nahonem, ale už ne tolik bolesti.

Třetí dítě jsem už neměla mít, ale osud rozhodl jinak – další těhotenství po dvou císařských řezech je prý hodně nebezpečné, ale otěhotněla jsem a nebezpečí nevnímala. V nemocnici mi naplánovali operativní porod, aby se to stihlo, než se přirozený porod rozběhne sám. Opět někdo asi špatně počítal a nebral v potaz, že miminko má 4 kg – a syn se rozhodl na svět podívat dřív než „měl“. V nemocnici na moje urgence nikdo nereagoval, věděla jsem, že už rodím a že je to špatně – mohla mi prasknout děloha. Trvala jsem si na svém, sestry mě měly asi plné zuby, a když přišla konečně lékařka, šlo to všechno opět rychle. Bolesti po 3 minutách, zkalená plodová voda, rychlý císař a syn málem letěl vrtulníkem na specializované pracoviště kvůli infekci. Ze všeho se dostal, jen musel přetrpět kanylu do hlavičky a antibiotika.

Proč to všechno píšu? Švagrová rodila asi 2 hodiny, jedna moje známá neměla bolesti vůbec, přijela do porodnice jen tak pro jistotu, dvakrát zatlačila a dítě bylo venku. Další známá měla za 4 hodiny všechno za sebou. Všechny svoje porody jsem protrpěla, navíc jsem ani po jednom porodu nemohla vzít do ruky svoje miminko, byla jsem bolavá, ležela jsem na JIPu. Jsem z toho smutná – proč zrovna já?

Jak jste porod prožily vy?

Milada


7.5.2012   Rubrika: Pro maminky   |   Komentářů 60   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Porod – noční můra nebo pohodička?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
angeloo123
angeloo123 - 28.5.2012 13:50

Tak hlavní je hodně si o tom číst :-) přečtěte si hodně článků na tuto tématiku, časopisů, ptejte se známých mě dost například pomohl web http://www.nejenmaminkam.cz/porod ale je to individuální

 
mashanka
mashanka - 8.5.2012 20:21

Renee: Úplně normálně. Prosímtě, vy s tím naděláte. Porod je naprosto přirozená věc. nic světoborného. Bolí to, no, chvíli. Ale to štěstí je potom tak silné, že člověk rázem zapomene.

Mně se zdá zase divný ten, kdo to tak nemá

 
honzik101
honzik101 - 8.5.2012 17:42

Pohodička těžko, ale vydržet se to dá

 
bubu4+1
bubu4+1 - 8.5.2012 6:59

Renee: asi jsem nenapravitelnej optimista, a vzhledem k počtu dětí i nezodpovědnej... ale nějak nevidím důvod k tomu, abych si nenechala dítě s chlapem mýho života jenom proto, že už mám splněno a překročeno. je mi 43 a příroda si se mnou asi brzo poradí, abych už dala pokoj, nebojsmajlik - 68

 
r1911
r1911 - 8.5.2012 6:58

matysek: no jo, už je to tak smajlik - 58

sarmyn: smajlik - 75 tak v říjnu

 
zde.jsem.ja
zde.jsem.ja - 7.5.2012 23:36

V pátek ráno jsem byla na běžné prohlídce, pár dní po termínu. Doktorka mi řekla, že v pondělí ráno nastoupím a porod vyvolají, pokud si to přes víkend malej nerozmyslí. A taky že jo, hned ve tři ráno na mě přišli lehčí kontrakce, tak jsme honem letěli do porodnice, cca 500 m autem, tam mě doktor prohlídl, že nejsem ještě otevřená, a že to byli jen poslíčci, ať přijdu až mi odteče plodová voda. Dostala jsem ještě nějaký čípky. Přes den docela v pohodě, ale navečer už jsem začala mít bolesti, vzala jsem si druhý čípek dle instrukcí a čekala jak ta blbá, jak mi radila sestra, až mi praskne voda. Hekala jsem úplně neskutečně, mezi stahama usínala, protože jsem toho od těch tří ráno moc nenaspala. Kolem devátý večer jsem nebyla schopná ničeho. Přítel už měl o mě docela strach a tak volal sanitku. V sanitce mi ta "milá sestra" řekla ať to rozdýchávám a hlavně nerodím v sanitce, smajlik - 26 prostě už jsem cítila, že je na cestě. Odvezli mě hned na sál. Šla jsem do sprchy, kde jsem jen seděla, spala a při stahu hrozně zařvala. Ale myslím, že jinak to bylo rychlé. Vím, že mi dali nějakou injekci, protože jak jsem jim tam usínala, tak mi přestávali i kontrakce, ale malej už byl skoro venku. První obrovská úleva během porodu byla, jak mi doktorka "vypustila" vodu. Jééé skoro jsem měla pocit jak u orgasmu. Ve 22:15 se narodil Ondrášek.

Přítel mi jen v té naší radosti podotkl, že jsem mu skoro vykloubila palec jak jsem ho při tlačení držela smajlik - 16, aspoň už ví jakou mám sílu.

Každopádně se těším na příští těhotenství a porod, snad to bude o malinko lepší. smajlik - 2

 
Světlonoska
Světlonoska - 7.5.2012 23:27

smajlik - 90Stačil mi jeden porod,lepší když člověk neví,co ho čeká..smajlik - 20po porodu celá filaová od tlačení,sotva jsem lezla,všichni na postelích cvičili, já se ani nemohla otočit k synovi,když ho přinesli na kojení,a ještě mě celý týden cévkovali,děkuji,více nechcismajlik - 66v příštím životě chci být mužem.smajlik - 68smajlik - 47smajlik - 58

 
Renee
Renee - 7.5.2012 23:15

Pentlička: No asi tak nějak. Nechápu, jak může někdo zapomenout na takovou bolest.

 
Renee
Renee - 7.5.2012 23:12

bubu4+1: Můžu dotaz? Pocit, že to nemáš šanci přežít, a přesto čekáš páté dítě? Můžu vědět proč? Ptám se, protože mě to vážně zajímá..... Mně stačí jeden příšerný zážitek a v životě už to neopakuju..... pokud to teda opakovat nemusím, což se rození dětí netýká. To není povinné. A opakovat to tolikrát, to je zcela mimo moje chápání. Budeš rodit až do přechodu?

 
Angua
Angua - 7.5.2012 19:57

První porod vyvolávaný, celkem fajn. Od začátku vyvolávání do narození syna 8 hodin. Druhý porod začal sám od sebe, v 15 hod. jsme se vrátili se starším synkem z procházky, v 17 jsem nesměle ťukala v porodnici, že možná rodím a v 18:45 byla malá na světě. Porod krásný, téměř bezbolestný, bez medikace. Jediná vada na kráse byla ta, že manžel to k porodu nestihl a dorazíl 45 minut po skončení akce smajlik - 16 Po 2 hodinkách jsem si odhopsala na pokoj, za dalších 45 minut jsem si šla vybojovat dceru na sesternu (prý jim ji tam mám nechat přes noc a vyspat se, pche) a klidně bych šla domů smajlik - 12

 
Viv :o)
Viv :o) - 7.5.2012 19:23

Tak zrovna tuhle sobotu rodila moje sestrenice, druhe dite. V poledne pri vareni obeda ji to zacalo, v jednu dorazila do porodnice v pul druhe byla mala na svete! Vcera jsem se byla na ne podivat do porodnice, sestrenka fit a rikala, ze to byl fakt fofr a ze ma dojem, ze se i docela rychle hoji. Doufam, ze jednou budu mit neco podobneho i ja (podobnym zpusobem pry rodila i nase babicka), jestli bych nekdy neco chtela geneticky podedit, pokud to vubec lze, tak to je takhle rodit smajlik - 68

 
Viv :o)
Viv :o) - 7.5.2012 19:23

Tak zrovna tuhle sobotu rodila moje sestrenice, druhe dite. V poledne pri vareni obeda ji to zacalo, v jednu dorazila do porodnice v pul druhe byla mala na svete! Vcera jsem se byla na ne podivat do porodnice, sestrenka fit a rikala, ze to byl fakt fofr a ze ma dojem, ze se i docela rychle hoji. Doufam, ze jednou budu mit neco podobneho i ja (podobnym zpusobem pry rodila i nase babicka), jestli bych nekdy neco chtela geneticky podedit, pokud to vubec lze, tak to je takhle rodit smajlik - 68

 
bubu4+1
bubu4+1 - 7.5.2012 19:04

první 3 porody-běs a děs, šílená bolest a pocit, že to nemám šanci přežít. asi za odměnu pak 4.porod 4.dcery: ráno v 8 jsem nastoupila do nemocnice, dr. zavedl nějakou tabletu a po cca hodině a půl nastaly LEHKÉ bolesti. opravdu jen jako silnější menses, zkracovaly se pauzy mezi a já nevěřila, že to je všechno. posledních cca 10minut (už na stole) jsem sice chtěla odejít pryč (nepustili mě), že se mi tam nelíbí, ale když v 11,45 vykoukla čtyřkilová Tyldička, následoval pocit totálního štěstí. a obešlo se to bez šití... jenom doufám, že si letos v listopadu dám repete tohohle krásnýho porodu.

 
mashanka
mashanka - 7.5.2012 18:11

Vím, že dramaticky, ale v okamžiku, kdy se vše urovnalo a viděla jsem syna, jsem na to zapomněla

 
Pentlička
Pentlička - 7.5.2012 17:50

Já měla oba porody v úterý a u obou jsem dítě přenášela o 14 dní, vždy mi pohrozili, že mi porod budou vyvolávat a hle - porodní bolesti přišly. První mi začal v 1 v noci, dcera se narodila za 10 minut 12. Trpěla jsem šíleně a brečela, tak mi píchli dolsin. Potom bylo šití jedná báseň, necítila jsem žádnou bolest. Druhý porod začal v šest odpoledne a syn se narodil o půl páté druhý den odpoledne. To už jsem byla úplně hotová, tentokrát ale žádný dolsin a šití bylo příšerné - 22 stehů. Měla jsem pak 40 st. horečku a byla několik dní úplně grogy - z porodnice mě pustili až za 9 dní, ačkoliv dítě bylo úplně zdravé a v pořádku. Moje známá mi před prvním porodem tvrdila, že je to jako trošku silnější menstruační bolesti - haha! Nikdy v životě předtím ani potom jsem nezažila nic tak příšerného - cítila jsem se, jako by mně trhali břicho žhavým železem. Je to už skoro 27 a 25 let, ale nezapomenu nikdy!

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-64
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 127553.
Archiv anket.