Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Máte křečové žíly? Pijte džusy!

Máte křečové žíly? Pijte džusy!

Mnoho lidí trpí křečovými žílami. Ty mohou způsobovat bolest, únavu, někdy také pálení v postižených místech. Málokdo však asi ví, že pravidelné popíjení čerstvých džusů může těmto potížím předcházet či je alespoň mírnit.

Vyvážená strava a pití přírodních džusů spolu s konzumací syrové potravy a zeleniny poskytují výživové prvky, které naše žíly chrání. To říkají odborníci na zdravou výživu.

Mrkev a špenát vedou
Vitamin C a proteiny, obsažené v čerstvém džusu, jsou komponentami kolagenu. Kolagen je součást tkání žil a chlopní. Je-li v dobrém stavu, tkáně žil a chlopní jsou odolnější. Přírodní zeleninový džus z mrkve a špenátu se ukázal být prospěšný i v léčbě žilních potíží. Odborníci radí, že smícháním jednoho a čtvrt litru karotkového džusu a jednoho litru špenátového džusu vznikne formule, která je v léčbě křečových žil nápomocná.

Tajemství tmavých plodů
Tmavě zbarvené plody, jako jsou višně, ostružiny nebo brusinky, obsahují antokyaniny a proantokyanidiny, což jsou pigmenty, které zbarvují a také zesilují stěnu našich žil. Proto konzumace čerstvých plodů tohoto typu nebo džus zhotovený z takto zbarvených plodů našemu zdraví prospěje.

Ananas proti „křečákům“
Také ananas může v léčbě křečových žil pomoci. Je bohatý na enzym bromelain, který pomáhá v ochraně proti krevním sraženinám. Může tedy být účinný v prevenci případných embolizačních příhod, které jsou častými komplikacemi lidí, trpících křečovými žilami.

Jedna až dvě skleničky denně pro zdraví
Pravidelné pití čerstvých džusů poskytuje příjem vyšších koncentrací výživových prvků než požívání ovoce samotného. Kombinaci výše uvedených druhů ovoce, z něhož si džus vyrobíte, si vyberte podle své chuti. Co třeba smíchat ananasový džus s trochou višňového? Jestliže vás tedy křečové žíly trápí nebo se jejich vzniku snažíte předejít, dopřejte si denně jednu či dvě skleničky čerstvého ovocného nebo zeleninového džusu.

(ena)

Zdroj: www.krecove-zily.cz

Převzatý článek


29.9.2008   Rubrika:   |   Komentářů 2   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Máte křečové žíly? Pijte džusy!

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
babkatapka
babkatapka - 29.9.2008 16:20

já mám takový pocit, že kdyby měl člověk denně pít a jíst všechno co je pro něj zdravé, tak by nedělal od rána do večera nic, než se staral o zdravou a stravu a zdravé čerstvé pití.
Džusy mám ráda, ale klidně i kupované. A právě ananasový je můj nejmilejší.smajlik - 57

 
dadka
dadka - 29.9.2008 5:50

Křečové žíly naštěstí nemám.Ale i tak bych si nějaký ten čerstvý džus dala!

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77178.
    Archiv anket.