Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Desatero proti stresu

Desatero proti stresu

Srdce je naším tělesným „motorem“. Když je v klidu, přečerpá za jednu minutu přibližně pět litrů krve. Při zátěži se ale jeho výkon prudce zvyšuje: na dvacet i více litrů přečerpaných za minutu. Toto celoživotní „hrdinství“ bychom srdci měli soustavně oplácet. Nezapomínejme na své srdce

Naše protistresové desatero prozradí, jak na to:

 • Zkuste co nejvíce myslet pozitivně.
  Na všem se dá najít i pozitivní stránka aneb „všechno zlé je pro něco dobré“.
 • Mějte někoho rádi.
  Rozdávat a přijímat lásku je velké umění. Nezapomínejte proto na svoji rodinu a okruh přátel.
 • Dělejte věci, které vás baví.
  Není moudré přestat se kvůli pracovnímu shonu věnovat svým koníčkům a oblíbeným činnostem. Myslet na sebe ještě neznamená sobectví.
 • Odpočívejte.
  A kdo to neumí, nikdy není pozdě, aby se to naučil. Nezapomínejte na relaxaci a hlavně dostatek spánku. Workholik nikdy nemůže být dlouhodobě výkonný.
 • Buďte v pohodě.
  Pokud budete spokojení se svým životem, bude to na vás vidět. Úsměv a duševní klid jsou nakažlivé a přenesou se i na vaše okolí.
 • Žijte aktivně.
  Pravidelný pohyb by měl být pevnou součástí vašeho života. A nemusí jít zrovna o vrcholový sport nebo přebory v posilovně, stačí dlouhá procházka, svižná chůze či jízda na kole. Někdo řeší svůj pohybový režim pořízením pejska a ten vám vynaložené úsilí vynahradí také svou oddanou láskou
 • Zdravě a chutně jezte.
  Tělo a srdce obzvlášť si přece nezaslouží nezdravou stravu, srdce je naším celoživotním věrným služebníkem.

 • Nekuřte.
  Tím, že nekouříte nebo s kouřením přestanete, pomáháte svému srdci, aby zůstalo zdravé.
 • Udržujte si přiměřenou hmotnost.
  Pokud se bude vaše tělo cítit dobře, budete se cítit dobře i vy. Pravidelná pestrá a vyvážená strava a dostatek pohybu vám pomohou udržet si optimální hmotnost a srdci se bude lehčeji pracovat.
 • Opatrujte zdraví svého srdce, aby dlouho zdravé zůstalo.
  Aby mohlo být srdce šťastné, musí být zdravé! Zajímejte se o zdravotní rizika, která ohrožují vaše srdce, a pokuste se jich co nejvíce preventivně odstraňovat. Dopřejte svému srdci denně třeba deci červeného vína (kvůli obsahu látky resveratrol) a to vám zaručí dobré a ochranné účinky nejen pro srdce, ale i pro cévy.

   V naší republice jsou onemocnění srdce a cév nepřítelem číslo jedna – ročně na jejich důsledky zemře více než 50 tisíc lidí, tedy 4 200 lidí každý měsíc. To je jeden člověk každých 10 minut.
      

   Když se pokusíte co nejvíce z desatera v průběhu roku uvést do své denní praxe, srdce se vám odvděčí lepším výkonem a vyšší životností. Zkuste na ně myslet a chovat se v jeho prospěch. Ať nemusí jít do „servisu“ častěji než váš vůz v garáži.

  • Převzatý článek


   17.9.2013   Rubrika: Nemoci a prevence   |   Komentářů 2   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

   Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

    

   Diskuse ke článku - Desatero proti stresu

   Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
   sharon
   sharon - 17.9.2013 17:45

   mě to oslovilo......už jsem mohla být tři roky vdova....se srdcem není radno si zahrávat a vše se na jeho stavu odrazí to mi věřte...................

    
   Ivča+3
   Ivča+3 - 17.9.2013 11:35

   Zbytečný článek se zjednodušeným pohledem na věc. Tohle asi nikoho neosloví smajlik - 26

    
   Světlonoska
   Světlonoska - 17.9.2013 8:00

   smajlik - 55To už tady bylo kolikrát...když vás to chytne"nenaděláte prostě nicsmajlik - 66smajlik - 76smajlik - 26A můžete se ukecávatsmajlik - 68jak chcetesmajlik - 63

    

   Sponzori

   Prohledej


   Výherci v soutěžích

   Anketa

   Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

   Zpíváte si občas doma?

   Celkem hlasovalo 92504.
   Archiv anket.