Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Když nás nezlikviduje Covid, zlikvidujeme se sami

Když nás nezlikviduje Covid, zlikvidujeme se sami

Nějak už nedávám současná opatření. Trvá to příliš dlouho a světlo na konci tunelu v nedohlednu. Už skoro rok, pouze s pár přestávkami, jsme izolovaní doma a začíná nám z toho solidně hrabat. Celá rodina na sebe máme už pořádnou ponorku a utéct není kam.

Já pracuji na HO, máme dvě děti na druhém stupni ZŠ, manžel byl zaměstnán ve službách a je bez práce. Bere, co se dá, příležitostné brigády ve skladech apod., ale je z té nejistoty už pořádně vydepaný. V průběhu ledna se rozhodl, že kašle na brigády a na to, kdy se opatření rozvolní a začal si hledat práci na hlavní pracovní poměr. Rozeslal svůj životopis na všechny profese, které by přicházely v úvahu a nacházejí se v dostupné vzdálenosti. Nepřišla mu ani jedna odpověď, nic. Z některé firmy poslali aspoň ten automatický mejl, že děkují za zájem a případně se ozvou. Asi vám nemusím říkat, že je z toho chlap úplně v háji. Není líný, je zvyklý makat a otáčet se a teď je v pozici, kdy má škemrat o práci. Ty brigády ho samozřejmě moc neuspokojují, dělá to čistě kvůli penězům, aspoň něco tam vydělá. Ale je to nejistota, stává se, že mu večer zavolají, aby následující dva dny nechodil.

Já jsem doma, do kanceláře chodím na pár hodin jen jednou v týdnu. Už je to k nepřežití. Děti jsou střídavě na zabití a střídavě v nějaké apatii, kolikrát je přistihnu, jak jen leží na posteli a čumí do blba. Oba dva dělali sport, dcera atletiku a syn fotbal. K tomu měli každý ještě další kroužek. Nic z toho už dlouho nefunguje. Jsou zalezlí doma a jdou si zákonitě na nervy.

Ještě na podzim a kolem Vánoc jsem to psychicky nějak dávala, snažila jsem se jim věnovat, vymýšleli jsme zábavu, občas vyjeli někam za město do lesa, abychom se vyvětrali. Ale už mi to nějak nejde. Mám pocit, že všechno a všichni visí na mně. Já mám zajišťovat komplet chod domácnosti, já jim mám poskytovat podporu a pochopení. Všem, dětem i manželovi. A už se mi na to nějak nedostává sil.

Jdeme si doma na nervy šíleně. Manžel v totální depresi, že pořádně nevydělává a tím pádem nezabezpečuje rodinu, děti z té dlouhodobé izolace a nemožnosti se někde vybít, já z toho, jak každý den vařím, uklízím, peru, rovnám ty dva puboše do latě, koukám na jejich otočené obličeje a poslouchám jejich ustavičné hádky. Když je donutím něco doma dělat, tak vším třískají a dávají najevo, jak je to obtěžuje.

Vlastně ani nevím, proč to píšu, asi mi nikdo neporadí, myslím, že mnoho z nás je na tom stejně nebo podobně. Je mi z toho všeho nějak hodně ouvej. Mám pocit, že se mi moje rodina nějak vzdaluje, už na ně nemám sílu, nejraději bych někam zdrhla. Ale není kam.

Jak snášíte současná omezení vy? Třeba u vás najdu nějakou inspiraci. Já jsem totiž nějaká úplně vyhořelá.

Zuza


7.2.2021   Rubrika:   |   Komentářů 139   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Když nás nezlikviduje Covid, zlikvidujeme se sami

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-139
Tereezina
Tereezina - 19.11.2021 13:37

Kvalitní dětské barevné respirátory, které pěkně sedí na obličeji můžete koupit z internetového obchodu https://www.prozdravotniky.cz/doprava-a-platba/

 
Solakova
Solakova - 18.11.2021 15:07

Na který obchod jste narazila? Kde kupujete ten pro děti?

 
Tereezina
Tereezina - 17.11.2021 19:50

Také to řešíte? Já jsem se několikrát rozčilovala, že děti musí mít ve škole respirátor, ale nějaké menší dětské jsem nikde sehnat nemohla. Pak jsem ale měla štěstí a narazila jsem na obchod, kde mají dětské respirátory.

 
Solakova
Solakova - 16.11.2021 14:01

Máte prosím někdo zkušenost s dobrým respirátorem pro děti? Co by jim pěkně sedělo na obličeji?

 
Amelia00
Amelia00 - 28.7.2021 20:14

Nikdy jsem nevěděl, že mohu získat dobré a spolehlivé kouzla online, kteří by opravdu mohli pomoci lidem jako já, kteří potřebovali pomoc ve vztahu. Oddělila jsem se od svého manžela, když se se mnou rozešel a vrátil se ke své bývalé milence, byl jsem tak zničený a zlomený srdcem. Nebyl jsem sám sebou, dokud mě můj přítel neodkázal na Velkého muže jménem Velká Baba Ogbogo, že by mi mohl pomoci s mojí situací. Zpočátku jsem pochyboval a později se s ním spojil a on mi řekl, že dostane lásku kouzlo připravené na to, abych dostal svého přítele zpět Poté, co jsem provedl potřebné, udělal jsem všechno podle jeho pokynů a k mému největšímu překvapení mi zavolal můj přítel, že se vrací domů, a bylo mu líto všeho, čím mě nechal projít. Výsledek byl úspěšný a dnes žijeme šťastně. Dal jsem mu slovo, že se podělím o své zkušenosti se světem, aby od něj mohli ostatní získat jakoukoli pomoc. Můžete mu poslat e-mail na adresu: greatbabaogbogotemple@gmail.com nebo pro naléhavou odpověď napište na jeho linku WhatsApp +2349020168697 ... Děkuji skvěle BaBa Ogbogo

 
Lucinka258
Lucinka258 - 22.5.2021 8:17

Mně Covid a všechna ta nařízení také štvou, ale když chci žít "normální" život, tak mi nezbývá nic jiného, než všechno dodržovat. Doma máme antigenní testy, které jsem objednala z https://rouska-velkoobchod.cz/antigenni-testy-cov19-c4/ , a když chceme někam jít, tak se hold otestujeme. Jinou možnost nemáme, protože doma jsme seděli už opravdu dlouho.

 
Drapalova
Drapalova - 13.5.2021 9:12

Díky této situaci jsem přišla o práci a dva své velmi blízké Dost špatně jsem se s tím srovnávala a dost jsem uvažovala, že bych si zašla nechat předepsat antidepresiva ( mám s nimi zkušenost z dřívějších dob) Naštěstí jsem potkala kamarádku, která také nemá lehký život a dala mi vyzkoušet kratom, který je přírodní a dokáže mě uklidnit stejně jako antidepresiva. Od té doby si ho kupuji https://kratomlevne.cz/ a život je daleko lepší, kdyby měl někdo problém, tak rozhodně stojí za vyzkoušení.

 
kubikm
kubikm - 31.3.2021 10:01

lidová tvořivost
Svátky jara už se blíží
opatření nás však tíží.
Chlapi už jsou ve stresu
z uzavřených okresů.

Pánové, jen žádné tlupy!
Dodržujte rozestupy!
Pravidla prý platí nová,
pomlázka? Jen dvoumetrová.

Desinfekce bude nutná,
někomu prý celkem chutná.
Zevnitř, zvenku, jak jen chcete,
jen tak letos přežijete.

Dámy, letos výprask není,
úklid nikdo neocení.
Takže v klidu, žádné zmatky,
přeji krásné, klidné svátky.

obrázek - vesele_velikonoce2_300x217(1).jpg

 
illča
illča - 22.2.2021 8:57

Arna: já jsem se nedávno dozvěděla, že švagr, který měl loni rakovinu ,chemo a biologickou léčbu , chodí hrát karty k někomu do garáže, kde se schází asi 8 -10 chlapů. No nic, jeho věc.

No právě,na plicním vidíš,kolik lidí se teď zadycha při sebemenší námaze, kolik lidí má problemy se srdcem...a pak se taková hvězda vyjádří do tisku a udělá z těch lidí debily.

 
LenkaDvorakova1956
LenkaDvorakova1956 - 22.2.2021 8:50

Dobry den, ak hladate dobru vestkynu tak navstive vestkyne24.cz, to je super webova stranka a maju aj 10 minutove vestenie zadarmo. :)Men vsetko vyslo co vyvestili:)smajlik - 100

 
Arna
Arna - 22.2.2021 8:46

A k tomu zodpovědnému chování: mám kamarádku, která na jaře, kdy nakažení přibývali po desitkách, balila balíček v roušce a rukavicích, aby nenakazila syna, který jí ho nesl na poštu. A dnes, kdy denně jsou tisíce nově nakažených mají v rodině oslavu malého vnoučete a v bytě se vystřidá 8 dospělích. smajlik - 96

 
Arna
Arna - 22.2.2021 8:40

illča: Naši lékaři z plicní ambulance by mohli vyprávět o "simuĺantech či psychicky labilních". Denně chodí noví pacienti 4-5 týdnů po covidu, ani neměli těžký průběh a najednou nevyjdou schody a pod.
A ještě k těm nákazám v nemocnici: Je stále dost obvoďáků co pacienta s dechovými potížemi pošlou na plicní a ne nejdřiv na test. No a pak se lidi rozčilují, že chytli covid ve zdravotnickém zařizení.

 
illča
illča - 22.2.2021 8:12

Arna: kéž by všichni doktoři byli ochotni se s pacientem bavit a něco mu vysvětlit.
A úplně "skvěle" je vyjádření primářky z Bulovky k pacientům,co mají po covidu zdravotní problemy. Dle ní jsou to vlastně simulanti, nebo psychicky labilní jedinci, žádný pocovidovy syndrom neexistuje. Ale co se divím,stejně tak se se tato babizna vyjádřila k lidem, co mají špatně léčebnou boreliozu,chlamydie atd . Věřím , že se pak najdou doktoři,kteří se dle jejího vyjádření zařídí a lidi, kteří se po covidu dusi, nebo mají srdeční problémy budou posílat maximálně pro antidepresiva. Ono je to tak pro ně pohodlnejsi. A ještě jim napišou papíru,že se dotyčný moc sleduje a je psychicky labilní, jinak zdráv a schopen.

YXH: bezohlednost je teď na vzestupu, to je pravda. smajlik - 65

 
YXH
YXH - 22.2.2021 7:34

illča: Jo to je tady taky. Jeden soused na konci ulice ma na plote plakaty, ze chce svobodu a ze virus je hoax a ze strach je vlastne virus atp. On je uplny debil. Nam tu stavkovali pred radnici, a dokonce nas starosta byl proti maskam a psal na ministerstvo zdravotnictvi v Alberte, aby ho nenutili k takovemu omezovani obcanu. No uplny debil, jeste se tim holedbal.
Chapu, ze to treba nekde prehaneji, ale bezohlednost je asi in, ze jsou lidi takovi. Na FB je takovych hodne.

 
kubikm
kubikm - 21.2.2021 20:47

Arna: nikdo ji nic neřekl a z covid oddělení ji poslali domů autobusem, že to má pár stanic a na sanitku nemá nárok, ještě, že byl synek doma a dojel pro ni....
no a ruku dál nikdo neřeší, proto jsem se ptala, jestli náhodou netušíš....
tak hezký večersmajlik - 51

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-75 | 76-90 | 91-105 | 106-120 | 121-135 | 136-139
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 2969.
Archiv anket.