Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Aromamasáž a aromaterapie. Balzám pro vaše tělo i duši.

Aromamasáž a aromaterapie. Balzám pro vaše tělo i duši.

Mnoho situací a zážitků má člověk spojených s různými vůněmi, které si dokáže vybavit kdykoliv – s vůní jara, vůní lesa, vůní babiččiny kuchyně. Vůně a čichové prožitky patří k lidstvu již od pradávna – již v dávné minulosti se ženy i muži snažili zvýšit svou atraktivitu u druhého pohlaví pomocí různých odvarů a roztoků z aromatických rostlin. A právě čichový vjem zvyšuje relaxační účinek aromamasáže, a navíc se dostávají do kůže výtažky z rostlin, které mají léčivé účinky.

 

Aromaterapie

Aromaterapie je součástí alternativní medicíny a v překladu znamená léčbu vůní. Má historii již ve starověku a nejhlubší tradici má v Egyptě a východoasijských zemích. V aromaterapii se používají rostlinné oleje (slunečnicový, olivový, mandlový a jiné) a do nich se přidávají vonné silice získávané z rostlin. Na získání několika kapek vonné silice je potřeba zpracovat mnoho desítek kilogramů okvětních lístků nebo jiných částí rostliny. Při aromaterapii se tyto kvalitní směsi nanášejí na tělo, přidávají se do koupele nebo se využívají při masáži – tzv. aromamasáži. Aromaterapie využívá přenos čichových vjemů přes čichové buňky v nose do oblastí mozku, které přímo řídí lidskou náladu – tak je možné dosáhnout uvolnění, relaxu a zmírnění stresu a napětí.

 

Aromamasáž

Aromamasáž v sobě spojuje příjemný a zdraví prospěšný vliv masáže a vliv aromatických esencí. Podle toho, zda se při masáži chcete uvolnit a odpočinout si, či naopak potřebujete nabrat nové síly a zregenerovat, vám masér nebo fyzioterapeut namíchá ideální směs olejů a vonných silic právě pro vás – vždy se míchá čerstvá směs. Mezi uklidňující vůně patří například heřmánek a levandule, mezi povzbuzující citrus nebo rozmarýn.

 

Kdy ano

Příznivý vliv aromamasáže je dokázán u:

 • bolestí hlavy,
 • bolestí zad,
 • zažívacích obtíží,
 • premenstruačního syndromu,
 • stresu a zdravotních problémů se stresem spojených, např. nespavosti.

  Pro dlouhé, zimní večery a období, kdy je málo slunce, které by člověku dodávalo energii, je aromamasáž ideální způsob, jak znovu nabrat síly, nebo naopak jak podpořit odpočinek a dosáhnout maximálního relaxu. Pokud trpíte jakýmkoliv onemocněním, vždy se nejprve poraďte s lékařem, zda je pro vás masáž vhodná a zda vašemu zdraví prospěje. 

  Kdy ne

  • Děti do 5 let – bývají velmi citlivé a mohou mít alergické projevy.
 • Těhotné – některé druhy rostlinných silic mohou vyvolat předčasné děložní stahy a zvyšují riziko předčasného porodu.
 • Astmatici, těžcí alergici – vonné silice jsou velmi aromatické a mohou vyvolat astmatický záchvat nebo alergickou reakci – dechové i kožní problémy.
 • Lidé s kožním onemocněním, otevřenými ranami nebo čerstvou operační ránou – těmto místům je nutné se při masáži vyhnout.

   

   (vesa)

   Zdroj: www.lecba-rakoviny.cz

  • Převzatý článek


   11.11.2013   Rubrika: Nemoci a prevence   |   Komentářů 5   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

   Hodnocení článku: 2,8/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

    

   Diskuse ke článku - Aromamasáž a aromaterapie. Balzám pro vaše tělo i duši.

   Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
   sharon
   sharon - 11.11.2013 14:19

   natalie25: no ty jsi ale blbka.....smajlik - 55smajlik - 55smajlik - 55

    
   natalie25
   natalie25 - 11.11.2013 14:10

   ty jo zašla bych na masáž, teď o jednu soutěžim v časáku Moje šťastná hvězda, kolegyně v tom časáku vyhrála mixér, tak třeba :)

    
   sharon
   sharon - 11.11.2013 9:38

   aroma masáže neznám ale masáž lávovými kameny je super ....smajlik - 47 u nás doma voňavé svíčky všude i na verandě...smajlik - 47

    
   Almega
   Almega - 11.11.2013 8:37

   Nesnáším,aby se mne dotýkal cizí člověk,tak pro mne nejsou masáže vůbec....

    
   Světlonoska
   Světlonoska - 11.11.2013 7:49

   smajlik - 66Když mě bolí hlava,veškeré vůně mi nedělají dobřesmajlik - 58smajlik - 48smajlik - 63spíše tak na dobré dýchání by toto mohlo být účinné.smajlik - 55

    

   Sponzori

   Prohledej


   Výherci v soutěžích

   Anketa

   Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

   Zpíváte si občas doma?

   Celkem hlasovalo 127553.
   Archiv anket.