Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Chci druhé dítě. Jak překonat strach z porodu?

Chci druhé dítě. Jak překonat strach z porodu?

Možná vám můj dotaz a problém bude připadat směšný, ale já se tím opravdu trápím. Moc toužím po druhém dítěti, ale stále se k tomu nemůžu odhodlat. Mám totiž velký strach z porodu.

Jsme mladá, spokojená rodina, máme dvouletého chlapečka a chtěli bychom druhé dítě. Já bych si ho moc přála, je mi jedno, jestli by to byl zase klučík, nebo holčička, to není důležité. Hlavně nechceme mít mezi dětmi velký věkový rozdíl. Já mám sestru starší o deset let a vyrůstala jsem spíš jako jedináček. Manžel sourozence nemá žádné.

Před časem jsme začali o druhém miminku mluvit a shodli jsme se, že ideální věkový rozestup jsou tak tři roky. A teď nastala doba, kdy bych měla vysadit antikoncepci a já se k tomu nemůžu odhodlat. Mám hrozný blok z porodu. Se synem jsem si opravdu hodně užila, už těhotenství bylo velmi náročné, nejdřív šílené nevolnosti, a když konečně pominuly, začala jsem se otvírat a musela na cerkláž a rizikové těhotenství. Samotný porod pak trval skoro 24 hodin, bolesti šílené, syn byl velký, takže roztrhaná jsem byla opravdu hodně. Šestinedělí byl očistec, sednout jsem si nemohla skoro měsíc.

Všichni mi říkali, že každá máma na ty porodní bolesti a všechny další nepříjemnosti rychle zapomene, že to miminko, to jakoby vymaže. Asi jsem divná, ale já na to zapomenout nemůžu. Nejde mi to. Kolikrát se mi o tom v noci zdá, a budím se celá zpocená.

Manžel se mě snaží podporovat, netlačí na mě, za to jsem mu hodně vděčná. Ale cítím se jako zbabělec. Když si uvědomím, kolik dětí mívaly ženy dřív, že většina žen i dnes má víc než jedno dítě, tak si připadám vadná, že mám takový blok a strach z dalšího porodu.

Já vím, že mi asi nemůžete nic poradit a už vůbec to za mě nemůžete odrodit, ale přesto bych se vás ráda zeptala, jestli jste to některá neměla podobně a nakonec jste ten strach překonaly. Taky by mě zajímalo, jestli bývá ten druhý porod snadnější a rychlejší, než ten první.

Předem vám moc děkuji, ráda si přečtu vaše zkušenosti, třeba mi to dodá odvahu. Jen se mi, prosím, nesmějte. Děkuji.

Anežka


20.11.2018   Rubrika:   |   Komentářů 23   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Chci druhé dítě. Jak překonat strach z porodu?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-23
sallie
sallie - 27.11.2018 7:36

Anežko, začni tím, že si najdeš psychologa a pak doktora / doktorku / porodnici / dulu / asistentku, kterým BUDEŠ VĚŘIT a s nimi prober ty svoje strachy a zkuste naplánovat, jak k tvému porodu přistupovat. I kdyby to měl být plánovaný císařský řez, tak pořád je to řešení. Vykašli se na řeči, že to musíš zvládnout a tak dále - někdo má blok tak veliký, že se bojí mít děti (a jsou lidi, kteří mají klaustrofobii a arachnofobii a nikdo se jim nesměje, že jsou vadní - každý máme nějakou tu svojí hrůzičku někde schovanou).
Akorát, že strach z porodu je omezující - byla by škoda kvůli tomu nemít dítě - ale nejspíš to nezvládneš sama a nezvládneš to ani tady s náma, nějakejma tetkama na internetu - fakt by to chtělo odborníka.... smajlik - 45

 
denkas
denkas - 25.11.2018 12:34

enka1: přesně tak! Nejen, že postraší, ale jestě i blbě poradí. Nemá cenu se bát předem. Vše probrat s odborníkem .

 
enka1
enka1 - 25.11.2018 10:21

kubikm: To je někdy fakt. Navíc i mimino může být, díky obavám v těhotenství, dosti nervový potíže, být neklidný....
Moje neteř teď čeká druhátko v 39 letech, je v naprostý pohodě, i když už nečekala, že se jí druhý podaří. Prostě klid, hlavně nečíst a naslouchat špatným zkušenostem ostatních - rády si přibarví, jak trpěly smajlik - 64

 
kubikm
kubikm - 24.11.2018 20:18

denkas: hlavně, jak se někdo něčeho bojí - TAK TO PŘIVOLÁ...bacha na to

 
denkas
denkas - 24.11.2018 19:37

Jo, moje sestra rodila první dítě s problémy, císařem a druhý porod, dvojčata, bez problémů. Takže je zbytečný se bát předem.

 
denkas
denkas - 24.11.2018 19:35

Almega: Já rodila druhou holku v 73 a taky sem měla protivnou sestru. když vidim v těch filmech, jak maminy křičí, nadávaj,.. Já ji jen zmáčkla ruku a už každému ukazovala, že sem ji štípla! smajlik - 16 My si mohli jen telefonovat s rodinou-jen kdo měl doma telefon. A u přístroje stále fronta.smajlik - 26
Jak píšeš, strach nechat až na poslední chvíli. Zbytečně se nenervovat dopředu.
Hlavně si s někym promluvit!!

 
Almega
Almega - 24.11.2018 18:03

Pro mne byl druhý porod stejně děsný,jak ten první.Trval déle,porodní asistentky byly přímo odporné,jak se ke mě chovaly.Bylo to v r. 86 a 88,nesměl tam být nikdo se mnou a novorozenec se ukazoval tatínkovi z okýnka WC myslím v 1.patře...Já snáším bolest dost,takže jsem byla celé ty nekonečné hodiny hlavně večer a v noci naprosto zticha,nikdo se o mě nezajímal,bloumala jsem chodbami semtam,nechtěla jsem rušit....Dnes,když si rodička může vzít s sebou někoho,kdo se o ni bude starat a nedá se odstrčit,tak je to úplně jiné! Na vašem místě bych se tak nebála,dá se to přežít,představte si více to radostné,co bude,a ten děs nechte na dobu,až by se skutečně něco závažného začalo dít.

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 24.11.2018 10:53

enka1 - 23.11.2018 14:12
také si myslím, pokud něco chci tak musím něco vydržet. Vím, že se dozvídáme o blbých zprávách rychle. Ten císař by se měl provádět jen pokud jde o záchranu života a né jen tak z rozmaru. Pokud probíhá těhotenství normálně, měla by mít žena přiměřený pohyb i to může pomoci.
Po císaři jsou a mohou být komplikace které přetrvávají déle jak u přirozeného porodu. Pokud je již doma jedno dítě které potřebuje ještě větší péči, nebude ho moci zvedat.
I dítě při přirozeném porodu má výhody, při císaři je náchylnější na astma a zůstává mu voda na plicích, krerá se průchodem porodních cest vytlačí.
Zajímala jsem se o ten rozdíl po porodu mé dcery, která musela rodit císařem.
asi nikdy neznamená první blbý tak druhý také a i obráceně.
pokud toužíš po miminku, zapomeň a překonej strach, čeká tě za to odměna.

 
enka1
enka1 - 23.11.2018 14:12

Chápu, ale přeci jen - chci druhýho drobka? Tak něco vydržím a hotovo. smajlik - 45

 
orinka
orinka - 22.11.2018 18:48

Směle do toho, odklad není řešení! Když chceš další dítě, tak ho musíš přivést na svět. Dopředu nahlásíš, s čím bojuješ a lékař se ti po té stránce bude v těhotenství jistě pečlivě věnovat. I toho si přece dnes můžeš vybrat.

 
dadka
dadka - 22.11.2018 16:23

Vždycky je nějaké řešení, v krajním případě si domluvte už předem císařský řez.

 
rychlonožka
rychlonožka - 22.11.2018 13:23

Vím moc dobře, o čem je řeč. Kdybychom druhé nečekali náhodou, nikdy by se nenarodilo. V případě prvního porodu nám náhoda přihrála jen a jen problémy a komplikace. Porod po rizikovém těhotenství předčasný, ale i tak bolestivý a dlouhý, cizí nemocnice, dlouhodobá hospitalizace, nevlídný personál, dítě s vrozenou vadou. Druhé těhotenství jsem přečkala stručně řečeno ve strachu z porodu. Za dvě hodiny bylo po všem. Dítě přenošené, jednou tak velké, než první, vrozená vada jiného charakteru. Od umístění v Bohnicích mě patrně zachránil fakt, že beru život, jak to přijde, neutíkám od potíží, ale dělám, co můžu, abych je vyřešila dobře pro ty zúčastněné. Potíž byla v tom, že podle jeho rodiny dětem nic nebylo a já si jejich vady vymýšlela, abych s nimi mohla lítat po doktorech. Jako šťastně rozvedená si dneska o tom teda dneska myslím svoje. A mé děti žijí a nemají ve zvyku se po ... z problémů, které život přinese. Anežko, věřte nám, že příště to je vždycky lepší. Nedávno jsem potkala známou s kočárkem. První dítě mělo v prvním roce života veliké problémy, řešené operativně. Pak jsem ji nějak déle neviděla. To děcko v kočárku byl jeho druhý sourozenec!

 
mam-ča
mam-ča - 22.11.2018 7:49

Pokud byl první porod komplikovaný, dítě velké a poporodní následky dlouhodobé, a zejména psychické, asi by bylo možné se domluvit s porodníkem na plánovaném porodu císařským řezem. Nejsem příznivcem takových zákroků tam, kde k tomu není vážný důvod, ale Ty ten důvod máš.
Pokud se budou tyto zákroky týkat jen "celebrit", a obyčejné maminy budou zbytečně trpět, tak brzy jako národ vymřeme.

 
YXH
YXH - 21.11.2018 17:24

Verim, ze jsi mela komplikace, tak se ti nechce, ale cim vic nad tim budes premyslet, tim horsi to bude. Porad se s lekarem, a rekni mu vsechno i o tvych obavach, pravdepodobne ti poradi nejlip. Vi proc byl prvni porod tak obtizny. Uz je ted hodne moznosti jak pomoci pri bolestech.
Mam deti dve a sice jsem nejake bolesti mela, ale ne tak silene jak to lidi rikaji. Asi jsem odolnejsi na bolesti po spouste operaci...smajlik - 26

 
krasaka
krasaka - 21.11.2018 12:40

smajlik - 61 Zde je taky spousta žen se stejným problémem :

https://www.google.es/search?q=obavy+z+druh%C3%A9ho+porodu&oq=obavy+z+druh%C3%A9ho+porodu&aqs=chrome..69i57.17872j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8

Zřejmě to není pravidlem, ale většinou další porody probíhají už rychleji a snadněji - v dnešní době je spousta možností, jak si nechat pomoci a poradit - my kdysi měli jen knihu NAŠE DÍTĚ smajlik - 76
Měla jsem mezi porody velké rozpětí /6 a pak 8 roků/ a přece druhá dcerka byla na světě mnohem dříve a po létech pak chlapec s velkou hlavičkou a se 4kg chtěl na svět již ve výtahu - málem stačilo zakašlat a bylo to smajlik - 47
Nyní, ve věku seniorky, s občasnými problémy se zácpou, vzpomínám na poměrně rychlé a snadné porody a tiše nadávám nevycválanému střevu smajlik - 48

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-23
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 193151.
Archiv anket.