Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Šikana v práci. Nevíme, co dělat.

Šikana v práci. Nevíme, co dělat.

Řešíme s kolegyní nepříjemnou situaci, která nám začíná přerůstat přes hlavu a nevíme, jak z toho ven. Pracujeme v jednom polostátním podniku, administrativní pozice, v kanceláři jsme jen my dvě. Spolu si rozumíme, žádné problémy mezi námi nejsou, vyjdeme si vstříc, pomáháme si.

Problém je v naší přímé nadřízené. Je to paní, která je již v důchodu, ale stále pracuje. Bohužel, je velmi konfliktní, a když má „svůj den“, dokáže nám v práci udělat doslova peklo. Tohle její chování se stupňuje, ač my se snažíme konfliktům zamezit a kolikrát na ni radši vůbec nereagujeme, jen aby se nějaká situace zbytečně nevyhrotila.

Tahle naše taktika na ni ale stejně neplatí. Dovoluje si čím dál ví a v posledních týdnech její slovní agresivita nabírá na razanci. Výkřiky „drž hubu“ nebo „jste obě krávy“ už párkrát zazněly. I když jsme nikdy nechtěly si na ni stěžovat, už jsme to nevydržely a informovaly o jejím chování nadřízeného o stupeň výš. Nicméně nic se nestalo. On pokrčil rameny, sdělil nám, že nás chápe, že ví, jak je to s ní těžké a poradil nám, ať s ní pokud možno komunikujeme co nejméně. Je nám jasné, že se mu do žádného řešení této situace nechce.

Takže jsme v tom zůstaly samy. Obě jsme v předdůchodovém věku, takže možnost odejít a hledat jinou práci prakticky nepřichází v úvahu. Navíc práce nás obě baví, umíme ji a kdyby nebylo té agresivní šéfové, nic by nám nechybělo.

Přemýšlíme, co můžeme dělat dál. Jít si stěžovat ještě výš, tzn. až na ředitelství a tím vlastně „žalovat“ nejen na naši přímou nadřízenou, ale taky na toho, který je nadřízený jí a odmítl ze své pozice věc řešit? Máme strach, aby se to neobrátilo proti nám.

Necítíme se v práci teď dobře, útoky šéfové se stupňují jak v intervalech, tak co se agresivity týká. Když se ohradíme, je jedno, jestli razantně nebo asertivně, nebo radši mlčíme, nepomůže to. Za dva dny na nás nastoupí znovu. Vyhledává si záminky, zaútočí i při zcela nevinném dotazu. Těžko se to popisuje, ale připadá nám jako blázen.

Nemáte někdo podobnou zkušenost s takovým člověkem, případně se situací v zaměstnání? Nenapadá vás, jak tu strašnou ženskou jednou pro vždy nějak usadit, srovnat, aby si uvědomila, že nejsme žádné onuce ani hromosvod pro její nálady?   

Hana a Zuza


28.5.2020   Rubrika:   |   Komentářů 14   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Šikana v práci. Nevíme, co dělat.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
PaníFienJan.
PaníFienJan. - 11.9.2020 21:25

Jak můžete napravit svůj vztah se svým bývalým manželem, můj manžel mě opustil a opravdu ho nikdy nepřestanu milovat, po 5 letech odloučení jsem přišel do kontaktu s Dr. Sacre, který je kouzelníkem, který mi pomohl a můj manžel se vrátil pro mě a dnes žijeme znovu šťastně spolu, kontaktujte Dr. Sacre pro jakýkoli problém ve vztahu, který vám pomůže, napište na WhatsApp +2349076034359 nebo mu napište na e-mail sacretempleofpower@gmail.com

Paní Fien Jan.

 
LenkaDvorakova1956
LenkaDvorakova1956 - 13.7.2020 13:33

Ahoje baby :)smajlik - 25
Opytajte sa od vestkyn, co mate robit! Oni vam urcite povedia :)
Navstivte stranku www.vestkyne24.cz
su tam naozaj dobre vestkyne. Maju aj 10 minutove vestenie zadarmo :)
Lenka

 
catcat
catcat - 12.6.2020 15:13

Nemůžete si při práci nasadit sluchátka a poslouchat třeba rádio? Mě to jeden čas dost pomohlo... Ale samozřejmě nevím, jestli je to u vás možné

 
Jarča*
Jarča* - 11.6.2020 20:25

Almega: to jsou dobré tipysmajlik - 68

 
Almega
Almega - 11.6.2020 15:19

Bábu pořádně vytrestejte! Zamkněte na WC,sebertet jí nenápadně třeba klíče,tašku,dát to někam,kde se to najde (a neztratí se to),jakože je paní zapomnětlivá. Ale ona by se při hledání zapotila.Taky si jí vyčíhat třeba v obchodě,hodit jí do vozíku blbosti (v roušce není člověk moc ostražitý). Jestli jezdí autem,tak jí třeba namazat kliku šmírem,zkrátka je nutno babu prudit a prudit,ale tak šikovně,aby nezjistila pachatele.Neříct o tom živé duši a hlavně předstírat při stížnostech "opravdový" zájem. Však to nebude dlouho trvat a baba sama propadne pocitům stresu a neschopnosti a odejde.

 
denkas
denkas - 1.6.2020 10:46

Tady je rada drahá. Po 90tym roce u nas přidali peníze mistrům a ty hned vyrostli! Lidi si na ně stěžovali. Jeden byl hulvat, druhý kašlal na praci, třetí tý praci vůbec nerozuměl,..Tak ředitel vydal dotazníky, aby zaměstnanci napsali připomínky na mistry. No a co se stalo?! Mistrům zvedli výplatu o pět tisíc korun! Protože ty nahoře jsou rádi, že ty blbce dole/z jejich pohledu/ seřvou. Protože sme tam byli jen na to, aby sme makali /na ně/ a drželi hubu a krok! Nelíbí se ti to? Tak jdi, za vrátnicí jich stojí. A to byl začatek! Lidi se začli bát, začli na sebe žalovat,.. Jak já sem ráda, že sem už stará.

 
rychlonožka
rychlonožka - 31.5.2020 8:59

Jo a taky byste mohly obě jít marodit. Ta dáma má jistě obsah vaší práce v malíku a ráda za vás zaskočí. Jedna lehnete pátého se zánětem něčeho, druhá osmého s bolavými zády.....a nějaký ten týden si parádně odpočinete. Možná by to byla daleko lepší lekce, než oplácení stejnou mincí.

 
rychlonožka
rychlonožka - 31.5.2020 8:56

Nadřízenou nezměníte. Chápu, že vám to oběma v práci moc vadí. Vaší velkou nadějí je, že půjde do důchodu dřív, než vy dvě. Nemůže tam přece strašit věčně. Asi bych už taky nevydržela a nahrála si to. Ale ne jen zvuk. Pěkně s kamerou a obrazem. S technickou stránkou věci vám jistě pomůžou technicky zdatné děti, vnuci. No a vypálila bych těch pár nahraných scének na DVD a poslala nadřízeným, těm nejvyšším. S dotazem, jak dlouho předpokládají, že to ještě vydržíte, když v tomhle žijete....a uvedla bych ten čas, kdy toto trvá. Takhle, jak ta vaše nadřízená, se chová jen blbec, který asi ventiluje jenom svoji blbost. Normálního člověka s takovými projevy si neumím představit. Na jednom svém pracovišti jsem to zažila. Za hodně práce málo peněz, upozorňování, že je tam kamera, kdybych snad chtěla krást, vytýkání prkotin, ač tam člověk dělal první poslední za směšný plat. Byla to brigáda, kterou jsem dočasně potřebovala, takže jsem si říkala, kdykoli můžu odejít. No taky jsem to nakonec udělala. Satisfakcí mi může být, že se tam šéfek vystřídalo několik a že ty dvě, které nejvíc nad námi ohrnovaly nos, to ze šéfovské pozice přivedly /zařízení vybudovali jejich muži, kteří měli svou firmu - chlapi to vybudovali, jejich ženy byly dočasně na koni/ obě až k rozvodu. Takže nejen ztratily právo rozhodovat /nic jim nebránilo, aby si tam pracovaly samy, což asi považovaly za podřadnější, než nám nařizovat a honit nás/ a musely si najít práci jako normální lidi. Ta vaše jednou půjde do důchodu a ona moc dobře ví, že doma bude jako kůl v plotě s touhle povahou. Komandovat bude moci tak akorát svého psa, má-li ho a dá-li se.....

 
YXH
YXH - 29.5.2020 16:22

Holky maji pravdu. Nahrat rozhovory a jeji ulety, tak aby vedela, ze se nahravaji. A pak ji rict, ze jestli se nebude krotit, tak ze to pujde na policii. Podobneho sefa, co strkal hlavu do pisku jsem mela taky. Mela jsem stesti, ze jsem mohla z prace odejit...

 
catcat
catcat - 29.5.2020 15:13

umístěte si někde na viditelném místě schránku na podněty ohledně šikany. K ničemu to není, ale nadřízení mají dobrý pocit, že se šikanou zabývají. A podřízení tam můžou házet třeba barevné kresbičky, bude to mít stejný efekt jako vhození pravého podnětu. Ale ta úúúúúleva!!!smajlik - 42

 
paniinka
paniinka - 29.5.2020 8:53

V dnešní době je slyšet ze všech stran kritika na zaměstnavatele, ať už jsou o pozici výš, nebo jsou páni podnikatelé .
Hrubé nadávky, až vulgární, deptání nesmyslnými příkazy, manipulace s výplatou , ve smyslu odebrání prémií, či osob. hodnocení.
Ano, s tím se setkávají zaměstnanci, kteří vydělávají jemu peníze! Kde berou tu drzost tito lidé takto se chovat ?
Vytrácí se slušnost člověka k člověku .

 
Linda
Linda - 29.5.2020 7:19

Pri sve nature bych ji parkrat ignorovala, pak by nasi nastoupila rec tela (tim nemyslim rovnou facku, ale treba velice podivny pohled typu stahnout si bryle a uvalit na ni neverici pohled pod) a dalsi stadium by asi byla verbalni odpoved. At uz ji rici primo at se kroti a nebo sarkasticky. I kdyz to dole zminovane nahrani na telefon neni spatny napad, ja bych to nahravala tak aby me videla - proste stisknout tlacitko a az by si vylila dusicku tak ji ledove rici ze doufam ze vi co jsem prave udelala ja a ze to hodlam pouzit. ........ musim se priznat ,ze pracuji v ruznych technickych odvetvich, nejvice s chlapy. Vyslechla jsem si ledacos, obcas na moji adresu a obcas panove zapomenou ,ze jsem pritomna...obcas to prejdu , obcas jim odpovim a obcas se pripomenu.....ale NIKDY jsem nemusela resit takovyhle typ komunikace smajlik - 66...to neni sikana, to je naprosto obycejne hulvatstvi -pani vedouci si nevidi do huby!!!

 
sallie
sallie - 28.5.2020 20:16

výkřiky drž hubu a jste krávy bych nahrála na telefon, a šla s tím znovu za šéfem - že bu´dto to bude řešit, nebo půjdete výš / na policii.

Tohle není normální chování, není to ani hulvátství, paní je zřejmě magor bez sociálních zábran. Může být bipolární, může být alkoholik, může zobat (či přestala zobat) nějaké léky, mohlo jí hrábnout hormonálně (přechod). Jako je vcelku jedno, co se stalo jí, problém je v tom, že když se to nebude řešit, může se to stupňovat a dojít i k fyzickému napadení, takoví lidé postupně ztratí jakékoliv zábrany.

S takovou osobou jsem se setkala, dodnes nevím, co to bylo, že se z přátelské, vtipné ženy, která mi do života hodně dala, stala osoba, které jsem se vyhýbala a pokud hrozilo, že jí potkám, tak jsem nosila pepřák. Ona osoba dělala velmi divné věci - najednou třeba "neuměla" udělat něco, co před tím dělala leta bravurně - úplně jako kdyby měla poškozený mozek nebo byla po mrtvici. Pak třeba poměrně agresivně sexuálně obtěžovala studentku na výpomoc (ač si nemyslím, že by byla homosexuální) - prostě jí fakt hráblo.... A protože z doby, než jí hráblo, měla spoustu přátel, tak jsme se jí snažili pomoci a přijít na to, co se to stalo, a je to marný. Už jsem jí asi tři roky neviděla a musím říct, že můj život má úplně jinou kvalitu, když se nemusím bát, kde na mě vyskočí a jestli bude hystericky veselá, nebo mi bude sprostě nadávat a vyhrožovat.

 
Arna
Arna - 28.5.2020 19:22

Na hrubý pytel hrubá záplata. Jednejte s ní stejně. A pokud by se jí to nelibilo, učíte se přece od ní, starší a zkušenější.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 419117.
Archiv anket.