Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Oáza plná klidu a radosti – moderní pergola na míru

Oáza plná klidu a radosti – moderní pergola na míru

oáza plná kliduAčkoli o domu se zahradou sní mnoho mladých rodin, realita je často zaskočí. Sen se promění již během výstavby ve spoustu administrativy a problémů, které je nutné řešit. A i když máte konečně hotovo, stejně zjistíte, že k domu i zahradě se váže spousta práce a povinností. I pro relaxaci je ale na zahradě prostor, jen si jej musíte umět zařídit.

 

Pergolu si zamiluje celá rodina

Své vysněné zázemí vám pomůže vytvořit zahradní pergola – moderní přístřešek na pomezí mezi domem a zahradou, který vykouzlí prostor, jenž si zamilují všichni členové domácnosti.

Tradičně se pergola staví ze dřeva, v poslední době je ale častou volbou hliníková pergola, která má mnoho výhod.

 

Výhody hliníkové pergoly

Hliníková pergola má mnoho vlastností, kterými předčí klasickou dřevěnou pergolu.

· Nízké nároky na údržbu

· Menší prostorová náročnost

· Širší variabilita konstrukčního řešení

Oproti dřevu je nesporná výhoda hliníku v jeho odolnosti. Hliníková pergola je takřka bezúdržbová, vyžaduje jen občasné očištění, které zvládnete během chvíle vlhkým hadrem.

Oproti tomu dřevěná pergola časem trpí nepřízní počasí. Dřevo postupně chátrá a bez pravidelné údržby v podobě ochranných nátěrů se dřevo postupně stává nevzhledným a nestabilním. Pokud navíc necháme pergolu zarůst popínavými rostlinami, odpadá i možnost pravidelné jarní údržby ochrannými nátěry. Hliníkovou pergolu můžeme nechat rostlinami zarůst zcela bez obav.

Vzhledem k tomu, že je hliník lehký a přitom pevný, si hliníková pergola vyžádá také mnohem méně plochy k zastavění. Masivní dřevěné trámy lze nahradit poměrně úzkými hliníkovými profily. Pergola z hliníku proto nabídne mnohem méně užitné plochy při stejné výměře zastavěného prostoru.

Velmi oblíbené jsou hliníkové pergoly i pro širší variabilitu konstrukce a různé moderní možnosti zastřešení.

 

Cenově dostupné zázemí plné pohody

I přes vyšší cenu oproti dřevěné variantě jsou přitom hliníkové pergoly dostupným řešením, jak vytvořit odpočinkové zázemí ve vaší zahradě. Kromě samotné pergoly je i podstatné vhodně vybrat zahradní nábytek.

Velmi oblíbeným umístěním pro hliníkovou pergolu je v bezprostřední blízkosti domu, kdy je pergola přímo upevněna k fasádě. Toto moderní řešení vytváří zejména v kombinaci s francouzskými okny velmi příjemný prostor, kdy interiér domu pozvolna přechází v exteriérové zahradní prostory.

Vhodně umístěná pergola se stává celoročně funkční součástí domu, kterou můžete využívat nejen pro víkendové „lenošení“, ale i pro chutnou zahradní snídani či příjemné odpolední posezení s kávou u dobré knihy.

Komerční článek


7.4.2021   Rubrika:   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Oáza plná klidu a radosti – moderní pergola na míru

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Jesa1
Jesa1 - 5.9.2021 21:02

Taky máme pergolu,asi 8 let a ještě v ní nikdo kloudně neseděl,,sedime ve stínu pod jabloní.

 
Amelia00
Amelia00 - 28.7.2021 20:14

Nikdy jsem nevěděl, že mohu získat dobré a spolehlivé kouzla online, kteří by opravdu mohli pomoci lidem jako já, kteří potřebovali pomoc ve vztahu. Oddělila jsem se od svého manžela, když se se mnou rozešel a vrátil se ke své bývalé milence, byl jsem tak zničený a zlomený srdcem. Nebyl jsem sám sebou, dokud mě můj přítel neodkázal na Velkého muže jménem Velká Baba Ogbogo, že by mi mohl pomoci s mojí situací. Zpočátku jsem pochyboval a později se s ním spojil a on mi řekl, že dostane lásku kouzlo připravené na to, abych dostal svého přítele zpět Poté, co jsem provedl potřebné, udělal jsem všechno podle jeho pokynů a k mému největšímu překvapení mi zavolal můj přítel, že se vrací domů, a bylo mu líto všeho, čím mě nechal projít. Výsledek byl úspěšný a dnes žijeme šťastně. Dal jsem mu slovo, že se podělím o své zkušenosti se světem, aby od něj mohli ostatní získat jakoukoli pomoc. Můžete mu poslat e-mail na adresu: greatbabaogbogotemple@gmail.com nebo pro naléhavou odpověď napište na jeho linku WhatsApp +2349020168697 ... Děkuji skvěle BaBa Ogbogo

 
Pegyša
Pegyša - 16.7.2021 15:45

smajlik - 5smajlik - 5jo jo ,také máme vlastní
o to více potěší

 
Lucinka258
Lucinka258 - 11.7.2021 9:06

My máme také pergolu na míru, protože jsme si ji postavili sami. Chvíli nám to sice trvalo, ale o to z ní teď máme větší radost :-) . Letos už ji manžel konečně dodělal. Pergolu jsme měli už od loňska, ale ještě v ní chyběla podlaha. Našla jsem pěkný přírodní kámen dlažba na https://www.kamenyprirodni.cz/KAMENNA-DLAZBA-c2_0_1.htm , tak jsem ji rovnou objednala, protože jinak bychom v pergole dlažbu snad nikdy neměli :-D .

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 327.
Archiv anket.