Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Jak vybrat jméno pro miminko

Jak vybrat jméno pro miminko

Jméno je dar nebo prokletí na celý život. Bez nadsázky se dá říct, že to je jedna z nejdůležitějších věcí, které dá matka svému dítěti. Nastávající rodiče se rádi baví o tom, jak se bude jejich potomek jmenovat. Někdy se také přou, jaké jméno vybrat, zda po dědečkovi nebo oblíbeném seriálovém hrdinovi. Maminka s tatínkem by měli věnovat výběru jména velkou pozornost a pro první inspiraci si vzít do ruky kalendář nebo mohou využít internetový seznam jmen Svátky Centrum.

Česká klasika

Jsou rodiny, kde se jména předávají z generace na generaci, hlavně u prvorozených synů. Už několik let patří k oblíbeným Václav, Vojtěch, Jakub, Jan, z dívčích Anežka, Eliška, Anna. Co se ale stane, když místo plánovaného syna přijde na svět dcera a dostane ženskou podobu otcovského jména. Jaroslavy, Miroslavy, Stanislavy by mohly vyprávět, jak záviděly sestře Haně, Zuzaně, Aleně.

Neobvyklé jméno

Často touží rodiče po jméně, jaké nikdo v okolí nemá. Jak ho najít? Buď se poohlédnout v seznamu jmen po nějakém starém českém pozapomenutém, jako je třeba Vojen, nebo se inspirovat v zahraničí. Někdo si dokonce jméno vymyslí či se mu zalíbí název místa, výrobku apod. Většina známých jmen má svůj původ a význam, což jsou informace, které jsou také zajímavé. Jména originální musí schvalovat matrika podle seznamu křestních jmen, který obsahuje přes 14 000 položek. Pokud se jméno nenajde v seznamu, soudní znalkyně vydá posudek a jméno doporučí nebo ne.

Praktický kalendář

Jak rády nastávající maminky listují seznamem jmen pro děti. Na stránkách Svátky Centrum se však najde spousta dalších zajímavých a praktických informací. V rodinách s většími dětmi je třeba vědět, kdy jsou školní prázdniny a státní svátky. Pokud se někdo chystá pořídit domácího mazlíčka, je tu seznam jmen pro psy nebo seznam jmen pro kočky, které poskytnou skoro stejnou zábavu jako jména pro děti.

Celá ČR


26.11.2013   Rubrika: Dětský koutek   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak vybrat jméno pro miminko

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76666.
    Archiv anket.