Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Další Aloisova láska

Další Aloisova láska

Tak jsem si zase našla chvilku a podívala se do pradědečkovy krabice. To jsem zvědavá, co všechno v ní ještě najdu, protože jak se mi postupně odkrývá Aloisův svět a život, nestačím žasnout nad tím, co všechno zažil a s kým vším se během svého života setkal. Myslím, že málokdo z nás se může pochlubit tak pestrým a plodným životem. Další dopis mne opět uzemnil, tím víc, když jsem si uvědomila, kdo je jeho autorkou.

A nemohla jsem odolat a přidávám ještě část pradědečkova kalifornského deníčku.

Jana Š.

 

Přepis dopisu

10. 4. 1930 Nairobi

Můj milý Aloisi!

joyStále s dojetím vzpomínám na naše setkání ve vídeňské Opeře před pěti lety i na ten romantický výlet k Bodamskému jezeru. Ta část prázdnin, kterou jsem s Tebou strávila ve Fridrichschäffenu, byla kouzelná! (Doufám, že Ti všechny náhradní díly pro Tvůj stroj byly doručeny.) Jak ráda bych s Tebou ještě někdy do těch míst zavítala! Život však má se mnou jiné plány.

Myslela jsem, že Ti tu zradu nikdy neodpustím, ale na druhou stranu jen díky Tobě jsem se seznámila se svým manželem. Nyní, když hrozí, že ho Němci pro židovský původ zavřou do Koncentrationslager, nebýti Tebe, nenapadlo by nás ukrýti se v Africe. Paní Blixenová nám v začátcích na Tvé doporučení velmi pomohla, zejména pokud jde o společenské styky. Nairobi jest sice proti Vídni zoufale nudnou vesnicí, ale život místní smetánky jest vcelku na úrovni.

Seznámila jsem se zde s velmi zajímavým mladým mužem Adamsonem, jenž má romantické zaměstnání lovce a zlatokopa. Georgie říká, že Tě velmi dobře zná a jest Ti za mnohé pohlednicezavázán.

Když jsem ho poznala, žasla jsem, jak neuvěřitelně jste si podobni! Jeho vlastní bratr Terrence jest mu méně podoben! (Snad proto od první chvíle mám pro něj takovou slabost.)

Věřím, že nežárlíš, vždyť jest to již tak dlouho!

Posílám Ti mnoho pozdravů a vzpomínám.

Joy

 

Z Aloisova kalifornského deníčku

Stezkami vystoupali jsme do hor. Dirty Jack dovedl nás téměř na místo, když zahleděl se vzhůru do svahu, zbledl a dal se na panický úprk. Tak jsme přišli o průvodce, nebylo ho však již zapotřebí. Nahoře na kopci objevili stará losí krávajsme drnovou chatrč a v ní starou Indiánku z kmene Ploskolebců. V chatrči se nelze ubytovati, dokud ji nevyklidíme a nevyvětráme. Ona stařena páchne hůře než Jamrich. Lámanou angličtinou vříská, že svůj domov neopustí. Postavíme si srub.

-

Alfons přivezl ze Seatle kompletní kolony. Sestavili jsme je v kolně a vypálili líh z první várky brambor. První lahví pokřtili jsme ubytovnu na Hadince dle Antonova návrhu. Naplnili jsme osm prvních padesátigalonových sudů naším tovarem značky „Hadí jed“. Pod velením Francka Vrtišky, jenž původem jest z Podskalí, postavili chlapci vor. Po Hadí řece doplujeme k Pacifiku, kde vor prodáme jako stavební dřevo a Hadí jed námořním kapitánům. Zde jest pašerákem každý. Jozífek a Alfons vyjedou poté s vozem a za stržený obnos nakoupí od okolních farmářů další brambory, to již bude po sklizni.

-

s bramboramaVše se již dobře zaběhlo, můžeme s Alfem odcestovati do Friska. Z našeho spolku se nyní stane vážená firma GLUCKLICH´S TRADE UNIVERSAL ltd., jež bude v Kretonu a Wyomingu vykupovati brambory přímo na farmách, kde jsou levnější. Farmáři vesměs uvítali, že jim odpadne cesta do výkupny. V lesích máme již dva dřevorubecké tábory i kontrakty na odběr stavebního dříví. Tak budeme na vorech levně a nenápadně dopravovati Hadí jed k odběratelům. Stará Losí Kráva, naše Indiánka, se osvědčila jako velký znalec bylin, jež kromě léčivých účinků můžeme využít i jako příchuť naší pálenky namísto drahých trestí.

-

Alf již zůstane ve Frisku. Otevřeli jsme zde kancelář firmy GTU ltd. Obchodovati budeme s čímkoli, co se naskytne, a tak legalizujeme naše zisky za alkohol. S prohibicí nejsou žerty. Alfons zde ve Frisku dokončí svá právnická studia. Předseda správní rady GTU ltd. Alfons Kubiš bude důvěryhodnou osobou pro navazování kontaktů.   


21.8.2006   Rubrika:   |   Komentářů 1   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Další Aloisova láska

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 388325.
Archiv anket.