Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Podivný vztah tchána a jeho dcery

Podivný vztah tchána a jeho dcery

Asi mi do toho nic není a řeším něco, co mi nepřísluší, ale v rodině mého přítele se děje něco, co mi nepřipadá tak úplně normální. A nutí mě to zamyslet se, jestli mám s mužem, s nímž chodím, opravdu přemýšlet a budoucím životě a dětech. Přece jenom nějaké modely chování si z původní rodiny neseme všichni a model, o kterém chci psát, se mi nějak nelíbí. Ale možná mi řeknete, že slyším trávu růst.

Je mi čtyřiadvacet let, mému příteli o dva více. On už bohužel nemá maminku, zemřela před deseti lety na rakovinu a jejich otec pak zůstal sám se dvěma dětmi – mým přítelem, kterému bylo tehdy šestnáct a jeho o čtyři roky mladší sestrou. Té je teď dvaadvacet.

Půjdu rovnou k věci. Tchán je hodný, laskavý a vstřícný člověk. Své děti má moc rád, po smrti ženy si už žádnou další nenašel. Jeho dcera bydlí pořád s ním, ještě se neosamostatnila, ani nemá žádného přítele. Žijí tam spolu, aspoň to na mě tak působí, skoro jako manželé. Ona se stará o domácnost a chodí do školy (studuje VŠ), táta chodí do práce. Volný čas tráví jenom spolu, večery, víkendy, dovolené. Jezdí společně na výlety, v létě spolu byli u moře, teď plánují na Vánoce hory.

Takhle když to píšu, tak mi to nepřipadá jako něco zvláštního, ale museli byste je vidět spolu. Oni se k sobě chovají opravdu jako partneři. Několikrát jsem byla svědkem, že ona přišla domů a šla dát tátovi pusu na uvítanou (ve 22 letech?), nebo ji on jen tak mimochodem pohladí třeba po ruce, když mu přinese kafe, dívají se na sebe vzájemně skoro zamilovaně.

Já tohle neznám, svého tátu mám ráda, ale nějaké tělesné projevy mezi námi opravdu nejsou, maximálně občas ta pusa, když je příležitost. Proto mě tohle jejich chování dost zarazilo. Přítel na tom nic nevidí, bere to normálně. Ale já čím víc o tom přemýšlím, tak si říkám, že kdybychom měli dceru a já viděla takhle nepřirozený vztah mezi jí a jejím otcem, hodně by mi to vadilo.

Co si o tom myslíte vy? Připadá vám normální, že dvaadvacetiletá holka nemá známost ani žádné přátele, ale tráví veškerý čas se svým tátou a k tomu všechny ty další projevy?

Kamila


31.10.2016   Rubrika:   |   Komentářů 35   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Podivný vztah tchána a jeho dcery

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-35
Gabrielka71
Gabrielka71 - 7.11.2016 13:40

Neviděla bych na tom nic špatného. Smrt maminky je spojila a tak si spolu zvykli trávit čas a nejspíš si spolu rozumí jako s nikým jiným...

 
radkaester
radkaester - 7.11.2016 8:27

Ti lidé spolu prožili jistě hodně tězkého tak prostě k sobě majī blíž,už jen proto že obstáli bez zlostí alkoholu a tak.smajlik - 2

 
Rema
Rema - 1.11.2016 18:56

pro tu mladou dívčinu je asi taky dost těžké se kamarádit s vrstevníky, díky smrti maminky se stala dříve dospělou a problémy dvacetiletých jí mohou přijít docela stupidní, taky k sobě mohli mnohem víc přimknout, těžko soudit
píše, že své děti má moc rád
ani incest ovšem nemusí být vyloučený, nepodceňovala bych ženskou intuici, navíc pokud už si otec jinou ženu nenašel, nebyl by to prní případ

 
dadka
dadka - 1.11.2016 11:49

Příspěvky jsem ještě nečetla, ale na 90 % si myslím, že otec s dcerou mají incestní vztah.
Ale jaký by to mělo vliv na vztah tebe a přítele? To nechápu....

 
Almega
Almega - 1.11.2016 8:28

Všude se něco divného najde,ale nemusí to vůbec nic znamenat.Kolik mladých děvčat žije s o hodně staršími muži,neb mají potřebu "otce".Zde to holka má doma,tak zatím nikoho jiného ani nepotřebuje.Na sex třeba ještě nedorostla,nebo jí nic neříká (zatím),a táta je její nejlepší přítel,což je vlastně krásné a mělo by se to spíše ocenit,než o tom za zády spekulovat.

 
Verera
Verera - 31.10.2016 23:38

Každopádně, i pokud je dcera nezdravě fixovaná na otce, tak nechápu, v čem by to mělo způsobovat problém s přítelem a případnými dětmi. On je taky fixovaný na otce? Nebo na sestru, chce trávit čas jen s nimi?

 
Kozoroh18
Kozoroh18 - 31.10.2016 22:57

také jsem byla svědkem pěkného vztahu v rodině. Rodiče oba a dvě dcery. Jedna přišla o práci a zůstala doma. Tatínek s ní občas cestoval. Byl tam asi více jak otcovský vztah. Děvče ???? tatínek si vzal život.
Nemsí být vše hned černé.

 
rychenza
rychenza - 31.10.2016 19:30

On je nejaky zakon, mit ve 22 pritele? A kdo ho nema je "divnej"? Obcas se nedivim nekterym holcinam, ktere se radeji nechaji od svych kluku ponizovat a tyrat, nez aby byly samy. smajlik - 71
Ja se se svym otcem klidne vodila po meste za ruku i jako dospela. No a?

 
sharon
sharon - 31.10.2016 19:08

orinka: 16:25.........smajlik - 68smajlik - 47

 
kubikm
kubikm - 31.10.2016 18:35

já bych to nehrotila
každá rodina má svoje zvyky...někde se stále 3x líbají na tváře, objímají...viz v US filmech...a nemyslí se to sexuálně, jen prostě jsou lidi kontaktní a nekontaktní
u nás se to nedělalo, a prvně v rodině mého budoucího manžela mi to taky přišlo divné.....

 
evidlo + 4
evidlo + 4 - 31.10.2016 17:24

Mně to přijde úplně normální, každý jsme jiný, někomu vyhovuje trávit čas s vrstevníky, někomu s rodiči. Ne každý prožije v dospívání vzpouru a obrátí se k rodičům zády, a tahle vyhrocená situace k tomu asi přispěla. Kdyby té holce bylo 30, už by to asi bylo na pováženou, i když i to by mohlo vypovídat něco o tom, že ona je prostě "jiná", kvůli tomu nemusí být stejný její bratr. Já mám 4 děti, z toho dvě dcery. Ta starší se "trhla" už před 15. rokem a chtěla si žít po svém, ta mladší až teď občas dá přednost času strávenému s vrstevníky před časem s námi, a bude jí 25. Každá je úplně jiná.

 
Ivi
Ivi - 31.10.2016 16:38

No, řekla bych, že ta holčina se od mala starala o tátu a bráchu a ještě chodila do školy, tak na nějaké kamarádění a běžné holčičí aktivity neměla čas. A teď chodí na vysokou a stará se o tatínka a jeho domácnost (možná se pořád i nějakým způsobem stará o "malého" brášku). A protože nejspíš moc kamarádek nemá ze střední školy, tak jí nezbývá, než vzít za vděk společností táty i na dovolenou nebo na vycházky za kulturou. Určitě na veselý vysokoškolský život nemá moc času (a nejspíš ani peněz). Takže to jako pohromu nebo něco divného nevidím. Trochu zarážející to bude ve chvíli, kdy dokončí školu a postaví se na vlastní nohy, zatím mi přijde, že pisatelka dělá unáhlené soudy (nemám pocit, že by byla ve dvaadvaceti povinná vážná známost), protože sama má možná problém s tím, že pochází z chladného chovu. smajlik - 26

 
orinka
orinka - 31.10.2016 16:25

jituna: Taky vysvětlení.

 
jituna
jituna - 31.10.2016 16:07

orinka: To máte jednosmajlik - 98

 
orinka
orinka - 31.10.2016 15:39

jituna: co??? Asi jsem natvrdlá, ale nějak nechápu, co chtěl básník říci. Jaká dejme tomu Jana??smajlik - 55

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-35
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 55580.
Archiv anket.