Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Může se z agresora stát beránek? Omlouvá se, slibuje

Může se z agresora stát beránek? Omlouvá se, slibuje

Dneska už vím, že jsem byla pořádně hloupá, když jsem se před dvanácti lety bláznivě zamilovala do svého současného manžela. Bylo mi třiadvacet, jemu o pět víc a strašně mi tenkrát imponoval. Měla jsem pocit, že jsem konečně poznala chlapa s velkým CH.

Do té doby jsem měla jen pár poměrně krátkých známostí, které po několika měsících skončily. Nejdelší vztah trval rok a půl. Vždycky jsem to byla já, kdo se rozcházel a většinou to bylo z důvodu, že mě dotyčný kluk prostě přestal bavit. Všechny vztahy postupně upadaly do takového nějakého stereotypu, měla jsem pocit, že mě dotyčný už nemůže ničím překvapit.

Pak jsem poznala Leoše. Seznámil nás náš společný kamarád na jedné akci a hned tenkrát se mi doslova podlomila kolena. Vysoký, nakrátko ostříhaný s třídenním strništěm na bradě, ruce jako lopaty a krásný úsměv. Jiskra přeskočila oboustranně a začali jsme spolu chodit.

Začátky byly nádherné. Konečně jsem měla dojem, že mám vedle sebe chlapa, o kterého se můžu opřít. Měl v sobě dokonale zkombinovanou něhu a pozornost s takovou tou přirozenou mužskou dominancí. Velmi mi to imponovalo a byla jsem do něj fakt úplně blázen. Až tak, že jsem nevnímala jeho záporné stránky a okamžiky, kdy jsem měla být ve střehu, jsem přehlížela a mávala nad nimi rukou.

Dnes už to vidím jinak.

Začalo to nenápadně. Nejdřív muselo být všechno po jeho. Nikdy nebral ohled na můj názor a na má přání. Měl rád všechno pod svou vlastní kontrolou a důsledně svůj názor prosazoval. Já se nechtěla hádat nebo ho nějak rozhněvat a radši jsem se podřídila. Jak jsem psala, byla jsem zamilovaná a tyhle prvotní signály jsem přehlížela.

Po roce chození jsem otěhotněla a vzali jsme se. Narodil se nám syn a za další tři roky druhý. Moje zamilovanost postupně vyprchala a já si začala uvědomovat, že jsem v našem vztahu v příšerném závěsu. Jako nesvéprávná, neschopná, nemožná. Manžel se chová jako paša. Postupně pro mě přestával mít hezká slova a neustále jen něco požadoval a rozkazoval mi. Po narození druhého syna se situace začala stávat neúnosnou.

Když bylo malému půl roku, manžel mě poprvé uhodil. Starší syn byl tehdy nemocný, do toho péče o miminko, manžel přišel z práce domů a neměl uvařenou večeři. Dost nevybíravě se na mě obořil a já, jak jsem toho měla dost, jsem mu odsekla, ať se proboha jednou obstará sám, že nevím, kde mi hlava stojí. No a už jsem ji chytla. Facku, že jsem měla obtisk na tváři s důrazným komentářem, že ať si nedovoluju s ním takhle mluvit. Druhý den přišel s kytkou a omluvou a já ji přijala, říkala jsem si, že mu prostě ujely nervy a i já mám na té situaci svůj podíl.

Nějakou dobu byl klid, ale pak se jeho agrese stala pravidelnou součástí našeho manželského života. Začala mě bít kvůli kdejaké prkotině a já se strašně styděla o tom někomu říct. Když měl muž lepší období, snažila jsem se s ním mluvit, vysvětlovala, jak je to pro mě strašné, v něčem takovém žít a on mi vždycky sliboval, že už na mě nikdy nevztáhne ruku, ujišťoval mě, že mě má rád, že miluje naše syny a nechce ohrožovat rodinu. Jenže mu to vždycky vydrželo jen určitou dobu. Někdy dva týdny, někdy dva měsíce. A pak, z ničeho nic udeřil znovu.  Až mi připadá, že to potřebuje, mít pocit, že má nade mnou moc, že já nemám šanci se mu postavit. Vždycky se jen schoulím do klubíčka a jen se modlím, aby mi neudělal modřinu někde na viditelném místě, protože to bych se pak propadla hanbou.

Čím jsem starší, a jak kluci rostou, tím víc si uvědomuju, že jak pro mě tak pro ně je tenhle model příšerný. Nejraději bych je sebrala a odešla s nimi.  Ale vím, že manžel by to jen tak nedopustil.

Teď momentálně jsme opět ve fázi, kdy je „hodný“. Těsně před Vánoci mě opět seřezal a pak se zase omlouval a sliboval. A já mám žaludek jako na vodě a čekám, kdy přijde další úder z jeho strany, jsem neskutečně vynervovaná, protože nevím, co a kdy ho vytočí. Už v tomhle nechci žít, ráda bych, kdyby se mi podařilo ho přimět k nějaké léčbě nebo terapii, možná by mu to pomohlo.

Nemáte náhodou někdo zkušenost s tím, že by se takhle agresivní chlap, pokud si to uvědomuje a chce se napravit, skutečně napravil? Nebo se o to nemám ani pokoušet a měla bych zaměřit svou energii spíš na to, jak se osamostatnit?

Adriana


10.1.2020   Rubrika:   |   Komentářů 29   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Může se z agresora stát beránek? Omlouvá se, slibuje

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-29
HannaG
HannaG - 26.10.2020 18:07

Ne, ať táhne, bude to chvíli bolet ale pak bude mnohem líp!

 
PaníFienJan.
PaníFienJan. - 11.9.2020 21:25

Jak můžete napravit svůj vztah se svým bývalým manželem, můj manžel mě opustil a opravdu ho nikdy nepřestanu milovat, po 5 letech odloučení jsem přišel do kontaktu s Dr. Sacre, který je kouzelníkem, který mi pomohl a můj manžel se vrátil pro mě a dnes žijeme znovu šťastně spolu, kontaktujte Dr. Sacre pro jakýkoli problém ve vztahu, který vám pomůže, napište na WhatsApp +2349076034359 nebo mu napište na e-mail sacretempleofpower@gmail.com

Paní Fien Jan.

 
Paja.elis
Paja.elis - 20.3.2020 19:16

Okamžitě pryč!
Je to slaboch

 
Nika1
Nika1 - 14.1.2020 19:04

https://www.rosa-os.cz/
Pokud je článek pravdivý, prosím zavolejte do Rosy nebo si sjednejte schůzku. Je to zdarma. Chcete, aby Vaši synové mlátili své partnerky a k Vám se chovali jak k hadru? Pomůžou Vám postavit se na vlastní nohy. Tyrana nepredelate.

 
krasaka
krasaka - 14.1.2020 9:58

smajlik - 61

smajlik - 76 smajlik - 48 smajlik - 76 <smajlik48 nemůže smajlik - 48smajlik - 76smajlik - 48

-nejlépe

smajlik - 36 smajlik - 36smajlik - 36smajlik - 37smajlik - 37 smajlik - 37

 
kubikm
kubikm - 13.1.2020 21:49

Berte to tak, že je to zase imaginární článek, jako už dlouho

ale to neznamená, že ten problém není vážný

kolik žen na to dojelo....

proto doporučuji zapojit mozek
co si říct
fajn, to se děje mně....a co bych dělala, kdyby se to dělo moji nej kamarádce??????????

vidíte?

 
denkas
denkas - 13.1.2020 18:51

Almega: no, jak by ho vidělo okolí? Jako hodného manžela, co nosí ženě kytky. Pozorný, usměvavý. smajlik - 26 Bohužel, tak to je.

 
Almega
Almega - 13.1.2020 17:20

Zajímalo by mne,jak ho vidí jeho rodina,v práci,kamarádi,vaše rodina. Nějak mi připadá,že jste snad sirotek,on taky ? Myslím si,že s takovýmhle to bude jen a jen horší, nemá cenu si dělat nějaké iluze. Možná by mu pomohlo,aby se někdo schoval u vás (silný muž),vyčkal na vzniklé násilí a udělal trochu pořádek. Tihle domácí tyrani jsou uvnitř vytvořeni z lejna,nemají sebevědomí,proto si musí stále dokazovat přes "výchovu" manželky,jací jsou borci.

 
rychlonožka
rychlonožka - 11.1.2020 21:50

Zkuste mu říct, ale tak, aby děti v tu dobu byly pryč na bezpečném místě a zároveň vedle v místnosti nebo hodně blízko, že jste se od něj rozhodla odejit, a uvidíte takovou kupu lásky, že Vás z ní - pokud ten domluvený člověk razantně nezasáhne - budou chirurgové kurýovat do příštích Vánoc. Řeči a sliby, těch mají takoví gauneři plno. Jen zbabělec a zamindrakovaný slaboch si dokazuje, jaký je silák mlácenim slabé ženské.

 
rychlonožka
rychlonožka - 11.1.2020 21:41

Máte Adriano na nás otázky, a my Vám, ať si to už přečte deset, dvacet, padesát lidí, budeme odpovídat řekla bych stále stejně. A já bych se ráda zeptala Vás....kolikrát Vás ten člověk, který si nezaslouží mít ani ženu, ani děti, ani rodinu, kolikrát Vás bude ještě muset zmlátit, abyste pochopila, že tohle Vás čeká vedle něj PO CELÝ ZBYTEK ŽIVOTA?

 
anitech
anitech - 11.1.2020 14:57

sallie: smajlik - 47

potvrzuji, vlk zůstane vlkem i kdyby si nasadil beránčí kůži

 
máša h.
máša h. - 11.1.2020 14:50

sallie: smajlik - 75

 
sharon
sharon - 10.1.2020 22:40

kubikm: ano , já vím.......hrůzasmajlik - 85

 
sallie
sallie - 10.1.2020 21:44

Jinak je na čase odhodit nemístný stud a promluvit alespoň s rodiči - ti jsou ti, kteří by měli za tebou stát v každé situaci, a i když "jít brečet mamince" není zrovna obdivované řešení - rodiče jsou tI, kteří nejspíš jsou tvojí nejbližší a nejspolehlivější pomocí.
Pokud rodiče z nějakého důvodu nepřipadají v úvahu, chtělo by to nějakého jiného příbuzného (co sourozenci? tetičky? babičky?), nebo alespoň kamarádku.
Kamarádky uvádím na posledním místě proto, že nejspíš jsou podobnéo věku a samy mají mladé rodiny a tím pádem omezený manévrovací prostor (ve smyslu poskytnout ženě se dvěma dětmi útočiště na delší dobu než pár dní a podobně).

 
sallie
sallie - 10.1.2020 21:39

Adriano,
násilníci mají promakaný (nejspíš podvědomě) systém, kterým oběť napřed zneškodní (odříznou od rodiny, kamarádek a podobně) a pak týrají. Jsou obvykle velmi charismatičtí, společenští, milující... dokud nemají tu kontrolu. Žena se dvěmi malými dětmi je poměrně závislá (finančně, sociálně) a těmto typům vyhovuje.
Odejít je jediné řešení.
Zkus kontaktovat bílý kruh bezpečí (jestli ještě existuje?) nebo nějakou takovou organizaci. Manžel bude zřejmě vyvádět, jakmile se dozví, že chceš odejít a ty potřebuješ mít srovnané, co budeš dělat.
Začni tím, že si uděláš (ověřené) kopie všech důležitých dokumentů. Rodné listy, oddací list, doklady od získání bydlení, ale třeba i výpisy z účtů, a manželovu výplatní pásku (pokud máš k tomu přístup - doufám, že alespoň k těm účtům máš). Doklady schovej u někoho spolehlivého (rodiče, TVOJE kamarádka, která tě zná ještě před tím, než jsi poznala jeho atd.).
Při příštím útoku jdi k doktorovi a nech udělat záznam.
Měj připraveno, kam půjdeš, i s dětma, pokud ho popadne amok (a jako že ho to fakt popadne, až zjistí, že se chceš rozvést atd.) - bylo by dobré mít připravno, kam jít náhle (třeba ve tři ráno), ale i co budeš dělat dál - i kdyby to byl azylák, tak je to lepší než tohle!!!

Pamatuj na dvě důležité věci :
1) on se nezmění
2) není to tvoje vina nebo tvoje ostuda - je to JEHO vina a JEHO ostuda.

Kecy tady přítomných, jak by se sebraly po první facce a jak by se nenechaly mlátit, jsou řeči těch, co nezažily manipulátora a tyrana (kdyby nebyl obratným manipulátorem, nemohl by se stát tyranem). Znovu opakuji - NENÍ TO TVOJE VINA, ANI TVOJE OSTUDA - ale jednou to budeš muset radikálně řešit, on se nezlepší, bude jen "utahovat šrouby", až něco povolí. A pokud nechceš odejít kvůli sobě, ODEJDI KVŮLI DĚTEM. Buď je začne mlátit taky, nebo si to ponesou do života jak vzorec toho, jak vypadá vztah.... smajlik - 70

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-29
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

  Anketa

  Covid

  Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

  Celkem hlasovalo 77634.
  Archiv anket.