Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Magazín pro Šťastné ženy

 

Aplikace, přes které nakoupíte v pohodlí domova

Aplikace, přes které nakoupíte v pohodlí domova

aplikace, přes které nakoupíteStále více firem nabízí možnost objednat si zboží a služby z domova přes mobilní aplikace. Několik zajímavých příkladů vám představíme v dnešním článku.

 

Služby nabízející rozvoz čerstvých potravin

Velkým trendem posledních let jsou služby rozvozu potravin. V některých případech jde o klasické kamenné řetězce (například TESCO), které vstupují do tohoto nového oboru, na jehož začátku je tvorba mobilní aplikace umožňující zákazníkům objednávat přes chytrý telefon. Z druhé strany jim konkurují zcela nové služby (například Rohlík a Košík), pro které je rozvoz primární, či dokonce jedinou formou prodeje.

Možnost objednat si potraviny s doručením až domů přitom již dlouho není jen výsadou obyvatel Prahy. Mapa rozvozu se postupně rozšiřuje i do krajských měst a jejich okolí a lze očekávat, že postupně budou tyto služby moci využívat zákaznícii v menších obcích.

 

Objednávat můžete i z restaurací

Opomenout ale nesmíme na služby rozvozu pokrmů z restaurací. Zatímco ještě před pár lety si většina restaurací zajišťovala svůj vlastní rozvoz a pro objednávku bylo nutné do podniku zavolat, dnes dominují na trhu aplikace jako DámeJídlo, Wolt nebo Bolt. Jejich kurýr vám pokrm z podniku doveze v rekordním čase. A i v tomto případě platí, že tohoto komfortu zdaleka nevyužívají jen obyvatelé Prahy, služby jsou dostupně ve městech napříč Českou republikou.

 

Nezapomeňme na e-shopy

Také největší e-shopy postupně nabízejí zákazníkům vlastní aplikace, přes které mohou pohodlně objednávat. Opomenout nemůžeme českého giganta Alza.cz, celosvětový Amazon, nebo stále populárnější čínský AliExpress.

E-shopy, které vlastní aplikaci nemají, lze samozřejmě navštívit přes webový prohlížeč na chytrém telefonu. I malé internetové obchody dnes nabídnou pro zákazníka přívětivé uživatelské prostředí, které je pro obrazovku telefonu plně optimalizované.

 

Kupujete si ještě multimediální obsah?

Pryč jsou doby, kdy jsme si domů nosili filmy na DVD, či dokonce na VHS a chodili do obchodů pro hudební alba na CD. Multimediální obsah – filmy, seriály, knihy, magazíny, hry a spoustu dalšího – dnes kupujeme a stahujeme z pohodlí domova přes internet.

Klesá ale i obliba tato média kupovat. Stále více z nás si služby s multimediálním obsahem předplácí. Zmínit můžeme aplikace jako Apple Music a Apple TV+, Spotify, Netflix, Disney+, Amazon Prime nebo české VOYO. Výčet by ale mohl dlouze pokračovat dle druhu obsahu a jeho poskytovatele.

 

Také dopravci mají své vlastní aplikace

Přes mobilní telefon si můžete například přes aplikaci Českých drah (ale i dalších dopravců)velice snadno objednat jízdenku včetně konkrétní místenky ve vybraném spoji. Opomenout nesmíme MHD v jednotlivých městech, nebo třeba letecké společnosti.Z pohodlí domova si dnes můžete koupit letenky a jízdenky, se kterými můžete objet celý svět.

A když už jsme u cestování, přes aplikaci si můžete rezervovat ubytování po celém světě přes služby jakoBooking nebo AirBnb. A přes další aplikaci si zase jednoduše sjednáte cestovní pojištění.

 

Foto: https://www.pexels.com/cs-cz/foto/osoba-ruce-zena-relaxace-920387/

Komerční článek


11.5.2022   Rubrika:   |   Komentářů 1   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Aplikace, přes které nakoupíte v pohodlí domova

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Světlonoska
Světlonoska - 26.6.2022 13:31

smajlik - 49smajlik - 47smajlik - 21

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 63722.
    Archiv anket.