Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Roztančená Kuba vás oslní svou nádherou

Roztančená Kuba vás oslní svou nádherou

kubaVoňavé doutníky, skvělý rum a silnice plné automobilových veteránů. To je Kuba. Nádherná země s nedotknutou přírodou, překrásnými plážemi, dech beroucími památkami a navzdory diktátorskému režimu také s milými, veselými a pohostinnými lidmi. Dovolená zde bude patřit k těm, na které rozhodně nikdy nezapomenete a i po letech se budete nostalgicky vracet k fotografiím a vlastnoručně pořízeným filmovým záběrům.

Pro turisty, kteří si chtějí dosyta užít koupání v moři, odpočinku na pláži a dalších vodních a odpočinkových radovánek, je nejatraktivnější pláží ta s názvem Varadero. Nezapomenutelným zážitkem však může být také návštěva provincie Camagüey  a její metropole se stejnojmenným názvem, která je dokonce zapsána v kulturním dědictví UNESCO. Sami Kubánci ji nazývají Město legend.

 

kubaV dřívějších dobách bývalo útočištěm pirátů, kteří sem často připlouvali a terorizovali místní obyvatele. Těm pochopitelně došla s těmito nájezdy trpělivost a rozhodli se, že se začnou pirátům účinně bránit. Začali město přestavovat tak, že vytvořili systém spletitých uliček, ve kterých se neznalý cizinec dokonale ztratil. Oni pak měli dostatek času uprchnout do bezpečí i se všemi svými cennostmi. Pirátům tak brzy došlo, že zde nemají co ukrást a odtáhli.

V provincii Camagüey je také možnost koupání, jaké jinde jen těžko naleznete. Potápěči zde totiž mohou laškovat s malými, neškodnými žraloky modravými.

O pouhých 25 kilometrů dál mají zase turisté možnost vyzkoušet si pocity ztroskotanců na pustém ostrově.  Ostrůvek Cayo Sabinal je téměř opuštěný, nestojí na něm, kromě majáku,  žádné stavby. Disponuje však nádhernými plážemi s jemným bílým pískem, takže návštěvník se zde může oddat poklidnému a ničím nerušenému rozjímání, daleko od civilizace.

kubaV současné době patří Kuba k zemím s nejnižší kriminalitou na celém americkém kontinentu. Je zde tedy velmi bezpečno, maximálně dochází k ojedinělým drobným krádežím. Přesto by se turisté měli mít trochu na pozoru – hlavně v kontextu s režimem, který na Kubě panuje.

Nedoporučuje se přibližovat se k probíhajícím demonstracím, a to nejen v hlavním kubánském městě Havana, kritizovat režim, fotografovat vojenské budovy a celkově se zbytečně zdržovat v blízkosti vládních objektů. Držet se ve svých projevech náklonnosti zpátky by také měly homosexuální páry. Tolerance v této záležitosti je na Kubě doslova ještě v plenkách.

Celkově je ale pobyt na Kubě velmi příjemný a pokud člověk dodrží výše zmíněná pravidla, nic mu zde nehrozí. Naopak. Může zde prožít jednu z nejkrásnějších dovolených ve svém životě.

 

Využít můžete také last minute zájezdy nebo si vybrat z nabídky levných letenek.

Komerční článek


3.6.2016   Rubrika:   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Roztančená Kuba vás oslní svou nádherou

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76958.
    Archiv anket.