Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Koronavirus – malé zamyšlení

Koronavirus – malé zamyšlení

Nic není náhoda, jakožto právě ohrožení tímto virem, nutí nás k zamyšlení. Tato situace není ani pozitivní, ani negativní, ale je neutrální jakožto každá situace. To, jak na ní člověk zareaguje, jaký k ní má postoj, přemýšlí či zareaguje na ní, tím ovlivňuje výsledek celé situace pro něho. Utvoří si dle ní určitý provazec reality, zda půjde do pozitiva nebo negativa. Vhodnější by bylo, snažit se v ní najít hlubší význam a vytěžit z ní maximum.

V dnešní době bohužel spousta z nás má žebříček svých hodnot postavený takovým způsobem, který nás nutí žít uspěchaně a neustále zvyšovat své pracovní tempo. Toto stupňování má za důsledek zapomínání na své blízké, sebe samotného, ale i bohužel nakonkrétní oblasti a věci, které jsou v životě velmi důležité.A to jsou právě ty, které si za peníze nekoupíme – pozornost druhých, zdraví, láska, rodina, přátelé, koníčky a další. Tato nečekaná, omezující doba má hluboký význam.Chce nám ukázat, že něco ve svém životě děláme špatně, chce nás nasměrovat, na tu lepší cestu. Možná děláme něco, co jde proti nám, a právě proto by bylo vhodné prozkoumat své hodnoty, kterým věříme, jak je máme sami nastavené.

Zkontrolujme svůj žebříček hodnot.

Možná špatně myslíme nebo směřujeme špatně svoji pozornost, své činy máte špatné a následně to máme změnit. Toto období, kdy nesmíme skoro nikam vycházet, kdy máme více času, protože většina z nás nechodí do práce nebo jdou do práce a hned po ní domů je ideální na investici především sám do sebe. Tento čas můžeme využít i my dospělý, než hltat media a nasávat do sebe strach z nich. Čas můžeme všichni využít mnohem efektivněji, a to tak, abychom se podívalisami do sebe, vzdělávali se, abychom hledali informace a učili se to, co je ve skutečnosti důležité. Zaměřme se tedy sami na sebe, a zjistěme, co ve skutečnosti chceme dělat, kdo jsme, kým chceme být a kam chceme v životě směřovat. Co dělat chceme, svou vášeň a oblast, která nás naplňuje. Mělo by to být to, co nám ve skutečnosti přináší štěstí, radost, lásku, co dává energii. To vše nám ukáže cestu. Nejlepší investice je investice do sebe, do našeho vzdělání. Informace a zkušenosti, které získáme, tak ty, ty už nám nikdo nevezme.

Situace nás vede k uvědomění si, zapřemýšlení a následnému, alespoň doufám, přehodnocení našich životů. Nyní máme více času každý sám na sebe, čas na své blízké, povídat si dlouhé večery spolu při svíčkám, učit se být si navzájem napomoci. Vyslechněme jeden druhého, a to i nyní v těžších chvílích.Stůjme při sobě a budujme vzájemnou důvěru a porozumění. Bohužel na toto nejsme zvyklí a spousta z nás to stěží zvládá, ačkoliv by to měla být samozřejmost. Snažme se zlepšit vztahy s našimi nejbližšími, situace k tomu vyloženě vybízí. Učí nás být vděčný za to, co máme, měla by nás naučit být upřímní sami k sobě, k druhým. Naučit nás pokoře, štědrosti, skromnosti. Nevyvyšovat se před druhými, ale ani se nepodceňovat, zastavit se, najít si čas sami na sebe, pobýt více času v přírodě a relaxovat. Každý jsme výjimeční něčím jiným a každý z nás má své důležité místo zde na Zemi. Nyní bychom dělali věci, které máme aktuálně zakázané. Bohužel, když je dělat můžeme, nevážíme si jich. Vše bereme jako samozřejmost a teprve, když o něco přijdeme, uvědomíme si hodnotu těchto podstatných věcí.

Zamysleme se společně nad tím, co je pro nás opravdu to důležité a snažme se pro to, udělat, co nejvíce můžeme. Neplýtvejme energií na to pro nás nepodstatné. Pomáhejme si navzájem, oceňujme a podporujme druhé. Zpomalme, uvolněme se, odpočívejme. Chovejme se k druhým tak, jak bychom si přáli, aby se oni chovali k nám, važme si sami sebe navzájem.

Berme toto jako pozitivní celosystémový dopad. Vyberme si z toho jen to pro nás přínosné, můžeme se konečně zaměřit sami na sebe, srovnat si své životy, objevit to, co nás baví.Vytvářejme si novou, pozitivní realitu, buďme vědomými tvůrci našich krásných životů. Tato situace se děje z určitého důvodu. Snažme se dozvědět, proč nás dostala tam, kde jsme teď, jak ji využít na maximum, a najednou uvidíte ty souvislosti. Váš život se začne měnit. Uvidíte, jak si budete vytvářet novou realitu, jak se bavit či živit tím, co opravdu milujete.

Vše je o nás, jaký k tomu zaujmeme postoj. Nikdo to za Vás přeci neudělá, my toho musíme využít, my musíme vidět ten smysl toho, jakým způsobem na tom budeme pracovat. To, že si budeme neustále stěžovat a hrát na oběť, tak tím ničemu a nikomu nepomůžeme. Minimálně sobě, ale i našemu okolí to ve své podstatně velmi ublíží. Chraňme sebe i to své okolí, nepanikařme, zbytečně se této nákaze nevystavujme, dodržujte opatření a svá omezení vnímejte jen jako pozitivní ke svému růstu.

 

Bc. Jana Vlasáková, Vlašim


2.4.2020   Rubrika:   |   Komentářů 44   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 1,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Koronavirus – malé zamyšlení

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-44
kokoskaMnam
kokoskaMnam - 23.10.2020 11:40

šumááák smajlik - 9smajlik - 3

 
Emilia
Emilia - 22.10.2020 13:27

Podle toho co zrovna mají, zase tak to neřeším smajlik - 26 možna zkusím ten pomeranč, to se cucá?

 
kokoskaMnam
kokoskaMnam - 21.10.2020 16:30

Já teda červený pomeranč Livsane C zBenu a zatim je mi super smajlik - 54

 
PéŤa
PéŤa - 20.10.2020 9:40

Emilia: A jake beres? Zabira to? Jako jestli citis nejaky rozdil. Ja jinak chodila na kruhace ale ted se snazim vymyslet nejake cviceni tdoma vsmajlik - 76

 
Emilia
Emilia - 19.10.2020 12:30

Já beru hlavně C a snažím se zdravě jíst a hýbat, to je základ smajlik - 14

 
PéŤa
PéŤa - 16.10.2020 13:11

Ahoj nevite co je dobre brat jako dobrou prevenci proti viru a dalsim podzimnim previtum? dikysmajlik - 30

 
Jana82
Jana82 - 4.9.2020 10:29

Komedie na entou, faktsmajlik - 55

 
jancanoval
jancanoval - 16.6.2020 12:42

já navštívila psychologickou poradnu www.hanapucherova.cz hodně mi tam pomohli. jana

 
kianid1357
kianid1357 - 28.5.2020 16:02

https://tinyurl.com/ybgek5m8
.

 
Almega
Almega - 25.4.2020 11:14

Dneska tedy valím vočadla,co se to tu děje? Zmrtvýchvstání??? HA!

 
Paja.elis
Paja.elis - 21.4.2020 10:37

Plně souhlasím s článkem smajlik - 47

 
Milda3
Milda3 - 20.4.2020 11:25

Bc. Jana Vlasáková, Vlašim smajlik - 47 smajlik - 48smajlik - 48smajlik - 48

 
Almega
Almega - 11.4.2020 10:42

No to jsem se tedy úplně počůrala nadšením nad tímto přínosným článkem! Provazec reality ,nakonkrétní oblasti,své činy máte špatné,hltat média a nasávat strach,podívalisami do sebe,spolu při svíčkám,být si navzájem napomoci a svá omezení vnímejte jen jako pozitivní ke svému růstu!!! To hlavně a zásadně,bez toho by to nešlo..... Nechápu,jak někdo s tak omezeným slovníkem,neznalostí pravopisu,malou soudností a velkým egem,si dovolí nám ! radit! Výsměch našim zkušenostem,přesnému odhadu situace! My totiž přizpůsobivostí a hlavně nadhledem vítězíme,my už zažili toho tolik,že nás nějaký virus nerozhází! Na všem,co je nepříjemné,se dá najít i zrnko pobavení,máme naději,že vše se nakonec v dobré obrátí.

 
sharon
sharon - 9.4.2020 8:38

Rema: já musela po pěti minutách přepnout......ale že by se třeba poslanci a senátoři vzdali poloviny platů to je nenapadne.....většina mají ještě důchody.....

 
sharon
sharon - 9.4.2020 8:36

illča: TADY JDOU DŮCHODCI OD 8-10 A BEZ ROUŠKY JE OCHRANKA NEPUSTÍ......A ROZDÁVAJÍ U DVEŘÍ JEDNORÁZOVÉ RUKAVICE , ASPON TEDY GLOBUS.....

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-44
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 433285.
Archiv anket.