Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Sedm nápaditých způsobů pro trávení volného času

Nikdy v historii nebylo více možností pro trávení volného času než dnes. Je tak svým způsobem paradoxní, že nuda může přijít opravdu snadno. Je to právě přehršel možností, který vás může velice snadno paralyzovat ve vašich volbách a vy tak můžete strávit nejeden den nicneděláním. Na tom samozřejmě není nic špatného, každý občas potřebuje trošku odpočinku. Pokud u vás ovšem tento stav přetrvává a vy pak máte následně výčitky z promrhaného času, tak právě pro vás je náš následující seznam zajímavých aktivit, kterými můžete zaplnit své volné chvíle. Berte náš seznam jako inspiraci a rozhodně se nebojte experimentovat!

 

Čtěte si

Pro začátek začneme naprosto běžnou aktivitou. Přestože se čtení může zdát jako něco naprosto běžného, tak obzvláště v poslední době tato aktivita upadá. Nejen knihy se pomalu stávají úkazem, ale také časopisy a magazíny byly prakticky vytlačeny sociálními sítěmi a internetem. Odložte tedy na chvíli svůj mobil a šáhněte po svém oblíbeném románu či týdeníku. Dostane se vám nejen zajímavého obsahu, ale zároveň si i odpočinete, a dokonce si i nevědomky rozšiřujete slovní zásobu a trénujete svůj mozek. Množství příběhů, které na vás čeká je navíc prakticky nekonečné a vybere si tak každý. Pokud čtení není pro vás, zvažte audioknihu jako možnou alternativu.

 

Tančete

Když už jsme načali trénování vaší mysli, musíme zákonitě navázat tréninkem pro vaše tělo. Ale nebojte, určitě vás nebudeme posílat do posilovny ani na hodinu jógy. Místo toho si vyrazte na hodiny tance někam do města. Pokud vám to přijde příliš formální, tak prostě jen protančete odpoledne doma nebo vyrazte do přírody. Je docela jedno, jestli budete tancovat sami nebo s partnerem. Důležité je, že tanec je opravdu zdravou a zajímavou náplní volného času. Pokud do dnes máte traumata z tanečních, tak je ta pravá chvíle to napravit!

 

Hrajte si

Je vcelku rozšířeným mýtem, že počítačové a online hry jsou v prvé řadě pro děti a v druhé řadě pro muže. Nic nemůže být více vzdáleno realitě. Online hrám dominují dospělé generace a poměr mužů a žen by vás jistě překvapil. Nezdráhejte tak prozkoumat internet a najít si nějakou zajímavou a chytlavou hru, která přesně sedne vašemu stylu. Hitem posledních let jsou mobilní hry a stále častěji se objevují i hry s hazardní tématikou. Pokud tak chcete svou zkušenost ještě více okořenit, nebojte se sáhnout právě po této zábavě. Hrát můžete jak s reálnými, tak fiktivními penězi. Vyberte si najlepsie online casino a uvidíte, jestli je tato zábava pro vás.

 

Skládejte hudbu nebo tvořte poezii

Trochu oklikou se náš další tip vrací zpět k tanci. Proč byste měli tančit na cizí hudbu, když si můžete složit svou vlastní? Může se to zdát jako něco nepředstavitelného a velice náročného, ale jako u mnoha dalších aktivit, tak i u skládání hudby pouze stačí překonat počáteční strach a ostych. Pokud zrovna neumíte noty ani hrát na žádný hudební nástroj, stále můžete skládat texty. Pro mnohé může být ještě snazší tvořit poezie. Složte pár veršů o vašem dni, vašich pocitech či touhách a uvidíte, jak vám bude čas utíkat. Navíc, když se pak zpětně podíváte na svůj výtvor, určitě vám vykouzlí úsměv na tváři.

 

Vytvářejte vlastní světy

Dejme tomu, že hudba ani poezie nejsou vaše parketa, ale stále byste chtěli něco tvořit. Není nic jednoduššího než se ponořit do světa tvůrčího psaní. To nejlepší na tom přitom je, že ve skutečnosti ani nic psát nemusíte. Své příběhy a rozličné světy můžete tvořit ve své představivosti a do psaní se pustit až se na to budete cítit. Pokud se k němu vůbec nedostanete – nevadí! Vaše příběhy to nijak neovlivní. Vymýšlení vlastních příběhů nebo rovnou celých světů hezky protrénuje vaši mysli, rozšíří fantazii a nejednou se vám může stát, že se z vlastního vymyšleného příběhu inspirujete pro váš reálný život. Román, detektivka, horror či sci-fi. Je to jen a jen na vás.

 

Začněte sledovat nový pořad

Seriály dnes nejsou pouze doménou televize, ale je jich plný i internet. Během pár kliknutí se tak můžete ponořit do děje nového seriálu a vyplnit tak své odpoledne. Pozor ale! Aby to bylo zajímavější, zkuste sledovat nějaký pořad mimo váš oblíbený žánr. Rozšiřte si obzory a nalaďte si něco mimo vaší komfortní zónu. Pokud chcete svůj volný čas opravdu využít naplno, pusťte si váš nový pořad v jiném jazyce s titulky. Procvičíte si tak cizí jazyk, a ještě strávíte příjemné chvilky s novými zajímavými postavami.

 

Buďte spontánní

Jak již bylo řečeno na začátku, možností, jak trávit volný čas, je prakticky neomezené množství. Ne každému tak jistě sedne něco z našeho seznamu. Pokud bychom také měli jmenovat všechny zajímavé aktivity, tak byste tento článek četli tak dlouho, že by vám vlastně ani žádný volný čas nezbyl. Naším posledním sedmým tipem tak je velice obecné doporučení: buďte spontánní. Udělejte první věc, která vás napadne. Přestaňte na chvíli o všem příliš přemýšlet a vraťte se do bezstarostných let dětství, kdy jste neřekli ne žádnému nápadu. Vyrazte ven s kamarádkami, vydejte se na túru nebo navštivte lázně. Kreativitě se meze nekladou a čím více se dostanete ze své komfortní zóny, tím větší šance, že narazíte na nový koníček nebo zážitek, o kterém byste v životě nepřemýšleli.

Máte i vy zaručený recept, jak zajímavým způsobem strávit volný čas? Nezapomeňte se s námi o něj podělit v komentářích pod článkem!

 

Komerční článek


12.10.2019   Rubrika:   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Sedm nápaditých způsobů pro trávení volného času

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 471296.
Archiv anket.