Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Dokonalý svět? Naprostý nesmysl

Dokonalý svět? Naprostý nesmysl

Spousta žen dnes klade rovnítko mezi slova být šťastný a mít všechno. Jenže to je hrubá chyba. Hmotné věci vám rozhodně štěstí nepřinesou, ba právě naopak. Kdo má moc, chce ještě víc, a tak se dostává do začarovaného kruhu. Mylně si myslí, že mu přinesou spokojenost další a další peníze, ale to je samozřejmě naprostý nesmysl. Šťastné budete jenom tehdy, když zůstanete v souladu samy se sebou.  

Svět není podle šablony

Nejde o dokonalost. Nikdo není a nemůže být dokonalý. Přitom ze stránek časopisů se na vás usmívají herci, zpěváci, zkrátka celebrity s perfektně vyběleným hollywoodským úsměvem. Mnohdy vzbuzují iluzi, že jsou dokonalí, ale není tomu tak. I oni mají svá tajemství, spoustu věcí neumějí, neznají, mnohdy si nevědí rady se životem úplně stejně jako vy. Ono totiž být dokonalý je naprostý nesmysl. Kdo o to usiluje, dělá hloupost. Zkuste si totiž představit svět, který by opravdu byl dokonalý. Všichni by dělali všechno perfektně, nikde žádný problém. Nebyla by to vlastně najednou hrozná nuda? Ano, byla. Máte pravdu. Svět je totiž mnohem jako nedokonalý. Právě ta nedokonalost totiž dělá naši planetu mimořádně zajímavou. Proto by byla velká škoda cpát ji do nějaké, byť dokonalé šablony.

Buďte hravá a svébytná

Musíme totiž upozornit na to, že ona zmiňovaná dokonalost by mimo jiné znamenala i to, že všechno by bylo úplně stejné. Nikdo by se od nikoho nelišil. A to je ošklivé a nebezpečné. Jednou z možností, jak rozbít tuto uniformitu, která kazí pestrost života a mnohdy zavání i odkazy na totalitu, ve které nikdo nesmí vybočovat z řady, je hravost. Zkuste si zahrát třeba automaty online a uvidíte, jaká hravost se ve vás probudí. Rázem nebude svět šedivý a nudný, ale naopak příjemně barevný. Důležité je ovšem vyvážit ve svém životě všechny roviny. Nebýt dokonalá, ale svébytná a hravá.

Komerční článek


9.1.2019   Rubrika:   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3,1/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 473865.
Archiv anket.