Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Jak vybrat plenky pro novorozené miminko?

Jak vybrat plenky pro novorozené miminko?

vybrat plenkyPro malé miminko je nejdůležitější láska jeho maminky. A pro maminku zase spokojenost miminka, kterou mimo jiné může ovlivnit i správný výběr plenek. Jenže jak vybrat ty pravé, které sednou děťátku a bude s nimi spokojená i maminka? Na to jsme se podívali ve spolupráci s Bezvaplenky.cz.

 

Základní rozdělení plenek

Plenky se dělí rovnou podle několika různých parametrů, od kterých se pak vyvíjí i další výběr.

Jaké parametry to jsou?

 

Materiál

Primárně se maminka musí rozhodnout, zda miminku pořídí plenky jednorázové či látkové.

Látkové plenky na první pohled působí jako ekologičtější možnost. Na druhou stranu nezapomínejte na to, že se s látkovými plenkami pračka ani na chvilku nezastaví. Čerstvé maminky si při „látkování“ užijí o nějaké ty starosti navíc a je otázka, zda se opravdu a zvlášť na začátku vyplatí.

Použití jednorázových plenek je výrazně jednodušší a po použití je stačí vyhodit. Dnes už se s možnostmi ekologických jednorázových plenek nemusíte děsit ani negativního dopadu na životní prostředí.

 

Věk a velikost dítěte

Rozdělení podle velikosti je u plenek možná tím nejdůležitějším faktorem,

protože právě správná velikost zajišťuje dokonalé pohodlí i bezpečí.

Jak vybrat správnou velikost plenek se dočtete přímo zde

Pro novorozené miminko budete potřebovat plenky s výřezem na pupík, který je v prvních týdnech skutečně citlivý. Speciální plenky jsou také pro předčasně narozená miminka.

 

Plenky pro zvláštní příležitosti

Pokud plánujete plavání s miminkem, budou se vám hodit do zásoby plenky do vody.

Pokud se rozhodnete pro používání jednorázových plenek, přesto byste si měli do zásoby pořídit i několik látkových plen která se může hodit jako podložka při přebalování – zvlášť pokud nemáte přebalovací pult, ale oceníte ji i při přebalování mimo domov.

 

Nejdůležitějším parametrem výběru je právě vaše miminko

Každé miminko je individuální. Dvě miminka se stejnou vahou můžou mít jinou postavu, a tak každému sedne jiná velikost plenek. Ale ani každá značka nemusí sednout každému miminku. Proto se nevyplatí dělat velké zásoby plenek před narozením miminka. Ty, které jednomu perfektně vyhovují, mohou druhému způsobit vyrážku, nebo mu prostě celkově nesednou.

Proto se připravte i v oblasti plenek na trochu experimentů.

Komerční článek


10.1.2022   Rubrika:   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak vybrat plenky pro novorozené miminko?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Dokoupilova
Dokoupilova - 13.2.2022 17:11

Já vše objednávám online, a to z internetového obchodu https://www.tamaiti.cz/ , kde si můžete vybrat opravdu krásné oblečení z kvalitního materiálu. Já jsem s výběrem od nich opravdu strašně spokojená. Peru to vše na 30, ale nepoužívám sušičku. Oblečení má tak stále svůj tvar a krásné barvy.

 
Blankapol
Blankapol - 10.2.2022 10:48

Kde jste ten obchod našla? Je to kamenný nebo internetový obchod?

 
Dokoupilova
Dokoupilova - 8.2.2022 18:00

Trvalo mi celkem dlouho, než se mi podařilo najít obchod, kde prodávají opravdu kvalitní oblečení z kvalitního materiálu. V podstatě mne na to dovedla kamarádka, když našla obchod, kde prodávají oblečení pro děti z organické BIO bavlny. Je to takové klasické poctivé oblečení jako bývávalo kdysi.

 
Blankapol
Blankapol - 4.2.2022 23:49

Když už se tu řeší plenky pro miminka, tak já bych potřebovala poradit, jak vybrat kvalitní oblečení pro děti, které mají citlivější pokožku? Často se mi stává, že při nějakém oblečení malému naskáčou takové škaredé červené fleky.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57046.
Archiv anket.