Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Manžel chytil druhou mízu. Nevím, co mám dělat.

Manžel chytil druhou mízu. Nevím, co mám dělat.

Je mi dvaapadesát let, manžel je o tři roky starší. Až dosud jsem žila v přesvědčení, že máme spokojené manželství. Jsme spolu letos přesně třicet let, vychovali jsme dva syny, kteří jsou již samostatní. Poslední čtyři roky jsme už s mužem jen sami dva a hezky jsme si náš společný život užívali.

Vždycky jsme měli s mužem hodně společných zájmů. Chodili jsme do divadla, jezdili na kole, oba dva milujeme horské túry. Když odešel z domu i mladší syn, měla jsem zpočátku takový divný pocit, jak se tomu říká syndrom prázdného hnízda. Ale netrvalo to dlouho. S oběma syny i jejich partnerkami máme hezký vztah, nedávno se nám narodilo první vnouče a já měla pocit, že je všechno, jak má být. S manželem jsme provozovali naše zájmy a musím říct, že jsme si to opravdu užívali. Myslela jsem si, že nám nic nechybí, že je nám spolu dobře.

Změna nastala letos v lednu. Muž se najednou začal chovat jinak. Byl zamlklejší, neměl zájem jít do kina ani do divadla, pořád jen visel na mobilu. Z práce začal chodit čím dál později, vysvětloval to novými projekty a časovou náročností. Nejdřív jsem si myslela, že je jen unavený a přetažený, ale když jsem zaznamenala jeho zvýšený zájem o sebe samotného, došlo mi, že se děje něco, co nemá s pracovní vytížeností nic společného.

Nikdy nebyl na nějaké fintění a nakupování. Do každého nového svetru nebo bundy jsem ho musela doslova natlačit, co šlo, jsem mu radši kupovala sama, protože on při nákupech a zkoušení trpěl jako zvíře. Hygienu dodržoval vždycky, ale nikdy nepoužíval pánské parfémy ani nic takového. Najednou změna. Začal se sám oblékat, kupuje si nové, hezké a drahé kousky včetně spodního prádla, dokonce se začal lehce vonět. U holiče na sestřihu je pravidelně minimálně jednou za měsíc.

Je to hezké, že o sebe začal takhle dbát, kdyby za tím nebylo jeho zamilování. Nejsem na sebe pyšná, že jsem to udělala, ale vlezla jsem mu tajně do mobilu a zjistila to. Píše si s nějakou Klárou, vůbec netuší, co je ona zač, odkud se znají ani kolik jí je let. Ale ty jejich textovky jsou velice výmluvné a doslova nabité oboustrannou vášní. Domlouvají si schůzky u ní v bytě, časově to odpovídá těm přesčasům.

Pěkně to se mnou zamávalo. Vůbec nevím, jak se teď zachovat. Muž neví, že já už vím, zatím jsem ho nijak nekonfrontovala. Vnitřně bych ho sice nejraději hned teď vypakovala k ní, ale připravená na takový krok nejsem. Zhroutil by se mi celý dosavadní život. Navíc ho mám pořád ráda, život bez něj si nedokážu představit. Je to pro mne strašně složitá a taky ponižující situace. Připadám si hrozně, jako odkopnutá nepotřebná věc. Ale říkám si, že třeba je to z jeho strany jen takové to pozdní mužské poblouznění, vyřádí se a ukončí to. Jenže co když ne? Mám mu poskytovat servis a prát mu prádlo, ve kterém se on pak natřásá před jinou?

Chtěla bych se zeptat, jestli některá z vás nezažila se svým manželem podobné období a jak to dopadlo. Myslíte, že má smysl dělat, jakoby nic a čekat, jak se to vyvrbí, nebo bych měla udeřit napřímo? Já mám totiž strach udělat to i to.

Jiřina


12.5.2019   Rubrika:   |   Komentářů 72   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Manžel chytil druhou mízu. Nevím, co mám dělat.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-72
hahanka
hahanka - 12.7.2021 11:11

Ahoj, s tím jsme si s mým manželem také prošli. Já to moc neřešila, chvíli mě to trápilo, ale pak jsem si řekla, že časem stejně pochopí, co má doma a uklidní se. A to se také stalo. Já si to vlastně časem také začala poměrně užívat. Užívala jsem si ten klid a svobodu. Třeba jsem hrozně nakupovala a to hlavně tady: https://www.onlinesekac.cz/.

 
YXH
YXH - 13.5.2020 17:11

Odpoved na dotaz Manžel chytil druhou mízu. Nevím, co mám dělat.
Zasadit ho (pokud mozno 6 stop hluboko) smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
Paja.elis
Paja.elis - 6.4.2020 14:46

Jak se situace vyvinula?

 
Jarča*
Jarča* - 11.6.2019 20:21

krasaka: máš pravdu, mně taky dřív vytáčela kdejaká blbost, a pak se člověk zklidní a zjistí, že to nemá cenu. Přesně jak píšeš, prádlo za chvíli uschne znovu, a aspoň bude zalitosmajlik - 47smajlik - 64

 
krasaka
krasaka - 11.6.2019 18:54

kobližka: smajlik - 61To by možná bylo nejrozumnější - jen jakto sem dostat ? Vzhledem k tomu, že každá z nás mnohdy potřebuje poradit nebo se svěřit, s nějakým problémem, kdy je "každá rada drahá" a taky známe spoustu zajímavých příběhů z rodiny či z okolí - domnívám se, že aspoň jednou týdně by zde mohlo být něco nového - určitě by nám nešlo o honorář, ale o to, aby to zde neskončilo na souchotě !!!smajlik - 26smajlik - 47
Sice tu nechodím nejdéle, ale za těch cca 10 let zde ještě takový "brajgl" nebyl!!!
Právě se zamýšlím nad tím, jak se věkem člověk povahově mění-ne vždy k lepšímu, ale vzhledem ke zkušenostem a klidnějšímu tempu mnohdy ano!
Už mne skoro NIC nerozhází, přišla jsem právě k zajímavému poznatku, že pokud jednomu zmoknou dvě pračky prádla letním lijákem, naprosto NCse neděje -CO JEDNOU ZMOKLO, MUSÍ V LETNÍM SLUNEČNÉM POČASÍ OPĚT USCHNOUT - tak nač si dělat vrásky??Je to moje hloupost,že jsem se již několik dní ani nepodívala na předpověď počasí, kterou míváme většinou kvalitní, jinak to prádlo mohlo počkat.! Ani mne nenapadlo, proč jsme i s pejsky tak unaveni, prostě jsme v době Siesty ulehli a až mne probudilo ťapkání deště na parapet okna, nevěřícně jsem asi 10 minut koukala a zjistila jsem, te jetu velké positivum, nemusím zalévat zahradu a přilehlé latifundiesmajlik - 94V mladších létech bych jako splašená vyběhla zachraňovat, co se dá-klidně bych zmokla až na spodní prádlo,pak sušila vlasy a sama sobě bych hezky "peprně česky" zřejmě vyyhubovala. Nemá to význam - koukám pootevř.dveřmi, jak krásně tam prší, ohřívám si lasagne k pozdnímu obědu a závidím mým třem chlupáčům wau, wau, wau, jak jsou chytří a nevylézají z pelíšku. Jen aby nám nevpnuli proud a tím pádem i wi-fi, ovšem zase positivum - zavrtala bych se do svého pelíšku a dala se do čtení něčeho hezkého - na což normálně nebývá čas.
Zřejmě jsem už dospěla a vážím si čím dále,tím více toho, jak může být život krásný i přes konání hloupostí v seniorském věku /že mne silnější bolesti kloubů avizovaly předem, toho jsem si nějak nevšimla-prostě babka-která kdysi byla svěží čundrbabkou 

kobližka
kobližka - 11.6.2019 14:51

Že bychom začaly s vlastní tvořivě - literární činností? smajlik - 42

 
krasaka
krasaka - 11.6.2019 11:29

smajlik - 61Pokud zítra dají něco nového - je to měsíčník, pokud ne - tak jeto zde jen OBČASNÍK !!!smajlik - 48
Jenže s tím NIC nenaděláme - KDE NIC NENÍ, TAM ANI SMRT NEBERE !!!smajlik - 31

 
mam-ča
mam-ča - 11.6.2019 10:46

Manžel pisatelky je už nejspíš po třetím infarktu, nebo v urně, a tady pořád visí článek "Co s ním mám dělat, když chytil druhou mízu ?"
Asi už to nebude aktuální.
S urnou nejlíp na hřbitov, nevěrníka po infarktu poslat milence, ať se stará. smajlik - 42

 
Jarča*
Jarča* - 10.6.2019 15:01

YXH: smajlik - 68smajlik - 68

 
YXH
YXH - 7.6.2019 17:39

krasaka: Jo ja vim. Clovek sem leze jako do prazdne lednice. Otevres a nic smajlik - 68

 
krasaka
krasaka - 4.6.2019 22:50

YXH: smajlik - 61za 14dní tu bude recept na tu "šťávu,plnou vítamínů" akorát rok, nemělo by tam být jiné, ilustrační foto se zeleným penicilinovým povlakem ???
Musíme se zřejmě smířit s tím že dle hlavní strany je to měsíčník, někdy jen OBČASNÍK - čím to je, že jiné dámské weby mají denně něco nového + soutěže s odměnami atd. smajlik - 26

 
YXH
YXH - 4.6.2019 15:16

Jarča*: Jo jo a z te stavy co tu je taky vecnost, poroste mrkev smajlik - 42

 
Jarča*
Jarča* - 4.6.2019 7:36

YXH: možná pán stačí obrůst mechem za dobu, co tady bude viset tenhle článeksmajlik - 68

 
YXH
YXH - 29.5.2019 16:09

Pampeliška: Ted kvetou konvalinky a za chvili naprstnik, to aspon nebude tak napadne. V jeho veku se srdecni potize mohou snadno vyskytnout smajlik - 42smajlik - 42

 
YXH
YXH - 29.5.2019 16:08

Odpoved na nadpis: Pockejte par let, pak obroste mechem smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-72
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57209.
Archiv anket.