Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!

První vánoční cukroví v nové domácnosti? S našimi tipy to zvládnete levou zadní!Od vánočních svátků nás dělí už jen pár týdnů, a tak je třeba začít s klasickými přípravami, které jsou nezbytné pro to, abychom tento čas mohli využít k plnohodnotnému odpočinku a pohodě. Nejde však pouze o generální úklid a nákup vánočních dárků...
pošlete nám recept

Francouzský deníček Jany Š. Domů, domů...

Francouzský deníček Jany Š. Domů, domů...

Tak mám všechno zabaleno a netrpělivě vyhlížím Martina. Zavazadla se nám trochu rozmnožila, protože máme jeden kufr jen na dárky.

Nakonec jsem každému sehnala alespoň maličkost. Jen s výběrem pro mou matku byl trochu problém. Nevěděla jsem co a pak jsem jí koupila vyšívaný ubrus. Ono to v podstatě vyjde nastejno, ať jí koupím cokoliv. Stejně to nebude to pravé.

Sousední pokoj už je taky prázdný, protože Sabine se rozhodla vrátit se zpátky do Německa a začít znova. Odpoledne jsem se byla rozloučit s Potůčkovými a vyfasovala na cestu úžasné bagety a krabici nefalšovaných moravských koláčů. Vyměnili jsme si telefonní čísla a pozvala jsem je na příští léto k nám.

Potom jsem se jen tak potulovala po Paříži, loučila se s ní, fotila a nakupovala drobnosti. Pro Hanku jeden parfém, Zuzance botičky na miminko, babičce Marušce asi pět druhů provensálského koření, dědovi Richardovi lahvičku absintu a pro celou rodinu pravý petanque.

Už se nemůžu dočkat, až Ríša rozbalí nové počítačové hry a Lucka triko s Eiffelovkou a hodinky ve tvaru berušky. Když se berušce sáhne na tykadla, roztáhne krovky a pod nimi je ciferník. Taky vezu různé pochutiny pro zvířátka. Sobě jsem udělala radost spodním prádlem, které je jako dech, a Martin si vybral sluneční brýle a nové džíny.

Před chvílí jsem dosmažila řízky na cestu, umyla nádobí, uklidila celý pokoj a zkontrolovala, jestli jsem náhodou někde něco nezapomněla. Ještě musím před odjezdem zavolat domů, kdy nás mají čekat. Už se neskutečně těším, až budu zase doma. I s tím věčným koloběhem chodu domácnosti a rozčilování se s dětmi.

Musím se přiznat, že mi hrozně chyběly. Než se stačím rozhlédnout, budou velké a já si je chci co nejvíc užít. Tady jsem měla hodně času na přemýšlení, jak si lépe všechno zorganizovat, abych byla hodně s nimi, než přestanou mít zájem o mou společnost. Proto na čas odložím svoje zápisky a budu jen pro svou rodinu.

Ovšem za čas se k nim určitě vrátím. Jednou, až si to budou číst, budou se divit, kolik jsem z jejich života zachytila na papír.

Dole už cvakl výtah a Martin asi jede nahoru. Jdu mu naproti a budu ho popohánět, abychom vyrazili co nejdříve. Chci domů, domů...

 

Nedočkavá

Jana Š.


29.9.2006   Rubrika:   |   Komentářů 3   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 3/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Francouzský deníček Jany Š. Domů, domů...

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 388326.
Archiv anket.