Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Plánujete stavbu domu? Inspirujte se moderními návrhy profesionálů

Plánujete stavbu domu? Inspirujte se moderními návrhy profesionálů

plánujete stavbu domu?Pokud se chytáte stavět dům, čeká vás poměrně náročná cesta plná překážek. Najít vhodný pozemek ve vysněné lokalitě, sehnat architekta, se kterým zpracujete základní návrh. S projektovou dokumentací získat stavební povolení a následně šikovnou stavební firmu. Poté vás čekají poslední dva úkoly – kolaudace a vybavení interiéru. Jak tím vším projít bez nervů? Svěřte svou důvěru odborníkům a inspirujte se realizacemi profesionálů.

 

Proč odborníka kontaktovat hned na začátku?

Neváhejte se spojit s profesionály na návrhy domů a bytů již ve chvíli, kdy se teprve ke koupi starší či stavbě nové nemovitosti chystáte. Konzultace vašich očekávání a potřeb vám může pomoci najít ideální bydlení. Odborník se zkušenostmi může upozornit na problémy jednotlivých lokalit či nemovitostí, poukázat na problematický technický stav nebo administrativní překážky. Předcházíte tak riziku špatné koupě či velmi drahé a časově náročné výstavby.

Také z hlediska architektonického návrhu a designu interiéru je konzultace s odborníky správným krokem již v počátku. Bydlení je vysokou investicí – nejvíce ale stojí pozemek a samotná nemovitost. Konzultace interiéru s expertem je v porovnání s tím přijatelná, může přitom výsledek posunout na „vyšší level“. Podívejte se na realizace, kde se díky úzké spolupráci s firmou CZECH DESIGNERS podařilo návrhy domu dotáhnout k dokonalosti.

 

Prosluněný třípodlažní dům s pozemkem ve svahu

Velmi netypická realizace domu na míru, kde majitelé byli limitováni svažujícím se pozemkem. Vícečlenná rodina potřebovala dostatek místností, aby každý měl potřebné soukromí, zároveň mělo jít o prosluněné místnosti. Cílem však nebylo zastavět celý pozemek, zahrada tak stále tvoří větší část pozemku.

Řešení se podařilo najít v moderním třípodlažním domě, který reaguje na svažující se terén. Spodní patro je tak z jedné strany pod úrovní terénu, na druhé straně ale plynule přechází v terasu s bazénem. Proto logicky nabízí spodní patro technické zázemí a společenskou místnost.

Prostřední patro je naopak v úrovni s horní částí pozemku, ze které vede přístup na prostornou terasu v tomto mezipatře. Terasa umožňuje vstup do domu skrz velká francouzská okna. Patro nabízí velmi prostornou kuchyň s jídelním stolem a obývacím pokojem.

Nejvyšší patro pak kromě ložnic a dětských pokojů nabízí další velmi prostornou terasu. Jedná se o velmi promyšlený návrh domu na míru, který vznikal v úzké spolupráci mezi budoucími majiteli a projektantem.

prosluněný třípodlažní 

Přízemní dům s plynulým přechodem mezi interiérem a exteriérem

Další realizace nabízí trochu jinak pojatý dům, kde přitom majitelé měli podobný hlavní požadavek – prosluněné místnosti s propojením na venkovní prostory. Vznikl tak přízemní dům s velkými okny a plynulým přechodem na relaxační terasu a zahradní prostory. Tento koncept byl možný díky rovnému a poměrně velkému pozemku. Stavba navíc velmi dobře zapadá do okolí.

přízemní dům 

Klasický dům s bazénem

Majitelé tohoto domu si přáli spíše konzervativněji pojatou stavbu, která navíc bude odpovídat zástavbě v okolí. Jedná se proto o dvoupatrový dům klasických dispozic s bazénem na zahradě. Designově je dům podpořen kamenným obložením spodního patra. Projekt rovněž usnadnil rovinatý pozemek. Zajímavým prvkem je zahradní domek se společenským zázemím.

klasický dům 

Foto: https://czech-designers.cz/studie-rodinneho-domu-just-simply/

Komerční článek


30.5.2021   Rubrika:   |   Komentářů 9   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,7/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Plánujete stavbu domu? Inspirujte se moderními návrhy profesionálů

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Janeckova4
Janeckova4 - 2.1.2023 18:32

Když jsem začala s manželem plánovat svatbu, tak jsem začala rovnou hledat výhodně materiál. Podařilo se mi toho sehnat hodně online. I lešení jsem dobře našla od https://www.leseni.cz/

 
ivetkaprochazkova
ivetkaprochazkova - 1.11.2022 19:19

Plánujeme taktéž stavět nový baráček, jen co je pravda. Prostředky na to momentálně jsou, už jen zvažujeme, kde si vezmeme dodatečnou hypotéku na interiér. Bude to tak v řádu 2-3 milionů počítám. No a co se interiéru týče, tak já tam počítám i vstupní dveře, kdy bych chtěla pořídit https://www.jis.cz/hlinikove-dvere/ hliníkové. Ty dodají určitý luxus.

 
Hankakovaverca
Hankakovaverca - 24.10.2022 22:52

Jestli si budete někdo sám vyřizovat stavební povolení, tak můžu doporučit firmu https://pozarne-bezpecnostni-reseni.cz/ , která dokáže rychle a bez starostí vyřešit hasiče.

 
novaklen13
novaklen13 - 18.8.2022 20:42

To my stavbu nového domu určitě neplánujeme. Je ale pravda, že nějaké opravy a vylepšení toho současného děláme pořád. Teď jsme se například hodně zaměřili na terasu. Ta teď konečně vypadá trochu k světu. Ještě tam chceme vyřešit nějaké stínění. Manželovi se hodně líbí takové ty markýzy proti dešti - https://www.t-shade.cz/markyzy/ Zatím jsme ji ale nepořídili.

 
Hancule
Hancule - 31.7.2022 21:43

Dobrý den, tak to my naštěstí plánujeme jen rekonstrukci. Něco chceme zvládnout sami a na něco si raději pozveme odborníky. Například na koupelnu bychom se sami neodvážili. Ale už jsme si sehnali nějaké velmi dobře hodnocené koupelnové studio u nás v Brně a asi budeme kontaktovat je. Našla jsem je přes tento web: https://entuzio.cz/koupelnova-studia-brno/.smajlik - 54

 
Janecekvv8
Janecekvv8 - 31.3.2022 15:28

Chtěl jsem s manželkou postavit dům v Ostravě. Dlouho se mi nedařilo sehnat stavební pozemek, ale našel jsem starý dům na velkém pozemku. Ten jsem koupil a nechal ho zbourat firmou https://demoliceostrava.cz/ , která nám pozemek krásně vyčistila a připravila na stavbu nového domu.

 
Dokoupilova
Dokoupilova - 12.2.2022 18:26

Chtěla jsem stavět dům, ale když jsem zjistila, co by to valstně všechno obnášelo, tak jsem si raději s manželem vyhlédla dům. Ten byl krásně opravený, jen měl zanedbanou fasádu. Manžel všk našel na nás dům v Ostravě firmu https://naterykbn.cz/nater-fasady/ , která nám fasádu nově natřela a dům teď vypadá velmi pěkně.

 
donalabuznikova
donalabuznikova - 31.8.2021 22:20

S přítelem jsme se již taky rozhodli, že si postavíme dům. Na https://www.duofinance.cz/vyplati-se-dnes-hypoteka jsme totiž četli, že v dnešní době je ta nepřiznivější doba pro hypotéku, takže této situace rozhodně chceme co nejlépe využít a co nejdříve tak bydlet ve vlastním.

 
Amelia00
Amelia00 - 28.7.2021 20:12

Nikdy jsem nevěděl, že mohu získat dobré a spolehlivé kouzla online, kteří by opravdu mohli pomoci lidem jako já, kteří potřebovali pomoc ve vztahu. Oddělila jsem se od svého manžela, když se se mnou rozešel a vrátil se ke své bývalé milence, byl jsem tak zničený a zlomený srdcem. Nebyl jsem sám sebou, dokud mě můj přítel neodkázal na Velkého muže jménem Velká Baba Ogbogo, že by mi mohl pomoci s mojí situací. Zpočátku jsem pochyboval a později se s ním spojil a on mi řekl, že dostane lásku kouzlo připravené na to, abych dostal svého přítele zpět Poté, co jsem provedl potřebné, udělal jsem všechno podle jeho pokynů a k mému největšímu překvapení mi zavolal můj přítel, že se vrací domů, a bylo mu líto všeho, čím mě nechal projít. Výsledek byl úspěšný a dnes žijeme šťastně. Dal jsem mu slovo, že se podělím o své zkušenosti se světem, aby od něj mohli ostatní získat jakoukoli pomoc. Můžete mu poslat e-mail na adresu: greatbabaogbogotemple@gmail.com nebo pro naléhavou odpověď napište na jeho linku WhatsApp +2349020168697 ... Děkuji skvěle BaBa Ogbogo

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57053.
Archiv anket.