Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Přivítejte jaro bez kapesníků a plní elánu

Přivítejte jaro bez kapesníků a plní elánu

Dny, kdy budeme moci svléct kabáty a vystavit tvář teplým slunečním paprskům, netrpělivě očekává většina z nás už od Vánoc. Jenže když jsou konečně tady, vítáme je s kapesníkem u nosu nebo nepříjemnou únavou. Proč je celá příroda v rozpuku, jen my ne? A jak to můžeme napravit? Odpověď nabízí tradiční čínská medicína.

To, jak ustojíme příchod jara, je spolehlivým indikátorem toho, jak jsme se vůči sobě chovali po celý rok a především v zimních měsících. Pokud totiž aspoň v rámci svých možností fungujeme v souladu s přírodou (v zimě tedy například nejsme příliš aktivní), užíváme si tyto dny plní síly a radosti. Když se ale do našeho organizmu zapsala nějaká výrazná odchylka, je velmi pravděpodobné, že nás skolí sezónní viróza, bude se nám chtít stále spát, anebo se v blízkosti kvetoucích rostlin pokaždé rozkýcháme.

Tyto tři zdánlivě nesouvisející problémy toho mají hodně společného a z dlouhodobého hlediska se podle tradiční čínské medicíny také velmi podobně léčí. Na vině je ve všech případech oslabení organizmu, kterému je třeba navrátit harmonii. Té dosáhneme důmyslným skládáním puzzle, v němž jednotlivé dílky tvoří kvalitní strava, dobrý spánek a vhodná relaxace, které můžeme podpořit některou z léčebných metod tradiční čínské medicíny.

Úprava jídelníčku je klíčová - v jarním období by měly jeho základ tvořit především zelené potraviny a to tepelně upravené. Vynechat bychom měli všechna jídla, která unavují a zatěžují. Knedlíky a těstoviny je dobré vyměnit za rýži, pečivo k snídani za lehký vývar. Alergici by se pak měli vyhnout sladkostem a mléčným výrobkům, které zahleňují a stav zhoršují.  

Harmonizaci organizmu bychom rozhodně neměli zaměňovat za detoxikacijaro

Tyto dnes tak módní očistné kúry mohou být podle tradiční čínské medicíny dokonce zdraví škodlivé. „Číňané odjakživa zastávali postoj: ve zdravém těle zdravý duch. Organizmus zbytečně neoslabovali, naopak jej posilovali. Například taková játra velmi dobře vědí, že mají detoxikovat. Jen jsou na to občas slabá. Tím, že je pošťouchneme, se dobereme stejného stavu jako při očistné dietě. Akorát si nezpůsobíme energetický deficit, jako by tomu bylo, kdybychom několik dní nejedli,“ říká odborník na tradiční čínskou medicínu MUDr. Jozef Lucký z pražské TCM Clinic.

S alergiemi je to pochopitelně složitější a bez odborného zásahu se jich nezbavíme. Zatímco západní medicína je velmi účinná v okamžitém odstraňování projevů, ale nedokáže alergie vyléčit, čínským metodám to o něco déle trvá, ale dokáže nás jich zbavit natrvalo. „Když už hoří, není čas moralizovat a brousit šavle, je třeba okamžitě zabojovat. Vynikající zkušenosti máme s akupunkturou a baňkováním v oblasti horní části zad a kolem krční páteře. Když se taková terapie provádí každý druhý den, výrazně se snižuje vyplavování histaminu. Pro „doplnění“ organizmu volíme bylinnou léčbu,“ vysvětluje MUDr. Jozef Lucký.

Pokud ovšem chceme svůj stav změnit doopravdy a natrvalo, je třeba jít v řešení zdravotních (ať už skutečných nebo potenciálních) problémů hlouběji. Zmíněné alergie mají původ v nevhodné životosprávě, velkém stresu, nebo například v častém užívání antibiotik. Žádná krátkodobá kúra nepřináší zázraky a dlouhodobé zdraví nezajistí. „Je to stejné, jako bychom nechodili do práce a doufali, že na ulici najdeme poklad,“ dodává MUDr. Jozef Lucký.

 

Redakce


27.4.2012   Rubrika: Nemoci a prevence   |   Komentářů 8   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Přivítejte jaro bez kapesníků a plní elánu

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
marta79
marta79 - 14.4.2015 10:27

Jarní akční sety pro vaše zdraví
https://www.bio-country.cz/Jarni-akce-37058/

smajlik - 105smajlik - 105

 
Světlonoska
Světlonoska - 27.4.2012 16:13

Linda: smajlik - 94Hlíva a Echinacea jsou nejlepší na imunitu,všichni ji máme narušenou,je třeba ji doplnovat přírodn.medikamenty,také to dělám rokysmajlik - 75

 
loupák
loupák - 27.4.2012 11:38

Já jenom vidím ten obrázek v úvodu článku a už kýchám a frkám a prskámsmajlik - 76...naštěstí mám jen jarní pylovou,tak to halt ještě těch pár týdnů vydržím a budu mít zase na rok pokojsmajlik - 26

 
Almega
Almega - 27.4.2012 11:16

Manžel se zbavil těžké alergie důsledným vegetariánstvím....Jinak pomůže homeopatika; brát léky a kapky- to je jen potírání příznaků a né léčba ! A vůbec nejhorší je jít si nechat udělat test na alergii,kdy vám napíchají na ruku a vetřou tam různé alergeny....Co to asi udělá s tělem a imunitou...Myslím,že to vyrobí ještě další alergie,i na to,co dřív ten člověk normálně snášel.....

 
Linda
Linda - 27.4.2012 9:46

Tusim ze primo zde na SZ mi nekdo pred par roky poradil hlivu, pry podporuje imunitu. Pri alergiich je pry nejlepsi cpát se ji horem spodem tak 3 mesice pred zacatkem sezony.... no nevim, necpu se ji, u nás je pomerne drahá a takobcas si ji koupim a udelám jenom pro sebe zatimco rodina má stejné jidlo se zampiony, k tomu jsem si v cechách zakoupila vitaminy s hlivou a jim je kazdy rok zhruba od zacatku roku.... ano mám pylovou alergii, ale rekla bych ze posledni dva roky neni taaaak neprijemná. Jestli je to hlivou a nebo necim jinym netusim smajlik - 26, ale hlavne ze je mi lip.

 
babkatapka
babkatapka - 27.4.2012 9:36

Každý rok mi zabral Xyzal a Tafen-sprej, ale letos ne a ne, teče mi z nosu, furt, pořád pokašlávám, hleny mi stékají z nosu do krku, no je to radostsmajlik - 76

 
Světlonoska
Světlonoska - 27.4.2012 9:14

smajlik - 36Alergie je moc nepříjmená záležitostsmajlik - 23

stačila mi chronická rýmasmajlik - 37ale nasadila sjem saunu"a postupně odeznělasmajlik - 94

syn alergik a atopik je,tak vim,jak to znepříjemnuje životsmajlik - 48

 
JanaRad
JanaRad - 27.4.2012 7:29

Kéž by to byla pravda!!!! Alergií trpím dlouho, prášky denně beru přes 18 let a i moje tři děti po mě alergie zdědily. Jenže léčba je "jen" v lécích a vyléčit alergie nejde.... A to, co tady píší, je sice krásné, ale předpokládám, že to pojišťovny nehradí, takže podle mého názoru to je spíše tahání peněz z kapes chudáků alergiků

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 463090.
Archiv anket.