Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Založte si svou fotogalerii. Krok za krokem.

Založte si svou fotogalerii. Krok za krokem.

Pro všechny čtenářky i čtenáře, kteří rádi fotí a ještě raději se o své fotografie podělí s ostatními, jsme připravili možnost založit si na našem magazínu vlastní fotoalba. A protože když je něco nové, v mnoha uživatelích to vzbuzuje děs a hrůzu a pocit, že se v tom nedokáží zorientovat, pokusíme se vám v tomto článku napsat co nejpodrobněji a zároveň nejpřehledněji, jak si takové fotoalbum můžete založit.

 

Jak si založit fotoalbum

Na osobní stránce najděte odkaz "Aktivovat fotogalerii". Klikněte na něj a vyplňte nabídnutá okénka. Text, který do nich napíšete, se pak bude zobrazovat ve všech vašich fotoalbech. Potvrďte a vraťte se na svou Osobní stránku. Zde najdete tři typy adresářů galerií, které si můžete založit:

 

zamek
 • Fotogalerie uzamčená – označená ikonkou žlutého zámečku
zamek2
 • Fotogalerie volně přístupná pro přihlášené uživatele – přeškrtnutý zámeček
all
 • Fotogalerie volně přístupná všem – tedy i nepřihlášeným čtenářům – postavičky

 

Můžete si založit všechny tři galerie. V té uzamčené pak umožníte přístup svým vybraným přátelům. To funguje stejně jako u diskusí. Přátele můžete i postupně přidávat, vždy pak jen klikněte na Upravit. Tito přátelé pak budou mít přístup do všech vašich fotoalb založených v této sekci.

 

Postup založení fotogalerie

Jako první a velmi důležitý bod vám sdělím, že máte možnost založit si v každé sekci libovolný počet jednotlivých fotoalb. To znamená, že například do sekce Uzamčené fotogalerie můžete postupně naskládat jednotlivá fotoalba, která si nazvete podle potřeby: Rodina, Dovolená, Moje tvoření, Zvířátka… Stejně to můžete udělat i druhých dvou fotogalerií. Každé jednotlivé fotoalbum pak můžete ještě doplnit vlastním popisem.

Fotoalbum vytvoříte tak, že kliknete v požadované sekci na odkaz Vytvořit fotogalerii. Napíšete název a do dolního okénka můžete napsat nějaký text, co chcete návštěvníkům sdělit. Pak již můžete vkládat fotografie. Nezapomeňte na popisek jednotlivých fotek (v prostředním okénku při vkládání, tedy vpravo vedle okénka, kde fotku načítáte) a na zařazení do Kategorie. Když popisek nevyplníte, objeví se pod fotografií jako popisek název souboru, který vkládáte.

Klikněte na Založit/Upravit a objeví se vám zpráva, že fotogalerie byla úspěšně založena. Pokud chcete hned vkládat další fotografie, klikněte na Zpět do editace fotogalerie a můžete ve vkládání fotek pokračovat. V případě, že využijete možnosti vkládat naráz třeba 10 fotografií, počítejte s tím, že načtení a uložení bude chvilku trvat. Bude záležet na velikosti fotek a také na rychlosti vašeho připojení.

Na vaší Osobní stránce se vám pak vámi založená jednotlivá fotoalba zobrazí pod Adresáři s fotogaleriemi.

Do fotoalb můžete kdykoli přidávat další fotky tak, že u příslušného alba kliknete na Upravit.

Pod každým fotoalbem máte také možnost diskuse.

Na fotoalba ostatních uživatelů se dostanete přes odkaz Fotogaleriehorní liště magazínu (úplně vlevo) – ve stejné jako jsou diskuse. Tam uvidíte ostatní alba rozdělená podle abecedního seřazení jednotlivých nicků. Vybrané fotogalerie si pak můžete přidat mezi oblíbené a budete je mít na své Osobní stránce.

Pokud se vám něco nepodaří hned napoprvé založit správně, nebo vložíte jinou fotku, než jste chtěli, máte možnost mazat jak jednotlivé fotografie, tak i celá fotoalba. Jednotlivé fotografie smažete tak, že kliknete na Upravit v příslušném fotoalbu.

Tak směle do toho. Zkoušejte, vkládejte, mazejte, popisujte. Nemůžete nic zkazit. A když se vám náhodou něco nepodaří, můžete mazat a vkládat a zakládat znovu.

Meryl


31.8.2007   Rubrika:   |   Komentářů 14   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Založte si svou fotogalerii. Krok za krokem.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
elain
elain - 4.9.2021 23:45

Jak odemknout fotogalerii, nebo zrušit. Nějak to nejdesmajlik - 36

 
Světlonoska
Světlonoska - 22.9.2012 16:46

Chtěla jsem ji založit,ale nebudu ji zakládatsmajlik - 55ale v profilu zustalysmajlik - 36nevím,jak se toho zbavitsmajlik - 66

 
babrdlinka
babrdlinka - 30.12.2008 22:40

nějak to nefunguje.

 
lica
lica - 6.4.2008 15:10

me to taky nejdesmajlik - 76smajlik - 76

 
valesovavera
valesovavera - 19.3.2008 19:35

<smajlik - 59Mě to taky nejde....

 
Doudice
Doudice - 3.2.2008 19:57

prostě to nejde a nejde...smajlik - 22pořád mě to ukazuje chyba v aplikacismajlik - 66tak snad na to časem příjdusmajlik - 76

 
Renatka.sro
Renatka.sro - 17.1.2008 23:48

pomoc nejde mi tosmajlik - 17

 
Lilinka
Lilinka - 2.9.2007 17:04

Tak já už ji mám taky, samozřejmě plnou korálkůsmajlik - 68

 
Pusina
Pusina - 2.9.2007 10:29

gratuluju a už jsem si taky založila...smajlik - 3 a jakou jinou, než korálkovou...smajlik - 16smajlik - 16

 
b+h
b+h - 31.8.2007 22:33

tak to je v predstihu... jdu na to mrknout....smajlik - 47smajlik - 25

 
Qwerty
Qwerty - 31.8.2007 22:16

Tak to nemá chybu!smajlik - 5Moc dík,smajlik - 47,pokusně jsou tam čtyři fotky a o víkendu budu hledat obrázky a zmenšovat.smajlik - 61

 
Hellca66
Hellca66 - 31.8.2007 19:56

J e to super nápad....Už jsem si album založila.. Moc velký díksmajlik - 54smajlik - 46

 
Čárina
Čárina - 31.8.2007 19:19

tak ať nám to pěkně frčí smajlik - 75, zkusím to ihned smajlik - 54smajlik - 44smajlik - 44smajlik - 44

 
Dewey_Dell
Dewey_Dell - 31.8.2007 18:49

smajlik - 61 ha, jako první gratuluju k fotogaleriím a těším se smajlik - 5 jste šikulky smajlik - 61 a wenisonovi patří dík smajlik - 61

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

  Anketa

  Covid

  Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

  Celkem hlasovalo 76922.
  Archiv anket.