Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Jaké spodní prádlo je ideální na běhání či sport v zimě

Jaké spodní prádlo je ideální na běhání či sport v zimě

jaké spodní prádloMáte pocit, že vám nyní v zimě chybí pohyb? Zřejmě nepůjde pouze o zdání, nýbrž o tvrdou realitu. Vždyť zavřené skiareály nebo jiná sportoviště hovoří bohužel za samy za sebe. Přesto se vyplatí udržovat tělo v nějakém fitness režimu. Výbornou volbou je určitě něh. Vyrazit můžete v podstatě kamkoli, a to o samotě, takže nikoho dodržíte veškerá potřebná koronavirová opatření. Venku už ale začíná panovat třeskutá zima, a tak se vyplatí vědět, co si na sebe můžete obléct. Podcenění oblečení by se vám rozhodně nemuselo vyplatit. Podívejme se tedy podrobněji, nač byste se měli zaměřit.

 

Materiál v hlavní roli

V první řadě byste měli brát v potaz hlavně materiál, ze kterého se oděvy vyrábí. Patříte spíše mezi rekreační sportovce, kteří si jdou rádi zaběhat, ale extra náročnou fyzickou aktivitu nemusejí? Pak vám postačí spodní oblečení na běhání, které je ušito z bavlny. Samozřejmě je ale možné volit různé termo vrstvy, jež dokážou ochránit před chladem a případným profouknutím.

 

Důležitý střih

Běhání v zimě je specifické, nicméně u oblečení je velmi důležité, aby dokonale sedělo. Rozhoduje také střih. I proto se vyplatí oděvy objednat, pořádně si je vyzkoušet a až poté se rozhodnout, že je skutečně budete využívat. Pokud jakékoli prádlo při běhání tlačí, nebudete se cítit komfortně, což není optimální.

 

jaké spodní prádloVybírejte podle fyzické aktivity

Je jasné, že pro cvičení jógy budete volit úplně jiné oblečení než pro běhání v zimě. Pro takovýto pohyb potřebujete kvalitní funkční prádlo, jež dokáže odvést pot mimo povrch samotného těla.

 

Termoprádlo musí zahřát

V každém případě, jak pánské, tak i dámské spodní prádlo by měly mít termo vlastnosti. Počítat je zapotřebí především s tím, že čím je vyšší gramáž materiálu, tím je oblečení hřejivější. Zimní termoprádlo by mělo mít gramáž vyšší než 170 g/m². Vynikající volbou jsou také oděvy z merino vlny. Ty zahřejí takřka dokonale.

 

Jaké druhy prádla je vhodné zakoupit?

Oděvů pro sportování lze vybírat hodně. My se podíváme na ty základní.

 

Kvalitní spodní prádlo jaké spodní prádlo

V první řadě se zaměřte na spodní prádlo. Muži potřebují boxerky nebo trenky, které budou dokonale obtahovat tvar jejich těla. Podobné je to také u žen, rozhodně nepotřebujete, aby vás spodní prádlo nějakým způsobem omezovalo při pohybu. Musí se svalstvem dokonale korespondovat. Základem ženského spodního prádla na sportování jsou sportovní podprsenka a sportovní kalhotky. Vynikající jsou také sportovní legíny, jež se umí dokonale přizpůsobit tvaru těla. Navíc dovedou více zahřát, což je v zimě bezesporu žádoucí.

 

Fleecová mezivrstva

Na spodní prádlo si je zapotřebí obléct vrstvu, která ochrání, ale zároveň bude maximálně pohodlná. Velmi oblíbené jsou nejrůznější fleecové mikiny, jež se uplatní mimo jiné třeba i na běžkách či při lyžování a snowboardingu.

 

jaké spodní prádloPořádná bunda s ochrannými prvky

Jdete-li běhat ven, musíte počítat s větrem a také občas deštěm. Počasí touto dobou zrovna dvakrát přívětivé nebude. I proto by vaše bunda na běhání měla být lehká, ale zároveň musí disponovat různými funkčními vrstvami. Jmenovat bychom mohli kupříkladu odolnost proti profouknutí nebo vodě. Měli byste si určitě zkontrolovat vodní sloupec, který dokáže leccos prozradit. Některé bundy jsou kompletně nepromokavé.

 

A co ponožky?

I ty musí chránit nohy. Vsaďte na značkové kvalitní sportovní ponožky, jež jsou vyrobené především z bavlny. Umělé materiály mohou být zastoupené také, nicméně pouze v menšině. Ponožky z čistě umělých materiálů se vyznačují tím, že nedokážou efektivně sát pot, což je při jakékoli fyzické aktivitě bezesporu žádoucí.

 

Komerční článek


4.1.2021   Rubrika:   |   Komentářů 1   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jaké spodní prádlo je ideální na běhání či sport v zimě

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Ivanka082
Ivanka082 - 23.2.2021 15:43

I já se k vám holky a maminky připojím do diskuze. Když chodím běhat, beru si kromě sportovních hodinek a pásu na srdeční tep ještě tyhle fajnové slichátka od https://www.topmuzika.cz/produkt/aftershokz-trekz-titanium-slate-66047/. Kupovala jsem je ještě v době kdy vycházely, takže mě i s daní vyšly asi na 3,2 tisíce korun. No ale stojí za to. Nepadají a hrají parádně.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 463968.
Archiv anket.