Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Jak zařídit pokoj či koutek pro miminko?

Jak zařídit pokoj či koutek pro miminko?

Když přijde do rodiny nový člen, je to vždy radost. Ale také starost. Kam ho uložíme? Máme všechnu potřebnou výbavu? Nechybí nám něco? Je běžné, že postupem času zjistíte, na co všechno jste při plánování zapomněli. Aby toho bylo co nejméně, v tomto článku vám poradíme, co by nemělo chybět, když zařizujete útulné pokoje pro miminka.

První otázkou ale je, jestli by miminko mělo mít vlastní pokoj, nebo zda je lepší, když sdílí ložnici s rodiči. Obě varianty mají své klady i zápory – miminko máte stále pod dohledem, ale zároveň v noci budí oba partnery. Je však běžné, že alespoň v prvních týdnech mají rodiče miminko u sebe v ložnici.

Bezpečná postýlka je základ

Ať už zvolíte kteroukoli variantu, rozhodně byste neměli zapomenout na pořízení bezpečné dětské postýlky pro klidný spánek. Ta by měla mít větratelný rošt, jenž je možné nastavit alespoň do dvou výškových pozic. Novorozenci totiž stačí hloubka zhruba 40 centimetrů, pro batole už je nutné snížit rošt pod 60 centimetrů. Díky možnosti polohování si ani maminky tolik neničí záda při ohýbání.

Matrace musí být kvalitní, nejlépe středně tvrdá – a pro každé miminko nová. Měla by mít prací potah, jenž lze snadno vyvářet. Dejte si pozor na to, aby postýlka měla zdravotní atest, který vydala akreditovaná zkušebna.

Doby, kdy se pod prostěradlo vkládal igelit pro případ „nehod“, jsou už pryč. Měly totiž velkou nevýhodu – na igelitu pálí pokožka. Místo toho se dnes vyrábějí speciální paropropustné podložky, díky kterým může pokožka volně dýchat, ale zároveň nedojde k propuštění vlhkosti až do matrace.

Pozor na nebezpečné výstupky a ostré hrany

detska postelCo se týče mechanismu na spouštění zábrany, je nezbytné, aby ho dítě nedokázalo samo ovládnout a nezůstávaly mu v něm prsty. V žádném případě nesmí mít nebezpečné výstupky – to ostatně platí pro celou postýlku, která musí mít všechny hrany naprosto oblé. Veškeré šrouby musí být v souladu se směrnicemi Evropské unie zapuštěny hluboko do dřeva.

Kam postýlku umístit? Postavte ji tak, aby světlo šlo vždy buď zleva, zprava či zepředu. Nikdy nesmí jít dozadu – miminko by totiž za ním otáčelo hlavu. Zároveň ji dejte na takové místo, kde děťátko bude mít dobrý výhled. Děti zkrátka chtějí mít přehled o tom, co se v jejich okolí děje.

Pult na přebalování musí být bezpečný

Další nepostradatelnou součástí pokoje či koutku pro miminko jsou praktické stoly a pulty na přebalování. Takový pult by měl mít vrchní odnímatelnou část a skříňku s dostatečným množství zásuvek a polic pro všechno potřebné. Do jeho blízkosti umístěte pleny, oblečení i dětské hygienické potřeby.

Pult musí mít dobře omyvatelnou podložku a zvýšené bočnice, aby se nestalo, že z něj miminko při přebalování spadne. Malé děti mají totiž tendenci se neustále vrtět a bránit se při oblékání. Bočnice zabrání tomu, aby tyto dennodenní boje skončily katastrofou.

Komerční článek


10.3.2016   Rubrika:   |   Komentářů 2   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Jak zařídit pokoj či koutek pro miminko?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
koliaska105
koliaska105 - 25.1.2018 18:20

Ahojky, moc hezký článek! Dost mi pomohl, když jsem zařizovala pokoj svému malému. :) Má celkem malý pokojík, takže správné využití dostupného místa bylo zásadní. Většinu věcí jsem nakonec dala do poliček na zdi a do vestavné skříně, kterou jsem pořídila. Díky tomu tam má teď dostatek prostoru na to, aby si hrál se svým vláčkem z https://hrackyzadobrekacky.cz/hracky-pro-kluky/vlacky-a-masinky

 
TerkaBay
TerkaBay - 8.5.2017 22:07

Možností je už dneska nepočet, každý dle svého vkusu a možností má volnou ruku. Je potřeba myslet i na kvalitní postýlku, matraci - za nás doporučuju skvělou Mimi https://www.matrace-best.cz/cs/eshop/matrace-do-postele/matrace-z-flexifoamr/detska-matrace-mimi.html anebo třeba židličku později k psacímu stolu, aby měli zejména záda vždy kvalitní oporu

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 146972.
Archiv anket.