Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Plánujete stavbu domu? Inspirujte se moderními návrhy profesionálů

Plánujete stavbu domu? Inspirujte se moderními návrhy profesionálů

plánujete stavbu domu?Pokud se chytáte stavět dům, čeká vás poměrně náročná cesta plná překážek. Najít vhodný pozemek ve vysněné lokalitě, sehnat architekta, se kterým zpracujete základní návrh. S projektovou dokumentací získat stavební povolení a následně šikovnou stavební firmu. Poté vás čekají poslední dva úkoly – kolaudace a vybavení interiéru. Jak tím vším projít bez nervů? Svěřte svou důvěru odborníkům a inspirujte se realizacemi profesionálů.

 

Proč odborníka kontaktovat hned na začátku?

Neváhejte se spojit s profesionály na návrhy domů a bytů již ve chvíli, kdy se teprve ke koupi starší či stavbě nové nemovitosti chystáte. Konzultace vašich očekávání a potřeb vám může pomoci najít ideální bydlení. Odborník se zkušenostmi může upozornit na problémy jednotlivých lokalit či nemovitostí, poukázat na problematický technický stav nebo administrativní překážky. Předcházíte tak riziku špatné koupě či velmi drahé a časově náročné výstavby.

Také z hlediska architektonického návrhu a designu interiéru je konzultace s odborníky správným krokem již v počátku. Bydlení je vysokou investicí – nejvíce ale stojí pozemek a samotná nemovitost. Konzultace interiéru s expertem je v porovnání s tím přijatelná, může přitom výsledek posunout na „vyšší level“. Podívejte se na realizace, kde se díky úzké spolupráci s firmou CZECH DESIGNERS podařilo návrhy domu dotáhnout k dokonalosti.

 

Prosluněný třípodlažní dům s pozemkem ve svahu

Velmi netypická realizace domu na míru, kde majitelé byli limitováni svažujícím se pozemkem. Vícečlenná rodina potřebovala dostatek místností, aby každý měl potřebné soukromí, zároveň mělo jít o prosluněné místnosti. Cílem však nebylo zastavět celý pozemek, zahrada tak stále tvoří větší část pozemku.

Řešení se podařilo najít v moderním třípodlažním domě, který reaguje na svažující se terén. Spodní patro je tak z jedné strany pod úrovní terénu, na druhé straně ale plynule přechází v terasu s bazénem. Proto logicky nabízí spodní patro technické zázemí a společenskou místnost.

Prostřední patro je naopak v úrovni s horní částí pozemku, ze které vede přístup na prostornou terasu v tomto mezipatře. Terasa umožňuje vstup do domu skrz velká francouzská okna. Patro nabízí velmi prostornou kuchyň s jídelním stolem a obývacím pokojem.

Nejvyšší patro pak kromě ložnic a dětských pokojů nabízí další velmi prostornou terasu. Jedná se o velmi promyšlený návrh domu na míru, který vznikal v úzké spolupráci mezi budoucími majiteli a projektantem.

prosluněný třípodlažní 

Přízemní dům s plynulým přechodem mezi interiérem a exteriérem

Další realizace nabízí trochu jinak pojatý dům, kde přitom majitelé měli podobný hlavní požadavek – prosluněné místnosti s propojením na venkovní prostory. Vznikl tak přízemní dům s velkými okny a plynulým přechodem na relaxační terasu a zahradní prostory. Tento koncept byl možný díky rovnému a poměrně velkému pozemku. Stavba navíc velmi dobře zapadá do okolí.

přízemní dům 

Klasický dům s bazénem

Majitelé tohoto domu si přáli spíše konzervativněji pojatou stavbu, která navíc bude odpovídat zástavbě v okolí. Jedná se proto o dvoupatrový dům klasických dispozic s bazénem na zahradě. Designově je dům podpořen kamenným obložením spodního patra. Projekt rovněž usnadnil rovinatý pozemek. Zajímavým prvkem je zahradní domek se společenským zázemím.

klasický dům 

Foto: https://czech-designers.cz/studie-rodinneho-domu-just-simply/

Komerční článek


30.5.2021   Rubrika:   |   Komentářů 29   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Plánujete stavbu domu? Inspirujte se moderními návrhy profesionálů

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-29
Vasulkovater
Vasulkovater - 5.12.2023 23:05

Ano, jinak by to u nás ani nešlo. U nás to byla rekonstrukce domu, který jsem dostala po babičce. Manžel toho zvládnul fakt hodně svépomocí, takže nás rekonstrukce vyšla cenově velmi dobře. Ale to taky díky tomu, že se mi podařilo spoustu věcí najít za perfektní cenu. Hodně jsem toho brala z obchodu https://www.topkraft.cz/ , tedy z jejich e-shopu. Doporučím se určitě podívat.

 
Janeckova4
Janeckova4 - 3.12.2023 19:59

Dobrý den, chtěla bych se vás tu pozeptat, jestli jste si někdo stavbu nebo rekonstrukci řešil na vlastní pěst? Zajímá mě to tedy hlavně skrze materiál ke stavbě nebo rekonstrukci. Víte kde se po tom rozumně podívat?

 
Lulakova
Lulakova - 27.10.2023 21:57

Jestli plánujete stavbu domu, tak doporučím se podívat na firmu https://keramickedomy.com/ , která nabízí keramické domy. Je to speciální druh betonu, který obsahuje keramické částice. Díky tomu dokáže perfektně tepelně izolovat a zároveň má úžasnou pevnost betonu. Já se do domu zamilovala hned jak jsem ho viděla v katalogu. Mají vše na stánkách, včetně cen.

 
Teruuula
Teruuula - 9.10.2023 9:24

Myslíte něco takového https://www.kliklap.cz/e-shop/ ? Já jsem byla neskutečně nadšená, když jsem na to narazila. Vypadá to totiž fakt parádně a navíc se to dá koupit za dobrou cenu, nestojí to jako ty drahé porcelánové. Tohle je z tvrzeného plastu, které vydrží to stejné a navíc to vypadá fakt dobře.

 
Amaliekalova
Amaliekalova - 4.10.2023 7:27

Nemáte někdo náhodou zkušenost, kde bych mohla sehnat kulaté zásuvky a vypínače? takové ty staré retro? Kam se mrknout? Strašně bych je chtěla do našeho nově zařizovaného interiéru.

 
Mirka999
Mirka999 - 25.9.2023 0:34

Tohle jsou opravdu krásné domy a určitě bych se inspirovala pokud, bych se rozhodla pro stavbu nového domu. Já jsem se nedávno rozhodla pro rekonstrukci domu po mojí babičce, který mi odkázala. Vždycky jsem si přála krbová kamna, a tak jsem si je pořídila na internetových stránkách https://www.kominycz.cz/. Je super si k nim sednout při chladných večerech.

 
Vorackova
Vorackova - 26.7.2023 6:27

Jestli máte novstavbu s projektem, tak to už můžete řešit i hodně dlouho dopředu. Pak totiž vlastně stačí poslat projekt a okna už vám mohou nacenit. Potom už vlastně jen dořešíte barvu a další drobnosti. Vybrala jsem s manželem plastová okna od https://www.pksokna.cz/ a vlastně 5 týdnů od zaplacení zálohy jsem měla okna usazená na místě.

 
Solakova
Solakova - 22.7.2023 8:00

Chci se zeptat už jsme ve fázi stavby, že bych pomalu mohla začít řešit okna. Můžete mi s tím někdo poradit? Jak vybrat správná a kvalitní okna?

 
Neherova
Neherova - 16.5.2023 21:54

Pokud půjdete někdo do stavby domu a budete hledat někoho šikovného na omítky a podlahy, tak my máme s manželem velmi dobrou zkušenost s firmou http://omitkyapodlahy.cz/ Udělají vše pečlivě a hlavně bez nějakého velkého nepořádku kolem. Za mě pecka, rychle hotové.

 
Hanouskova
Hanouskova - 29.4.2023 15:34

Pokud budete někdo stavět dům v Praze, tak můžu doporučit stavební firmu https://messa-invest.cz/ Perfektní domluva a vše šlapalo jako hodinky. Vše na sebe krásně navazovalo, takže to šlo rychle kupředu.

 
Lulakova
Lulakova - 20.4.2023 13:32

Zkuste se schválně podívat na online srovnávač pojištění https://www.klik.cz/ , kde si nabídky pojištění zjistíte během pár minut. Když se vám pak bude některá z nabídek pojištění líbit, tak si ji můžete rovnou i online sjednat nebo využít možnosti sjednání pojištění po telefonu.

 
Rozehnalova
Rozehnalova - 13.4.2023 20:42

A kde jste to teda řešila vy? Jaký srovnávač pojištění jste na to použila?

 
Lulakova
Lulakova - 11.4.2023 22:44

Pojistti dům výhodně? Jestli chcete mít dům pojištěný opravdu výhodně, tak bych doporučil se podívat na online srovnávač pojištění. Tam si valstně pojištění porovnáte a když si pak některou z nabídek vyberete, tak si pojištění pak můžete sjednat online a nemusíte kvůli tomu nikam jít.

 
Rozehnalova
Rozehnalova - 10.4.2023 0:19

My máme nově postavený dům, který teda zatím nemáme pojištěný a mě to teda hodně vadí. Můžete mi někdo prosím poradit, kde pojistit dům nějak výhodně?

 
Lucinka258
Lucinka258 - 12.3.2023 6:21

Když jsme přemýšleli nad tím, jak bude náš dům vypadat, tak jsem taky koukali na různé vzorové domy. Udělali jsme si představu, kterou jsme potom konzultovali s projektantem a nějak jsme dali projekt dohromady. Už máme hotovou hrubou stavbu a teď manžel vybírá komín, aby se mohli dát do stavby nějaká kamna a bude moct dělat i teď :-) . Už jsme včera koukali na nerezové komíny na https://www.komin-levne.cz/nerezove-kominy a docela se nám líbily, tak ho snad dneska objedná a nějak v týdnu dorazí :-) .

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-29
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76922.
    Archiv anket.