Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Dělají z nás chytré telefony tupouny?

Dělají z nás chytré telefony tupouny?

Určitě se s tím také setkáváte. Jdete po ulici, jedete autobusem nebo tramvají a téměř s jistotou narazíte na někoho, kdo upřeně zírá do svého chytrého telefonu. Je to jako mor, lidi jakoby přestali vnímat realitu a zcela se ponořili do virtuálního světa.

Zdánlivě by se mohlo zdát, že o nic nejde, ať si každý dělá, co chce. Tenhle postoj můžeme mít, dokud se něco závažného nestane. V rodině máme případ, kdy se muž stal obětí dopravní nehody, když do něj nečekaně z protisměru nabouralo auto řízené mladíkem, který měl pocit, že má řízení pod kontrolou a za jízdy si surfoval v mobilu. Zatímco jemu se nestalo nic, ten druhý to odnesl vážným zraněním, půlroční pracovní neschopností a bolesti si užil vrchovatě.

Další rozporuplné pocity z chytrých telefonů jsem měla minulý týden, když jsem trávila čas v čekárně na kožním oddělení, které bylo společné pro děti i dospělé. Nenápadně jsem zmapovala ostatní čekatele a bilance byla: čtyři lidé kolem třicítky, všichni vytažený telefon. Tři rodiče s dětmi kolem deseti, dvanácti let, jak rodič tak dítě v ruce telefon a jeden starší pán, který si četl noviny.

Zarazili mě hlavně ti rodiče s dětmi. Oni spolu vůbec nemluvili, každý z nich byl ponořený do čtení zpráv, hraní her či surfování na netu. Pamatuji si, že když jsem měla malé děti a trávila s nimi čas v čekárně, byla to doba na povídání o všem možném.

Já jsem už ve starším věku, brzy mi bude šedesát. Chytrý telefon nemám, pořídila jsem si tu recyklovanou Nokii 3310 a jsem s ní maximálně spokojená. Neumím si představit, že během chůze nebo dokonce řízení auta, koukám do mobilu.

Zajímalo by mě, jak se na tento fenomén díváte vy. Patříte k těm, které mají chytrý telefon a vytvořili si na něm takovou závislost? Nebo ho máte, ale nepropadli jste mu na tolik, aby vám kradl normální život? Anebo takový telefon nemáte a stejně jako já nedáte dopustit na starý dobrý tlačítkový? Taky vám připadá, že spolu lidé zapomínají normálně komunikovat a čím dál více se oddávají virtuálnímu světu?

Martina


9.4.2018   Rubrika:   |   Komentářů 73   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Dělají z nás chytré telefony tupouny?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-73
valiska44
valiska44 - 30.9.2022 13:48

Hodně zajímavý článek. Vlastně s ním asi i souhlasím. Já jsem hrozně ráda, že nepatřím mezi ty, které by byly na telefonu neustále nalepené. Myslím si, že to je i důvod, proč je můj telefon pořád v tak dobrém stavu. Zas tak často ho nepoužívám. Zásluhu na tom má ale i kvalitní obal z https://www.mobil-cz.cz/

 
Drapalova
Drapalova - 27.8.2022 8:26

Podívejte se na stránky https://www.comfor.cz/revimarket V obchodě najdete velký výběr nového, ale i tohoto revitalizovaného zboží. Dá se tak nakoupit za dobrou cenu.

 
Rozehnalova
Rozehnalova - 23.8.2022 21:48

Kdo dává rok záruku? a proti běžné ceně se to vyplatilo teda?

 
Drapalova
Drapalova - 21.8.2022 22:55

Pokud ho koupáte od někoho, kdo ho prověří a pak vám na něj dá i záruku, tak proč by ne? Já jsem to tak udělala a jsem spokojená. Dostala jsem na něj záruku ještě rok.

 
Rozehnalova
Rozehnalova - 19.8.2022 23:14

Docela dost přemýšlím o pořízení IPhonu. Vzhledem k jeho ceně bych se chtěla podívat i po bazarových. Je t dobrý nápad? Nebo je lepší koupit nový telefon se zárukou?

 
Lucinka258
Lucinka258 - 27.2.2022 12:22

Já si myslím, že na jednu stranu ano. S chytrým telefonem, který za nás hodně věcí dělá, nemáme potřebu tolik přemýšlet. Já mám také chytrý telefon, ale snažím se na něm nebýt tak závislá. I když je pravda, že v něm mám neomezený tarif od T-Mobile, který jsem si našla na https://entuzio.cz/t-mobile-tarify/ , takže si každý den s někým volám, ale snažím se být chvilku i bez mobilu :-) .

 
Hancule
Hancule - 27.3.2021 16:11

Já si myslím, že záleží na tom, jak svůj chytrý telefon využíváte... Jestli na něm hrajete hry a koukáte na sociální sítě, tak z vás asi časem bude tupoun. Já třeba využívám svůj mobil na spoustu zajímavých věcí. Poslouchám audioknihy a přednášky, čtu si online noviny, hledám recepty a tak podobně. Teď jsem si nově koupila i krásný obal, který jsem sehnala tady: http://www.finecase.cz/pouzdra-obaly-na-iphone:icarer/ . Protože si svůj telefon opravdu hýčkám.

 
Terka jun
Terka jun - 22.5.2019 12:42

Koupila jsem ho z obchodu /www.macbookarna.cz/, všechny telefony před prodejem řádně testují.

 
Veronaska
Veronaska - 20.5.2019 11:30

Kde přesně jste ho koupila?

 
Terka jun
Terka jun - 17.5.2019 18:52

Tak jestli jste chtěla apple, tak to můžete vyřešit tak jako já, koupila jsem si bazarový v Brně, ještě s roční zárukou, mají i eshop…

 
Veronaska
Veronaska - 15.5.2019 16:38

Holky poradíte mi prosím, jaký si koupit nový chytrý telefon? Chtěla jsem původně iPhone, ale když jsem pak viděla, kolik to stojí… tak jsem od toho upustila…

 
koliaska105
koliaska105 - 31.1.2019 21:38

Moc pěkně napsané. Abych pravdu řekla, tak když třeba sleduji některé své kamarádky, tak občas vážně takový pocit mám. Já si myslím, že já mezi takové ty "závisláky" na telefonech nepatřím. Nedávno jsem si třeba po dlouhé době konečně pořídila chytrý telefon, konkrétně tento: https://www.expert.cz/xiaomi-mi-8-lite-4gb-64gb-modra/ ale i tak jej používám jen na volání a sms.

 
YXH
YXH - 12.5.2018 16:59

kubikm: Redakce nema cas na nic, maji stenice smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
Malicka
lehátko [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url]" style="cursor: hand;" >Malicka - 11.5.2018 10:01

<a href="http://www.seznam.cz">lehátko</a> [url=http://www.seznam.cz]seznam[/url]

 
kubikm
kubikm - 2.5.2018 15:37

ještě chci upozornit na jednu docela důležitou věc, co jsem bohužel nevěděla
půjčila jsem Meryl peníze na rozjezd, dala mi směnku uzavřenou na notářství
nějakou dobu platila dle dohody
potom
Martin se opařil
dále
Ivanka se rozvádí
netušila jsem
ale
směnka musí být splacená k datu, co je na ní uvedené
pokud ne...hned žaloba
a já furt čekala....
a když jsem se ozvala, bylo to promlčené a mohla jsem si dost velkou částku naložit

proč o tom píšu?
pokud máte podepsanou směnku, hlídejte si splatnost....a nevěřte na výmluvy....

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-60 | 61-73
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 61528.
    Archiv anket.