Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Advent na zámku Nelahozeves

Advent na zámku Nelahozeves

Letos se nadýchat předvánoční a vánoční atmosféry na zámku Nelahozeves můžete již pošesté. O tomto víkendu 26. a 27. listopadu od 9 do 17 hodin můžete spolu se svými blízkými nahlížet do stánků více než 80 českých řemeslníků a vybírat dárky drobnější či větší jako dřevěné a textilní hračky, šperky, originální oděvy a módní doplňky, vánoční ozdoby, adventní věnce, jmelí, keramika, čaje a medovina.

 

nelahozevesMožná máte v předvánočním čase raději onu tajemnou a kouzelnou atmosféru, která se dává tušit, a tak se raději budete věnovat interiérům středočeského zámku Nelahozeves, které si prohlédnete s průvodci v dobových kostýmech a později se zaposloucháte do tónů adventních koncertů souboru Špalíček a dětem nabídnete možnost smát se se Sváťovým dividlem, v obou případech v Rytířském sále.

 

Věrným návštěvníkem Adventu v Nelahozevsi je i kejklíř Pupa, bez kterého by nejen předvánoční víkend "nebylo to ono". Vystoupení kejklíře Pupy můžete sledovat na nádvoří a vězte, že vaše bránice se jen stěží ubrání jeho zábavným ekvilibristickým vystoupením a jeho výřečnosti.

 

K vánočnímu času patří i nelahozevesdobrá krmě a kvalitní pití, proto dostanete-li chuť na něco dobrého, neváhejte ochutnat speciality nelahozeveské zámecké kuchyně v podobě bramboračky, guláše a ovocných koláčů. Ochutnat můžete lobkowiczká vína a tentokrát je pro vás připravena i čajovna v zámeckých salóncích.

 

Více na www.lobkowicz.cz

Elen Melicharová


25.11.2011   Rubrika: Tradice a lidové obyčeje   |   Komentářů 4   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Advent na zámku Nelahozeves

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
kubikm
kubikm - 25.11.2011 11:29

krásný advent mívají v na zámku Březnice, u Příbrami

 
kubikm
kubikm - 25.11.2011 11:28

Jarča*: my byli vloni, mohu jen doporučit...taky to nemáme daleko

 
Jarča*
Jarča* - 25.11.2011 9:57

Od našich mladých není do Nelahozevsi daleko, ještě počkám nějaký rok, až vnouček povyroste, a pak určitě vyrazímesmajlik - 47

 
sharon
sharon - 25.11.2011 9:47

na vánočním zámku jsme byli s vnučkou v Náměšti na Hané a byla to nádhera........smajlik - 47

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 148385.
Archiv anket.