Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Advent na zámku Nelahozeves

Advent na zámku Nelahozeves

Letos se nadýchat předvánoční a vánoční atmosféry na zámku Nelahozeves můžete již pošesté. O tomto víkendu 26. a 27. listopadu od 9 do 17 hodin můžete spolu se svými blízkými nahlížet do stánků více než 80 českých řemeslníků a vybírat dárky drobnější či větší jako dřevěné a textilní hračky, šperky, originální oděvy a módní doplňky, vánoční ozdoby, adventní věnce, jmelí, keramika, čaje a medovina.

 

nelahozevesMožná máte v předvánočním čase raději onu tajemnou a kouzelnou atmosféru, která se dává tušit, a tak se raději budete věnovat interiérům středočeského zámku Nelahozeves, které si prohlédnete s průvodci v dobových kostýmech a později se zaposloucháte do tónů adventních koncertů souboru Špalíček a dětem nabídnete možnost smát se se Sváťovým dividlem, v obou případech v Rytířském sále.

 

Věrným návštěvníkem Adventu v Nelahozevsi je i kejklíř Pupa, bez kterého by nejen předvánoční víkend "nebylo to ono". Vystoupení kejklíře Pupy můžete sledovat na nádvoří a vězte, že vaše bránice se jen stěží ubrání jeho zábavným ekvilibristickým vystoupením a jeho výřečnosti.

 

K vánočnímu času patří i nelahozevesdobrá krmě a kvalitní pití, proto dostanete-li chuť na něco dobrého, neváhejte ochutnat speciality nelahozeveské zámecké kuchyně v podobě bramboračky, guláše a ovocných koláčů. Ochutnat můžete lobkowiczká vína a tentokrát je pro vás připravena i čajovna v zámeckých salóncích.

 

Více na www.lobkowicz.cz

Elen Melicharová


25.11.2011   Rubrika: Tradice a lidové obyčeje   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Advent na zámku Nelahozeves

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
kubikm
kubikm - 25.11.2011 11:29

krásný advent mívají v na zámku Březnice, u Příbrami

 
kubikm
kubikm - 25.11.2011 11:28

Jarča*: my byli vloni, mohu jen doporučit...taky to nemáme daleko

 
Jarča*
Jarča* - 25.11.2011 9:57

Od našich mladých není do Nelahozevsi daleko, ještě počkám nějaký rok, až vnouček povyroste, a pak určitě vyrazímesmajlik - 47

 
sharon
sharon - 25.11.2011 9:47

na vánočním zámku jsme byli s vnučkou v Náměšti na Hané a byla to nádhera........smajlik - 47

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76958.
    Archiv anket.