Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Nedaleko keltského oppida dnes stojí moderní modlitebna

Středočeský kraj je lokalitou, ve které bylo od nepaměti rušno. Zdejší hluboké lesy kdysi obsadilo činorodé obyvatelstvo a disponovalo pracovitostí i notnou dávkou humoru a fantazie. Proto nás dnes udivuje rezervace Drbákov, Pašijová dráha, chráněné území Žraločí zuby, rozhledna Kožova hora a vodní park Čabárna. Pokud se chceme napít, tak z prastaré studánky Bukovka, která leží v lokalitě V Courku.

Před dávnými časy zde umístili svoje tajemná oppida Keltové a jejich pozůstatky lze vidět na vrchu Hradiště zvaném Závist, ve Stradonicích u Berouna nebo v Hrazanech u Sedlčan. Keltové zde těžili tzv. sapropelitické uhlí z něhož vyráběli legendární švartnové šperky s nimiž obchodovali po celé Evropě. Bohatá naleziště nerostných surovin i později přitahovala do středních Čech četné zástupy horního lidu i mistry hutního řemesla. V hlubinných dolech dobývali černé uhlí z období karbonu a ve zdejší slavné továrně šlechtili ocel vysoké kvality.

Turisty láká historie i moderna

Středočeský kraj je atraktivní turistická oblast s mnoha zajímavými typy na výlety. Vybere si zde každý podle svého zájmu. Do brdských hřibonosných lesů tradičně míří zástupy houbařů a milovníků přírody. Obdivovatelé zajímavých objektů navštěvují slavné historické památky a fajnšmekry přitahují i výjimečné moderní stavby. Unikátní objekt vyrostl před dvěma lety v Sedlčanech, kde byla otevřena novámodlitebna Církve adventistů sedmého dne se společenským centrem a přilehlým parkem. Výstavbu iniciovala křesťansky orientovaná organizace Maranatha, která je současně investorem tohoto projektu.

Vzhůru k nebi

V krátké době se zajímavý objekt stal oblíbenou turistickou zastávkou jednotlivců i rodin s dětmi. Moderní svatostánek i venkovní prostor doslova vybízí návštěvníky k zamyšlení i k odpočinku. Originální je kompozice budovy modlitebny a tvoří ji tři základní principy. Linie představuje hmotu, tedy pevnou krystalickou podstatu světa. Život ztvárňuje jako měkký organický prvek Křivka. Směr vzhůru k nebi, vyjadřuje duchovní rozměr bytí. Velmi zajímavé je i přilehléspolečenské centrum a přilehlý, téměř hektarový park. Návštěvníci zde najdou dětské hřiště, zpevněné cesty, rozsáhlé trávníky, čtyřicet nověvysazených stromů a množství záhonů. Výpravu do Sedlčan turisté často propojí i s návštěvou nedalekých Štětkovic kde je pozoruhodný Park Drama věků, který rovněž realizovala organizace Maranatha. Dvanáct skleněných tabulí zde zachycují rozhodující okamžiky při stvoření našeho světa. Sportovně založení návštěvníci v areálu najdou atraktivní lanové prvky, bludiště, dětské hřiště a venkovní posilovnu.

Komerční článek


10.5.2021   Rubrika:   |   Komentářů 0   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Nedaleko keltského oppida dnes stojí moderní modlitebna

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76666.
    Archiv anket.