Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Pradědeček Álois a mafie

Pradědeček Alois a mafie.

Ze života mého pradědečka mě už nepřekvapí vůbec nic. A tak když jsem otevřela další obálku a začetla se do dopisu, nepřipadalo mi divné, že je v něm i velmi významná zmínka o mafii, které šéfoval Al Capone...

Jana Š.

 

Přepis dopisu:

Las Vegas 10.9.1919

Milý kamaráde a šéfe!

Zasílám Ti mnoho srdečných pozdravů ze své dovolené v Las Vegas. Měl jsem krásné slunečné počasí, avšak to je zde prý pořád. Toto město však ve dne spí, žije se především v noci. Mnoho se zde nyní staví, zejména hotely a cassina. Město se zřejmě stává metropolí neřesti, a to nejen prostituce, ale zejména hazardních her. Každý lepší hotel má své cassino. V oblibě jest především ruleta, farao a poker. Pokoušel jsem trochu bohyni Fortunu, a jak jsem očekával, přála začátečníku. V soukromí naučil jsem několik zámožných přátel hráti bulku, voko a mezi kozy. Tyto hry získaly si rychle oblibu a má tobolka velmi ztučněla.

V baru hotelu, kde jsem ubytován, jest velmi dobrý jazzový band. Jeho přední zpěvák, přezdívaný Satchmo, má, domnívám se, velký talent. Nechtěl by sis udělati menší výlet a poslechnouti si dobrou hudbu? Vím, že jsi nyní zaneprázdněn, mám však ještě druhý, závažnější důvod k pozvání.

Jest zde zvykem, že majitel hotelu přichází mezi hosty a bedlivě dbá, aby se dobře bavili. Využil jsem této příležitosti, abych s ním navázal přátelství, neboť mne napadlo, že by se Las Vegas mohlo státi odbytištěm pro náš Hadí jed. A hle – nečekaně narazil jsem na bonanzu! Totiž, to je tak.

Podařilo se mi získati jisté informace o panu hoteliérovi, a to nejen běžné reference, ale i ty pokoutní. Mr. Luciano jest velmi zajímavým a vlivným člověkem. Ze spolehlivého zdroje je mi nyní známo, že jest uznávanou hlavou všech famiglií zde ve Státech. Ovšem rovněž Mr. Luciano, jako schopný bussinesman, má své zdroje informací a mé vyptávání vzbudilo v něm silnou nelibost. Pozval mne na návštěvu do svého apartmánu velmi nekompromisním způsobem, který nebylo lze odmítnouti. Vida, jak jest dotčen mou zvědavostí, a věda již nyní, kým jest, vyložil jsem karty na stůl.

Ozřejmil jsem mu předmět obchodu naší firmy a nabídl mu kontrakt. Vím, že by bylo vhodné konsultovati to nejprve s tebou, abys vše uvážil, zejména jedná-li se o kontrakt s mafií. Avšak okolnosti nedopřály mi času a upřímně řečeno nepředpokládal jsem, že bys obchod s Mr. Lucianem zavrhl z morálních důvodů. Vždyť sám s oblibou říkáš, že morálka jest pouze souhrnem společenských předsudků. Ostatně náš obchod jest na stejné straně zákona jako ten jeho. Mr. Luciano mi pozorně naslouchal, a když jsem mu nastínil rozsah našeho podnikání, počal se ku mně chovati s úctou a jeho nedůvěra pominula.

Mr. Luciano mi sdělil, že on osobně se neangažuje v obchodu s alkoholem. Jeho doménou jsou hazardní hry a prostituce. A pro své hotely již má dodavatele, jehož nechce obejíti, neboť jest jeho dobrým přítelem. Tímto mužem není nikdo jiný než slavný Mr. Capone, jenž má pod palcem distribuci alkoholu od Las Vegas přes celý Středozápad až k pobřeží Atlantiku a jest hlavou mocné famiglie se sídlem v Chicagu.

Mr. Luciano mi navrhl, že by mohl zprostředkovati Tvé setkání se svým přítelem zde v Las Vegas. Telefonoval o této věci Mr. Caponemu a doporučil naši firmu jeho zájmu.

Mr. Capone, jenž si váží názoru Mr. Luciana, vše uvážil a navrhl schůzku v tomto hotelu o prvním weekendu následujícího měsíce.

Lojzo, uvaž: před naší firmou rýsuje se nyní možnost plaviti vory nejen po Snake River, ale též po Missouri do St. Louis, kde by od nás Hadí jed odebíral páně Caponeův emisar. Při šíři obchodních styků Mr. Caponeho by se objem našeho podnikání zmnohonásobil. Toto jest rozhodující moment na cestě k blahobytu. Jsem si jist, že dospěješ k témuž názoru, a proto jsem Ti již zajistil apartmán pro pobyt zde ve výše zmíněném termínu. Odpověz, prosím, co nejdříve. Lucky Luciano a Al Capone nejsou příznivci liknavosti, jde-li o obchod. Též se neradi vzdávají zisků, které již považují za jisté. Jakož ostatně i Ty. Návštěvy nebudeš zajisté litovati. Indiánské léto jest zde v poušti nádherné.

Na shledanou se těší

Alfons Kubiš

Předseda správní rady

Glucklich´s Trade Universal

P.S. Mr. Luciano je schopen nejen dodati prvotřídní společnice, ale pokud bys měl zájem, může zajistiti pro Tebe i seznámení se skutečnými hvězdami showbussinesu. Má své konexe i v Hollywoodu. Nejsi ani trochu zvědav?  


28.8.2006   Rubrika:   |   Komentářů 4   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pradědeček Álois a mafie

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 388324.
Archiv anket.