Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Dělají z nás chytré telefony tupouny?

Dělají z nás chytré telefony tupouny?

Určitě se s tím také setkáváte. Jdete po ulici, jedete autobusem nebo tramvají a téměř s jistotou narazíte na někoho, kdo upřeně zírá do svého chytrého telefonu. Je to jako mor, lidi jakoby přestali vnímat realitu a zcela se ponořili do virtuálního světa.

Zdánlivě by se mohlo zdát, že o nic nejde, ať si každý dělá, co chce. Tenhle postoj můžeme mít, dokud se něco závažného nestane. V rodině máme případ, kdy se muž stal obětí dopravní nehody, když do něj nečekaně z protisměru nabouralo auto řízené mladíkem, který měl pocit, že má řízení pod kontrolou a za jízdy si surfoval v mobilu. Zatímco jemu se nestalo nic, ten druhý to odnesl vážným zraněním, půlroční pracovní neschopností a bolesti si užil vrchovatě.

Další rozporuplné pocity z chytrých telefonů jsem měla minulý týden, když jsem trávila čas v čekárně na kožním oddělení, které bylo společné pro děti i dospělé. Nenápadně jsem zmapovala ostatní čekatele a bilance byla: čtyři lidé kolem třicítky, všichni vytažený telefon. Tři rodiče s dětmi kolem deseti, dvanácti let, jak rodič tak dítě v ruce telefon a jeden starší pán, který si četl noviny.

Zarazili mě hlavně ti rodiče s dětmi. Oni spolu vůbec nemluvili, každý z nich byl ponořený do čtení zpráv, hraní her či surfování na netu. Pamatuji si, že když jsem měla malé děti a trávila s nimi čas v čekárně, byla to doba na povídání o všem možném.

Já jsem už ve starším věku, brzy mi bude šedesát. Chytrý telefon nemám, pořídila jsem si tu recyklovanou Nokii 3310 a jsem s ní maximálně spokojená. Neumím si představit, že během chůze nebo dokonce řízení auta, koukám do mobilu.

Zajímalo by mě, jak se na tento fenomén díváte vy. Patříte k těm, které mají chytrý telefon a vytvořili si na něm takovou závislost? Nebo ho máte, ale nepropadli jste mu na tolik, aby vám kradl normální život? Anebo takový telefon nemáte a stejně jako já nedáte dopustit na starý dobrý tlačítkový? Taky vám připadá, že spolu lidé zapomínají normálně komunikovat a čím dál více se oddávají virtuálnímu světu?

Martina


9.4.2018   Rubrika:   |   Komentářů 61   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dělají z nás chytré telefony tupouny?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-61
YXH
YXH - 12.5.2018 16:59

kubikm: Redakce nema cas na nic, maji stenice smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
Malicka
lehátko [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url]" style="cursor: hand;" >Malicka - 11.5.2018 10:01

<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url]

 
kubikm
kubikm - 2.5.2018 15:37

ještě chci upozornit na jednu docela důležitou věc, co jsem bohužel nevěděla
půjčila jsem Meryl peníze na rozjezd, dala mi směnku uzavřenou na notářství
nějakou dobu platila dle dohody
potom
Martin se opařil
dále
Ivanka se rozvádí
netušila jsem
ale
směnka musí být splacená k datu, co je na ní uvedené
pokud ne...hned žaloba
a já furt čekala....
a když jsem se ozvala, bylo to promlčené a mohla jsem si dost velkou částku naložit

proč o tom píšu?
pokud máte podepsanou směnku, hlídejte si splatnost....a nevěřte na výmluvy....

 
kubikm
kubikm - 2.5.2018 14:51

krasaka: jj, tupouny z nás dělá redakce, je-li ještě jaká.....

 
krasaka
krasaka - 28.4.2018 10:29

smajlik - 48smajlik - 61 Není to trapné - čím lákají Šťastné ženy na Netu ??.

Šťastné ženy - zábava, soutěže, články, diskuse to jsou Šťastné ženy
www.stastnezeny.cz/
Magazín, časopis pro ženy. Každý den nové články. Rozhovory, reportáže, děti, partnerské problémy, cestopisy, dokumenty, horoskopy, recepty, příběhy.smajlik - 48
Život a vztahy
Dělají z nás chytré telefony tupouny? Určitě se s tím také ...
Zaregistrovat se
Magazín, časopis pro ženy. Každý den nové články. Rozhovory ...smajlik - 48
Diskusní fóra
Dělají z nás chytré telefony tupouny? Určitě se s tím také ...
Hledám přátele
TETINKY (25.4.2018 17:38:05); hledám nové kamarádky z ...
Čtenářské příběhy
Trpím obsedantně kompulsivní poruchou. V hlavě neustále ...
Čarovná moc kamenů
Pro ženy, které zajímají účinky a moc drahých kamenů a ...

Lživá reklama - ve slušné společnosti se takhle nelže smajlik - 66 - a o Třešňovém koláči ze dne 11.4.tr. se už raději ani nezmiňují smajlik - 76

 
lee
lee - 23.4.2018 20:46

telefon ať chytrý nebo hloupý z nikoho tupouna neudělá, je to jen věc, tupouny ze sebe děláme sami, když na to zapomínáme...smajlik - 26

 
janablizkova
janablizkova - 23.4.2018 20:34

Já sice mám telefon,ale používám ho pro volání s rodinou.Když vidím mladé lidi v dopravních prostředcích a jak čumí do mobilu a ani je nenapadne pustit starší osoby sednout tak mě to hrozně rozčiluje.

 
Kayty
Kayty - 17.4.2018 7:58

Já jsem zastáncem všeho s mírou. Mám chytrý telefon, máme doma tablet. Otrokem rozhodně nejsem. Po příchodu z práce telefon odkládám a věnuji se dětem. Chodíme ven, jezdíme na kole, na výlety. Víceméně ho mám na volání, SMS a fotky. Samo, jsem na fb, ale jen kvůli páru lidem. Nechodím tam moc. Spíš telefon využívám s aplikacemi - banka, dopravní info. Tu dopravu proto, že každý den dojíždím a časově to mám docela těsně, takže potřebuji vědět, co se kolem na cestě děje. Mockrát mi to zachránilo spoustu času.
Mé děti mají tablet na vyhrazenou dobu párkrát do týdne. Někdy ani to ne. Mají v něm vzdělávací aplikace, malování, pár her. Já i můj muž víme, kde a co dělají. Navíc ve škole tablet k výuce mít budou, takže proč ne. Budou vědět jak s ním pracovat a fungovat.
U lékaře občas mobil do ruky beru k ukrácení čekací doby. Bývávalo u naší dětské, že se čekalo i 3h a jak chcete nudící se dítě, byť nemocné, chvilkami zabavit. Knížky přečtené několikrát, říkánky nefungovaly. Holt mobil a pohádka.
Já sama místo čtečky (mám ji) beru do ruky papírovou knížku. Jsem nostalgik, potřebuji obracet stránky :-D

Moje bábi (86) si loni na podzim na svá stará kolena koupila fungl nový nadupaný notebook, chytrý telefon a nasává informace :-D Skajpuje, diskutuje na fórech atd. atd.. Říká, že technologie jsou od toho, aby se využívaly.

 
catcat
catcat - 13.4.2018 11:40

Já mám svůj chytrý telefon ráda, i když zdaleka nevyužívám moc možností. Nečumím na něj pořád, klidně ho odložím. Na dovče, kde se pohybuju sama, ho mám u sebe pořád, ale to z bezpečnostních důvodů. Zrovna tak na lyžích. Přestala jsem sebou tahat starý foťák a spoustu věcí si potřebuju ověřit nebo zjistit na netu i když nemám po ruce noťas. Ale jak říkám, není to můj ovladačsmajlik - 68

 
illča
illča - 13.4.2018 7:29

Nejdriv jsem chytry mobil nechtela, ted jsem rada, ze ho mam. Stahla jsem si do nej kromě jinych aplikací i Woky čtecku, takze na nem muzu i čis knížky.
Ale jak se říka - všeho s mírou.

 
Almega
Almega - 12.4.2018 12:09

Mám jen starý samsung na telefonování a sms.Nějaký nový vynález dotykový nechci.Na netu jsem v notbuku,je to aspoň dobře čitelné a viditelné. Dříve jsem měla foťák na filmy,stačilo jen namířit a zmáčknout,jaká byla radost se dívat na hotové fotky po vyvolání...A ta radost,když se člověk podíval do schránky,a měl tam dopis,pohlednici...Nebo když přišel telegram-se člověk lekl,co se děje...nebo když jsme se po cca 10 letech dočkali "skupinového " telefonu,a mohli jsme namátkou vytočit číslo a otravovat někoho blbinama...nebo když jsem neměla peníze a šla volat na poštu domů "na účet volaného",aby mi poslali nějakou korunu...Dnes je vše jiné,moc závislé na elektřině,když nejde,tak lidi ani nemůžou pracovat.myslím si,že nás čeká nějaký "pád říše",a začneme zase od začátku,s křídou a tabulkou,a bez vynálezů.No a kniha v papírové podobě asi taky bude věčná,doufám.

 
Hanča
Hanča - 11.4.2018 20:46

tak já ten !chytrý" měla asi 3 roky a lezl mi akorát na nervy, dost často odmítal reagovat na mý chladný ruce a měla jsem problém vůbec přijmout hovor, takže jsem si s chutí koupila klasický tlačítkový a ten chytrý věnovala dcerušce, jinak moje děti si do čekáren nosí knížky a já háčkování nebo pletení a ten chytrý telefon používají jen doma, kde máme WIFI, jinak ji je internet nedostupný

 
krasaka
krasaka - 11.4.2018 19:00

duboit: smajlik - 76Pane Bože, do jaké debila jsi to duši vrazil ???
Otravuje na soukromých vzkazech a NIC mu není cizí - jak si může myslet, že jsme tak blbé a skočíme na ty hloupé kecy ???smajlik - 55
Tohleto by se mělo smajlik - 36smajlik - 37

 
orinka
orinka - 11.4.2018 18:42

duboit: Co sem teda lezeš, když máš ty dary? Přece bys měl předvídat, že tady ti pšenka nepokvete, kouzelníku.

 
orinka
orinka - 11.4.2018 18:40

Linda: v tom případě bych na všecky adresy odeslala fotky nebo videa dokřupava vypečeného masíčka na grilu + pití k tomu a nemusela bys nic po hostech ani uklízet. Jakoby se stalo. A bez legrace: jestli návštěva skutečně proběhla tak, jak popisuješ, velmi by mě to urazilo a víckrát bych je nepozvala. Čumět do mobilu můžou jinde, ale ne, když bych pro ně připravovala posezení.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-61
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 193151.
Archiv anket.