Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Francouzský deníček Jany Š. Domů, domů...

Francouzský deníček Jany Š. Domů, domů...

Tak mám všechno zabaleno a netrpělivě vyhlížím Martina. Zavazadla se nám trochu rozmnožila, protože máme jeden kufr jen na dárky.

Nakonec jsem každému sehnala alespoň maličkost. Jen s výběrem pro mou matku byl trochu problém. Nevěděla jsem co a pak jsem jí koupila vyšívaný ubrus. Ono to v podstatě vyjde nastejno, ať jí koupím cokoliv. Stejně to nebude to pravé.

Sousední pokoj už je taky prázdný, protože Sabine se rozhodla vrátit se zpátky do Německa a začít znova. Odpoledne jsem se byla rozloučit s Potůčkovými a vyfasovala na cestu úžasné bagety a krabici nefalšovaných moravských koláčů. Vyměnili jsme si telefonní čísla a pozvala jsem je na příští léto k nám.

Potom jsem se jen tak potulovala po Paříži, loučila se s ní, fotila a nakupovala drobnosti. Pro Hanku jeden parfém, Zuzance botičky na miminko, babičce Marušce asi pět druhů provensálského koření, dědovi Richardovi lahvičku absintu a pro celou rodinu pravý petanque.

Už se nemůžu dočkat, až Ríša rozbalí nové počítačové hry a Lucka triko s Eiffelovkou a hodinky ve tvaru berušky. Když se berušce sáhne na tykadla, roztáhne krovky a pod nimi je ciferník. Taky vezu různé pochutiny pro zvířátka. Sobě jsem udělala radost spodním prádlem, které je jako dech, a Martin si vybral sluneční brýle a nové džíny.

Před chvílí jsem dosmažila řízky na cestu, umyla nádobí, uklidila celý pokoj a zkontrolovala, jestli jsem náhodou někde něco nezapomněla. Ještě musím před odjezdem zavolat domů, kdy nás mají čekat. Už se neskutečně těším, až budu zase doma. I s tím věčným koloběhem chodu domácnosti a rozčilování se s dětmi.

Musím se přiznat, že mi hrozně chyběly. Než se stačím rozhlédnout, budou velké a já si je chci co nejvíc užít. Tady jsem měla hodně času na přemýšlení, jak si lépe všechno zorganizovat, abych byla hodně s nimi, než přestanou mít zájem o mou společnost. Proto na čas odložím svoje zápisky a budu jen pro svou rodinu.

Ovšem za čas se k nim určitě vrátím. Jednou, až si to budou číst, budou se divit, kolik jsem z jejich života zachytila na papír.

Dole už cvakl výtah a Martin asi jede nahoru. Jdu mu naproti a budu ho popohánět, abychom vyrazili co nejdříve. Chci domů, domů...

 

Nedočkavá

Jana Š.


29.9.2006   Rubrika:   |   Komentářů 3   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Francouzský deníček Jany Š. Domů, domů...

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 152695.
Archiv anket.