Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Homeopatie. Léčba, která si získává stále více příznivců.

Homeopatie. Léčba, která si získává stále více příznivců.

Není nic překvapivého, že se lidé pomalu začínají více starat o své zdraví a zvykají si sami si vyhledávat informace nejen o nejrůznějších onemocněních, ale i jejich léčbě. Kromě klasické léčby dává stále více Čechů přednost přírodním přípravkům či homeopatii. Například s použitím homeopatik má zkušenost téměř třetina českých pacientů. Více než polovina z nich přitom užívá homeopatické přípravky dlouhodobě. Na tuto skutečnost upozornil průzkum provedený v první polovině roku 2011, který zjišťoval postoje českých obyvatel k homeopatii a jejímu používání jako léčebné metody.

Z průzkumu vyplynulo, že homeopatie patří vedle klasické medicíny a akupunktury ke třem nejznámějším způsobům léčby. Zná ji více než 80 % respondentů. S homeopatickými přípravky pak má zkušenost zhruba jedna třetina lidí v České republice (viz níže uvedený graf).

Z uvedeného průzkumu dále vyplynulo i to, že více než polovina uživatelů se pomocí homeopatie léčí dlouhodobě, tj. déle než 1 rok. Téměř ve dvou třetinách případů se pak homeopaticky léčí více členů rodiny.

„Homeopatie si získává u pacientů stále větší oblibu. Je účinná při řešení funkčních potíží, viróz a alergií. Výborně podporuje hojení při úrazech a operacích. Zlepšuje stav pacientů s chronickými chorobami v součinnosti s ostatními léky a terapiemi. Homeopatika nemají chemickou toxicitu, což je u chronicky nemocných velmi významné,“ říká MUDr. Hana Váňová, předsedkyně Homeopatické lékařské asociace, a dodává: „Mám s homeopatií již dvacetiletou zkušenost v rámci praxe praktického lékaře, kde se každodenně setkávám se širokým spektrem diagnóz a zvažuji vždy co nejúčinnější a nejšetrnější řešení.“

A jaké jsou nejčastější důvody toho, proč lidé preferují tento druh léčby? Většina dotázaných za největší výhodu homeopatické léčby považuje její přírodní charakter a absenci vedlejších účinků. Až 72 % lidí považuje homeopatickou léčbu za účinnou, a to včetně těch, kteří s ní zatím nemají žádné zkušenosti.

Homeopatická léčba je vyhledávaná zvlášť v podzimním a zimním období, kdy může být lidský organismus vystaven poměrně velké zátěži. Část pacientů ji používá i preventivně či při potížích v období alergií.

Co je homeopatie

Výraz homeopatie je odvozený od dvou řeckých slov: homoios (stejný, podobný) a pathos (nemoc, bolest). Homeopatie je léčebná metoda založená na zkoumání a léčbě pacienta jako celku. Jedním z principů, ze kterého homeopatie vychází, je tzv. princip podobnosti, podle kterého se „podobné léčí podobným“. Jde o princip známý v mnoha tradičních kulturách, léčí pomocí něj různá odvětví přírodní medicíny a do jisté míry se využívá i v současném euro-americkém systému léčby. Homeopatickou teorii poprvé v roce 1810 zformuloval německý lékař Samuel Hahnemann, který je považován za zakladatele homeopatie.

 

Redakce


11.9.2013   Rubrika: Nemoci a prevence   |   Komentářů 9   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Homeopatie. Léčba, která si získává stále více příznivců.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
luxirie
luxirie - 11.3.2014 4:16

A ještě pro maminky, které třeba také něco hledají, sirup byl určený na kašel pro děti od značky Dr. Weiss. Třeba vám to usnadní hledání a starosti navíc.smajlik - 13

 
luxirie
luxirie - 11.3.2014 4:14

Ahoj, také už mi pomohla v hodně věcech a rozhodně nejsem její odpůrce. Jen jako dospělí si možná nevšímáme tolik změn jako u malých dětí. dcera bývala často nachlazená a trápil jí kašel. Obrátila jsem se tedy na kamarádku, která se v tomto směru vyzná ať mi něco doporučí. Dcera měla v té době okolo 3 let a nechtěla jsem jí zatěžovat chemií. Ovšem homeopatiky u ní způsobily velké výkyvy nálad, podrážděnost apod, že jsme byli všichni zoufalí. Tak jsem byla nucena hledat dál, něco co by jí tolik neovlivnilo. Ale jinak jsem určitě prosmajlik - 7

 
Světlonoska
Světlonoska - 16.9.2013 7:57

smajlik - 47Nedám dopustit hlavně na preparát na rýmu,zabere během několik hodinsmajlik - 94

 
Ivča+3
Ivča+3 - 15.9.2013 21:06

Homeopatie nás zbavila spousty starostí a vždycky po ní šáhnu, jakmile se něco začne dít. Ŕeči o nesmyslnosti metody mě fakt neberou, protože homeo nám pomáhá velmi úspěšně už přes deset let. Doporučuju, ale chce to doboru homeopatku.

 
rozarka74
rozarka74 - 15.9.2013 11:13

Já nedám na homeopatii (a autopatii) dopustit, moc mi pomohla ve všem.

 
Světlonoska
Světlonoska - 14.9.2013 21:51

annie: smajlik - 56Atopický..od malasmajlik - 63syn byl od mala jako pokusný králík,až zabrala autovakcína,a to musel přerušit školní docházku,vnitřně se vyčistil,a ted má celkem klid,vyleze to jen v zimním období na konci roku.smajlik - 61

 
annie
annie - 11.9.2013 10:11

Holky - a co jste měly na ekzémy? My zkoušíme kdeco, ale zatím nic moc...smajlik - 65

 
Světlonoska
Světlonoska - 11.9.2013 8:16

Na rýmu mi zabere jedině homeopatikum,nedám na něj dopustitsmajlik - 66smajlik - 47na bolesti v krku je také dobré..na ekzém syn sice bral,ale asi nebylo vhodné to co mu pí.dr doporučilasmajlik - 26

Homeopatie měla úspěch už dříve,ale tak se její účinky pomluvilysmajlik - 36že se od ní hodně opustilo,což je škoda,v dnešmím přechemizovaném světěsmajlik - 26

 
Almega
Almega - 11.9.2013 7:18

Tuhle jsem se musela zasmát,když nějaký "chytrák" zasvěceně v TV vykládal,že homeopatie údajně funguje proto,že tomu věří pacient i doktor,jinak je to jen placebo...My se doma léčíme už skoro 20 let homeopaticky,proto nepotřebuju doktory a zatím to vždycky pomohlo.Věřit tomu se nemusí,ani rozebírat,co tedy léčí,když tam "nic " není,ale určitě to zkusit,nepomáhá-li nic jiného,např. u ekzémů.

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 124945.
Archiv anket.