Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Zůstanu bezdětná. Dá se s tím vyrovnat?

Zůstanu bezdětná. Dá se s tím vyrovnat?

Vlastní vinou jsem si „pokakala“ život. Bohužel, zpátky už to nevezmu a nezbývá mi, než se se svou situací vyrovnat. A to je hrozně těžké, od začátku tohoto roku se propadám do stále hlubší deprese, místo, aby mi postupně bylo líp.

Je mi devětatřicet let a jsem svobodná a bezdětná. Objektivně a rozumově sama sobě přiznávám, že co se dětí týká, nechala jsem si ujet vlak. Příliš dlouho jsem čekala. Na co? Na to, až bude děti chtít i můj partner, který je teď už bývalý.

Seznámili jsme se v mých pětadvaceti letech, jemu bylo o tři více. Měli jsme hezký vztah, rozuměli jsme si, provozovali společné koníčky, taky jsme hodně cestovali. On měl velmi dobrou práci a postupně se vypracovával výš a výš, já pracovala na klasické úřednické pozici. Po necelém roce chození jsme se společně sestěhovali a po dalších třech letech si vzal hypotéku na dům. Když jsme se do něj po dalších dvou letech stěhovali, byli jsme šťastní jak blechy, zařizovali, plánovali co kde a jak bude. Ve všem jsme se shodli. Teda skoro ve všem.

Já chtěla dítě. Prvně jsem na toto téma zavedla řeč v době, kdy si bral hypotéku. Tvrdil, že se mnou chce taky dítě, minimálně jedno, ale radši dvě, ale že by bylo rozumné počkat, až budeme bydlet ve svém. Mrzelo mě to, ale jeho argumenty jsem uznala a hodně mě i uklidnilo, že v novém domě bylo počítáno i se dvěma dětskými pokojíčky. Tak jsem se rozhodla, že budu trpělivá.

Když jsme se konečně nastěhovali a zabydleli, otevřela jsem téma dítě znovu.  Táhlo mi na dvaatřicet let a cítila jsem, že mám nejvyšší čas a hlavně jsem po dítěti strašně toužila. Partner byl trochu zaražený, ale pak řekl, že ano, že bychom dítě už mít mohli, že se už moc těší, jen by to rád odložil ještě o rok kvůli práci. Naskytla se mu v té době možnost odcestovat pracovně do Anglie a prý by ho mrzelo, kdyby se mnou neprožíval těhotenství, porod a první měsíce života naše děťátka.

A já zase souhlasila. Zase jsem upozadila svoje pocity a svoje potřeby a nechala se přesvědčit jeho argumenty. Teď zpětně si strašně nadávám, měla jsem už tenkrát víc zatlačit. Nebo od něj odejít. Ale nebylo to pro mne snadné, měli jsme opravdu hezký vztah a já jsem si nikoho jiného jako otce svého dítěte nedokázala představit.

Anglie se protáhla na dva roky, v tu dobu jezdil domů každý měsíc na víkend nebo na krátké dovolené, já jezdila za ním, jak jen to šlo a jinak jsem byla doma a chodila do práce. Když se konečně vrátil, byla jsem to opět já, kdo otevřel téma dítě. Jaké bylo moje překvapení, když bez jakýchkoli výhrad souhlasil. Byla jsem v tu chvíli neuvěřitelně šťastná.

A pak přišlo šílené období. Vysadila jsem antikoncepci a začali jsme se snažit. Po prvních třech měsících bez úspěchu jsem se nutila do pohody a říkala si, že to ještě nic neznamená. Po roce marného snažení, kdy jsem každý měsíc hořce oplakala, jsem ho požádala, aby souhlasil s vyšetřením nás obou, zda je u nás vše v pořádku. Nejdřív se tomu bránil, nechtěl o tom ani slyšet, ale po nějaké době svolil. Bohužel, vyšetření potvrdilo, že je neplodný. Co se mě týká, bylo vše v pořádku.

Jeho neplodnost nás oba šokovala. Po nějaké době, když jsem měla pocit, že už to vydýchal, jsem navrhla umělé oplodnění s dárcovským spermatem. A tvrdě jsem narazila. Tak kategorický odpor jsem u něj ještě nikdy neviděla. Řekl mi, že nikdy nebude s něčím takovým souhlasit, že je to proti přírodě, že nejsem žádná kráva, abych se nechala inseminovat uměle a ještě od cizího chlapa. Že s něčím takovým by se nikdy nesmířil, nemohl by si mě pak vážit a už vůbec by nedokázal milovat dítě, které by pro něj bylo cizí. Cokoli jsem k tomuto tématu řekla já ze svého pohledu, smetl s tím, že o tom už nechce slyšet ani slovo.

Rozdělilo nás to. Já jsem se pak sice snažila se s tím vším srovnat a brát věci, tak jak jsou, ale v hloubi duše jsem se nemohla zbavit pocitu, že žiju se sobcem, který myslí jen na sebe. A čím dál víc jsem litovala, že jsem se v minulosti nechala umluvit k odkládání těhotenství. Bylo mi sedmatřicet a to je na poznání nového partnera a rozhodnutí o založení rodiny už opravdu šibeniční věk.

Rozešli jsme se. Odstěhovala jsem se, našla si pronájem a začala žít sama. Bylo mi hrozně a další rok mi uběhl jako v mrákotách. Chodila jsem jenom do práce a domů, byla jsem jako bez života.

Když jsem letos na začátku ledna bilancovala svůj život, došlo mi, že jsem se nechala připravit o to nejdůležitější a nejcennější, co jsem kdy mohla mít: o vlastní dítě. Uvědomila jsem si, že je mi, kolik mi je, že nemám žádnou známost a kdoví, jestli vůbec ještě někoho, s kým bychom si rozuměli, potkám. A že s největší pravděpodobností své dítě nikdy mít nebudu.

Od té doby se v těchto pocitech doslova utápím. Je mi to hrozně líto. Chtěla bych vrátit čas a v určitých chvílích se rozhodnout jinak. Připadám si strašně prázdná, zbytečná, k ničemu.  Nevím, co se svým životem, všechno mi připadá marné a zbytečné. Závidím všem maminkám v okolí jejich bříška, kočárky, cupitající caparty. Úplně se mi svírá srdce, když si uvědomím, že já nikdy od žádného děťátka neuslyším oslovení „maminko“.

Dá se s něčím takovým srovnat? Já nevím. Mám pocit, že ne. A zároveň mám strach, že se ze mě stane zatrpklá, stárnoucí žena. Nechci tak dopadnout. Ale momentálně vůbec nevím, co bych měla dělat.

Lucie


29.7.2019   Rubrika:   |   Komentářů 81   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zůstanu bezdětná. Dá se s tím vyrovnat?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-81
Andriik
Andriik - 26.10.2022 22:41

Já jsem byla ve Zlíně www.ivf-zlin.cz na umělém oplodnění. Pomohlo nám, po x letech snažení.

 
Sandruse
Sandruse - 14.10.2022 20:27

Tak to mě mrzí, u nás to bylo zase tak, že manžel měl špatné spermie a nešlo to jinak než umělým oplodněním.

 
jancanoval
jancanoval - 16.6.2020 12:48

myslim, že žena je ženou i bez dětí, ale chápu, že to vnímáte těžce. můžete si o tom s někým popovídat. mám dobrou zkušenost na www.hanapucherova.cz, poradna je i po telefonu i emailu. jana

 
Paja.elis
Paja.elis - 26.3.2020 11:05

NCMT na poslední zprávy.
Nic méně - pokud chceš žít sama, tak v tom není problém. Sama mám pár kamarádek, které to praktikují a občas si zalaškují s muži, kteří jsou na tom podobně.
Holt když nenajdeš muže svého života, je lepší mít zvířátko :)

 
Almega
Almega - 17.8.2019 17:47

To tedy zírám,kam se ta diskuse odbočila...měla jsem vždy zato,že zde nepanuje žádné nízkoúrovňové ovzduší....a ono se vyskytlo.

 
krasaka
krasaka - 14.8.2019 16:07

sharon: smajlik - 61
smajlik - 56 smajlik - 56 smajlik - 56 smajlik - 56 smajlik - 56 smajlik - 56

Kozoroh18: smajlik - 61 zde je nejrozumnější si říci "no comment" a radovat se z přítomnosti , pokud to lze, protože jeden NIKDY NEVÍ ???
Mne přímo zdrtila zpráva o úmrtí skvělé dámy-čarodějky Marcely Košanové /pouhých 67 let/ -dámy plné života, optimismu,a svěžích nápadů a ejhle - odešla tak mladá.smajlik - 85 A z našich herců a V.I.P. odchází jeden za druhým, většinou si je pamatujeme již z dětství a mládí smajlik - 26
V tom smutném světě, který jsme připravili pro děti a vnoučata - a my už s tím nic neuděláme k lepšímu, je zbytečně frustrující se vracet do minulosti
, zalykat se nenávistí a zlobou - vždyť vlastně každý má svou pravdu a vše se dá vidět z různých úhlů. Údajně je demokracie a každý má právo na svůj názor, tak proč tolik nevraživosti jedněch proti druhým - kdysi si lidé spíše rozuměli a byli si více blízcí -a lepší už to nebude smajlik - 66

 
sharon
sharon - 14.8.2019 15:31

obrázek - IMG_2769.JPG mnam.....

 
sharon
sharon - 14.8.2019 15:28

catcat: to ne , špinit se ......smajlik - 68

 
catcat
catcat - 14.8.2019 15:17

Už se perousmajlik - 34

 
sharon
sharon - 14.8.2019 14:22

krasaka: co to melete o STALKINGU.....mám 5 let uložené vaše zprávy jak na CHŽ tak tady.......každý by hned poznal kdo koho šmíroval když píšete vymyšleně o mých hrátkách s manželemsmajlik - 68, to jste musela šmírovat i u nás v ložnici ?, co to vynášení všeho co jste se dozvěděla u Evropky., až vás vyrazila,kdy jste hned dávala fotky Majuchy a její mámy v plavkách a pomlouvala je, vše co píšete o jiných je pravý opak , vše je proti vám a na vás , tak bych mohla pokračovat hodně dlouho...
pokračovat nemluvě o tom co jste psala Meryl za vulgarity.............říkám co hubu otevřete to je lež a pár naivek vám to tu žere......co třeba SENIORKY na CHŽ odkud jste byla též odejita.....co ten magazín o důchodcích odkud vás pro sprostotu vyhodili......jmenujte kdo vám soukromě píše o mě..........ha ha...lhářko.....smajlik - 68 v podstatě ...je mi vás líto.....smajlik - 85......už jsem to tu kdysi jedné psala ....všem bych tu pomohla jakkoli, jen VÁM ne......jestli chcete - reagujte , já pak začnu kopírovat at je tu veselosmajlik - 68......ted si dám pařížský zákusek a kafíčko at jsem tlustá na tři prsty.....

 
sharon
sharon - 14.8.2019 14:05

Kozoroh18: k tobě Helenko z Liberce se rovnat nemůžu, to uznávám......smajlik - 68 ty jsi inteligence sama , hlavně na srazících....smajlik - 34.smajlik - 34

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 14.8.2019 13:59

sharon - 13.8.2019 17:43
paní Věro Nováková z Olomouce, nepochybuj o tom, že jsem velice šťastná, že jsem nedosáhla jen k tvoji inteligenci

nebo si snad o sobě myslíš, že jsi člověk milý, empatický a každým psaným slovem sympatický.

Jen mne mrzí, že mí olomoučtí přátelé od řeky mají možná stejný chodník jako ty.To si opravdu nezaslouží.
sharon - 13.8.2019 17:43
....................
Kozoroh18: na tebe se útočit nedá , ty to stejně nepochopíš... smajlik - 68tak se ne.s.er tam čemu nerozumíš......hezký večersmajlik - 4


a nyní můžeš opět projevit svou inteligenci, nic jiného se od tebe čekat nedásmajlik - 76smajlik - 68

 
sharon
sharon - 14.8.2019 13:53

lhářka jako z románusmajlik - 68........a právě že tohle je vy bábo ulhaná úplně pravý opak všeho......ubohé a prolhané......smajlik - 71


Od té doby se taky datuje nevraživost jisté "madam" k mé osobě a dnes se tomu říká STALKING /nebezpečné pronásledování/a ač je to až směšné,byla jsem pronásledována "tou jistou" i do dalších dvou nebo tří "babských webů", kde se snížila pouze ke zesměšňování, pomluvám ap. - až to bylo i přítomným děvčatům nepříjemné a nemilé - spolu s další "jedovatou babčou" jim byl přístup odmítnut - ovšem obě dokázaly rozbít několik příjemných diskuzních kroužků - mne by hanba fackovala.smajlik - 48 To je pak problematické udržet kvalitu a úroveň čehokoliv, zvláště,když není zájem vedení a s tím NIC NEUDĚLÁME - bohužel /a Jituš i Heluš mají ve všem pravdu 44/smajlik - 31

 
sharon
sharon - 14.8.2019 13:47

Linda: to já vím že je vše dohledatelné co smažu vlastně smazané není........na celém světě......smajlik - 26proto ani na FB soukromé fotky nedávám.......ony jsou i mejly dohledatelné.....

 
sharon
sharon - 14.8.2019 13:45

krasaka: LŽETE , LŽETE....CO LAPTOP OTEVŘETE......

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-81
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76958.
    Archiv anket.