Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Nesnáším švagrovou a manžel ji k nám pozval na Vánoce

Nesnáším švagrovou a manžel ji k nám pozval na Vánoce

Milé ženy, potřebuju se vypovídat, protože vzteky téměř nevidím. Můj muž mi řekl, že jsem hysterka a moc to hrotím a vůbec nechápe, že on udělal něco, co se prostě nedělá. Bez jakékoli předchozí domluvy se mnou pozval k nám na Štědrý den a první svátek svou sestru s dětmi. Přitom moc dobře ví, že my dvě se opravdu nemusíme.

Nám s mužem je přes čtyřicet, už máme blíž k padesátce. Máme dceru, která už žije sama, respektive s přítelem a letos poprvé nebude na Vánoce s námi, odlétají na dovolenou, kterou si záměrně v tomto období vybrali. Měli jsme tedy být s mužem sami dva. Bereme to v pohodě, je nám jasné, že jednou to přijít muselo a dcera si bude žít svůj život. Docela jsem se začala i těšit, že budeme na Vánoce sami dva a plánovala jsem si, že si je tentokrát užiju trochu jinak, víc v pohodě.

Manžel mi ale udělala pořádnou čáru přes rozpočet. Předevčírem mi oznámil, že k nám na Štědrý den a první svátek pozval svou sestru s dětmi a očekával, že to bez výhrad pochopím. V létě od ní totiž odešel její muž a jsou teď v rozvodovém řízení. Ona je z toho dost na dně, to je pravda. Zůstala sama se dvěma dětmi, šestnáctiletou dcerou a čtrnáctiletým synem.

Já se s ní moc nemusím, jsme každá jiná a vztahy mezi námi dvěma jsou spíš korektní, rozhodně nejsou nějak vřelé. Ona je na můj vkus moc upovídaná, řeší jen samé klepy a nesmysly, když mluví, je jako kulomet, nikoho nepustí ke slovu a jen mele a mele. Opravdu mi stačí vidět ji jednou za čas na dvě, tři hodinky. Její děti jsou teď navíc obě v pubertě a chovají se příšerně, neustále jí odsekávají, pořád mají nafučené obličeje, což samozřejmě k tomuto období patří, ale proč bych se na ně měla zrovna o Vánocích dívat, že?

Když mi to manžel oznámil, myslela jsem, že špatně slyším a zeptala se ho, jak vůbec mohl něco takového slibovat bez předchozí domluvy se mnou, jestli mu připadá fér postavit mě takhle před hotovou věc.  On na mě koukal jako na blázna, co mi prý tak strašně vadí, je to jeho sestra, je v těžké situaci a připadal by si jako vyvrhel, kdyby ji teď nechal o Vánocích samotnou. K rodičům ona jít nechce, protože je s nimi rozhádaná.

Řekla jsem mu, že jsem o letošních Vánocích měla jinou představu, že jsem si plánovala užít si je více v klidu a těšila se, že si spolu třeba někam vyjdeme, udělám jen trochu salátu, cukroví napeču jen tak na provonění bytu a aby bylo co dát na stůl. A teď, když on zařídil, že u nás budou další tři lidi, to pro mě znamená totálně opustit svou představu, všechno připravit jako pro regiment, nachystat jim spaní, postele, nakoupit, aby bylo všeho dost a Štědrý den a první svátek strávit tím, že budu jako hostitelka kolem všech tancovat.

Muž mi na to řekl, že jsem sobecká a bezcitná, že rodina je od toho, aby si v případě nouze pomáhala a jeho sestra je momentálně v psychické nouzi a já se chovám jako nějak necitlivá harpyje a myslím, jen na sebe a své pohodlí. A že to snad není nic tak strašného, že sestra mi může v kuchyni pomoct a děti už nejsou malé a budou beztak zalezlé někde na mobilech.

No a já jsem vybouchla, protože mě strašně naštvalo, jak zlehčuje tu práci, kterou bych s tím měla a zcela vážně jsem mu řekla, že tedy dobře, pokud chce strávit Vánoce se svou sestrou a jejími dětmi, tak prosím, já mu v tom bránit nebudu, ale já v tom případě budu na Štědrý den a první svátek a svých rodičů. A on ať si ty Vánoce, když je to taková brnkačka a žádný problém, kompletně nachystá pro svou ségru včetně napečeného cukroví, nákupu, salátu, povlečení postelí atd. atd. Domluvil si to s ní bez mého vědomí, tak ať si to tedy bez mé přítomnosti dotáhne až do konce sám.

Zůstal jako opařený, s tím nepočítal, to je jasné. On si chtěl zahrát na hodného bratříčka zachránce, ale oddřít bych to měla já. Pokusil se na mě ještě zaútočit s tím, že jsem sobec největší, ale já se nedala a zopakovala jsem mu, že pokud mi do týdne neoznámí, že sestra nepřijede, beru to tak, že na Vánoce odcházím a veškeré vánoční přípravy budou soustředit v domácnosti svých rodičů. Doma nehnu ani prstem a očekávám, že až se vrátím, bude uklizeno, vyprané povlečení a všechno v pořádku.

Máme tichou domácnost, on je uražený, já naštvaná. Nicméně jsem odhodlaná svou výhružku splnit a dotáhnout do konce. Ale tak trochu se přiznám, že malinký červíček, zda opravdu nejsem přehnaně sobecká a radikální, ve mně přeci jenom je. Proto jsem se rozhodla napsat a zeptat se vás, jak byste se k takové situaci postavily vy? Předem děkuji za vaše komentáře.

 

 

Martina


28.11.2019   Rubrika:   |   Komentářů 92   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nesnáším švagrovou a manžel ji k nám pozval na Vánoce

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-92
Hancule
Hancule - 9.12.2020 19:46

To bych vyřešila jinak! Hezky bych jí pozvala a nadělila jí něco, co jí opravdu zavaří. Já bych třeba mé snaše dala potápěčský kurz, třeba odtud: https://potapeni.seawolf.cz/. Dělat jí to nebudu, protože máme dobrý vztah, ale přijde mi to vtipné a elegantní vyřešení situace. A když náhodou takovýhle dárek ocení, třeba to alespoň vylepší vaše vztahy!

 
Ivospalatka
Ivospalatka - 10.11.2020 21:00

Letos budou Vánoce hodně jiné a myslím si, že takové navštěvování vůbec nebude. Já jsem každý rok už na začátku listopadu vyrazil na nákup dárků. Letos poprvé nakupuji po internetu a narazil jsem na dobré ceny kožených kabelek na eshopu https://penezenkylp.cz/

 
Vorackova
Vorackova - 27.10.2020 0:32

Vánoce jsem měla jako dítě hodně ráda, ta atmosféra, rodina pohromadě, prostě nádhera. Vadí mi ale, že v poslední době se to změnilo v dárkové šílenství. Teď mám spíš před Vánocemi stres, protože nevím, co komu koupit za dárek. Naštěstí mám ale kamarádku, která má ty nejlepší nápady. Minulé Vánoce mi například poradila manželovi koupit chytré hodinky. Nakonec jsem vybrala tyto: https://www.smartomat.cz/smartomat-squarz-8-pro-modra/ a manžel byl opravdu nadšený.

 
PaníFienJan.
PaníFienJan. - 11.9.2020 21:24

Jak můžete napravit svůj vztah se svým bývalým manželem, můj manžel mě opustil a opravdu ho nikdy nepřestanu milovat, po 5 letech odloučení jsem přišel do kontaktu s Dr. Sacre, který je kouzelníkem, který mi pomohl a můj manžel se vrátil pro mě a dnes žijeme znovu šťastně spolu, kontaktujte Dr. Sacre pro jakýkoli problém ve vztahu, který vám pomůže, napište na WhatsApp +2349076034359 nebo mu napište na e-mail sacretempleofpower@gmail.com

Paní Fien Jan.

 
jancanoval
jancanoval - 16.6.2020 12:51

no tak to by me taky nastvalo. zeptejte se jak na něj. dobrou zkusenost mam s www.hanapucherova.cz Jana

 
jancanoval
jancanoval - 1.6.2020 14:52

my jsme meli doma podobnout situaci, nevedela jsem si s ni rady a navstivila psychologa. jsem z prahy 4, tak jsem nasla poradnu PhDr.Pucherove http://hanapucherova.cz. děla ted poradenstvi i online, tak zkuste, mela fakt dobry postrehy. janca

 
Paja.elis
Paja.elis - 17.3.2020 7:50

No tak aby vám to nezůstalo...
To pak ženu už na nic nepotrebujete.
Jsem toho názoru, že když už lidi spolu jsou, tak si mají život ulehcovat a ne si házet klacky pod nohy

 
Jájájá
Jájájá - 12.2.2020 18:39

dámy mám jeden dotaz - jak se díváte na situaci, kdy manželka, cca 41 let v manželství nepovažuje za nutné včas, předem - nevím jak definovat - oznámit manželovi, že 3 měsíce pojede se svojí sestrou na cca5 denní výlet ? Mě to připadá tak, že vlastně manželce nestojím ani za to, aby mi to oznámila,jistě žádat o svolení mě nemusí, ale.... Připadá mi to .... již několikrát jsem jí během manželství řekl, že si měla vzít sestru. Sestra má priority, děkuji za odpověďi a názory - momentálně jsem vypěnil, a přešel jsem na formát - sám si vařím, sám si peru.

 
pecas
pecas - 3.2.2020 15:19

teda upřímně, když tohle čtu, tak se mě dělá špatně. To že se ženské snaží odstřihnout manžela od své rodiny to je obecně známé, ale tohle určitě toho dotyčného pána asi nenapadlo, je to jeho sestra, vyřešil bych to tím že kdybych dostal takový nůž na krk, šel bych trávit vánoce k sestře a tam bych se, realizoval.

 
žoržet
žoržet - 1.1.2020 20:02

obrázek - 3d594370(1).gif

 
YXH
YXH - 1.1.2020 18:08

obrázek - email_Happy_New_Year_2020.jpg

 
YXH
YXH - 1.1.2020 18:07

mam-ča: No vidis a je vymalovano smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68 maji to bez problemu smajlik - 68smajlik - 68

 
kobližka
kobližka - 31.12.2019 14:53

Kašlete na všechno,děvčata,je Silvestr

obrázek - rps20191231_111954.jpg

 
krasaka
krasaka - 31.12.2019 13:24

mam-ča: rychlonožka: smajlik - 61

smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34smajlik - 34 smajlik - 76 smajlik - 31

 
mam-ča
mam-ča - 31.12.2019 12:09

A jak to dopadlo ?
Inu, milé děti, švagrové se povraždily navzájem, takže se výsledek Vánoční veselice nedozvíme. smajlik - 42

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-92
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76958.
    Archiv anket.