Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Pavla Hodková. Fotografie s lidskými příběhy

Pavla Hodková. Fotografie s lidskými příběhy

Rakovina. Už při vyslovení názvu této zákeřné a zlověstné choroby, každého člověka zamrazí. Tato zhoubná nemoc děsí lidi již mnoho desítek let. Každý člověk, který se s ní setkal ať na vlastní kůži či zprostředkovaně, s ní má spojený svůj vlastní příběh, který má však ve všech případech jedno společné – strach, pocit bezmoci, stavy naděje a beznaděje, které se u nemocných s železnou pravidelností střídají.

Rakovina si nevybírá. Do jejích spárů se může dostat kdokoli. Maminka od malých dětí, starší člověk, dítě… Lidé mediálně známí i neznámí. A právě o těchto lidech výstava fotografií spojená s jednotlivými lidskými příběhy je.

Pavla Hodková vytvořila velmi sugestivní fotografie, na nichž jsou zvěčněni ti, kteří s rakovinou svedli svůj vlastní, osobní boj. Celkem 32 osob z řad veřejného, společenského i toho „obyčejného“ života se podělilo o svůj příběh. Jednotlivé příběhy společně s fotografiemi budou formou knižní publikace v prodeji prostřednictvím www.piklio.com/vecverejna a výtěžek z prodeje bude poukázán na konto Nadace. Publikace budou v prodeji ve dvou formátech: Menší A4 za cenu 890 Kč a větší A3 za 1890 Kč.rvv1

Samotná výstava pak postupně objede několik měst v naší republice a zájemci budou mít možnost zakoupit jednotlivé fotografie za částku 25 000,- Kč. Pouze fotografie hlavní tváře výstavy Jana Saudka bude k dispozici za 50 000 Kč. Výtěžek bude rovněž poukázán na konto Nadace a použit na výzkum léčby rakoviny.

Slavnostní zahájení výstavy fotografií Pavly Hodkové a první prodané fotografie

V pátek 19.3. byla v Palladiu v ulici Na poříčí tato výstava slavnostně zahájena. Moderátorského mikrofonu se ujal Jan Musil, jenž na pódiu přivítal autorku fotografií Pavlu Hodkovou, která vyjádřila svou podporu Nadaci a potřebu vykonat něco prospěšného, čím by mohla svými silami přispět k výzkumu léčby rakoviny. Jak uvedla, věří, že fotografie si své kupce najdou a důvod, proč vznikly, tak dojde svého naplnění.

Na pódiu rovněž promluvil předseda správní rady a přednosta Dětské kliniky LF UP a FN v Olomouci prof. Mudr. Vladimír Mihál CSc., jenž pohovořil a výsledcích a plánech jejich výzkumného pracoviště. S neskrývaným dojetím pak převzal první prodanou fotografii, na které je vyobrazen herec Ladislav Frej a jíž pro výzkumné centrum v Olomouci zakoupil fotbalista AC Sparta Praha Tomáš Řepka.

Poté ředitelka Nadace paní Renata Hilšer Grmolenská vyjádřila na pódiu poděkování všem, kteří se na tomto projektu podíleli. I ona obdržela dárek – tentokrát v podobě šeku pro Nadaci v hodnotě 132 000 Kč. Tyto peníze Nadace Rakovina věc veřejná obdržela od generálního partnera projektu nákupního a zábavního centra Olympia Brno.

Krátký rozhovor na pódiu také poskytl nesmírně vitální, sympatický Jan Saudek, který se stal tváří výstavy a jehož portrét je na titulní straně knižní publikace k výstavě. I on zmínil svůj respekt k této nemoci a důležitost výzkumu její léčby. To byl podle jeho slov ten hlavní motiv, kvůli kterému svou partnerku Pavlu Hodkovou v realizaci výstavy maximálně podporoval.

Poté byli na pódium pozvání ti, o nichž je výstava především. Lidé, kteří ať již na vlastní kůži nebo rvv2prostřednictvím někoho blízkého, bojovali a stále bojují svůj osobní zápas s rakovinou a kteří jsou na fotografiích Pavly Hodkové zvěčněni: Vlaďka Erbová, Karolína Švendová, Petr Vlasák, Renáta Jirásková, Dagmar Mirošová, Dana Sedláková (nepřítomna), Jan Saudek, Helena Štáchová, Renata Hilšer Grmolenská, Tereza Černochová, Miroslava Husková, Kristýna Frejová (nepřítomna), Martina Husková, Ladislav Frej (nepřítomen), Arnošt Vaníček, Olga Šípková (nepřítomna), Václav Krejčík, Ondřej Horák (nepřítomen), Honza Musil, Láďa Kerndl, László Jankovics, Marie K. Novotná, Bohdana Novotná, Tereza Kerndlová (nepřítomna), Bára Nesvadbová, Michael Hofbauer, Anna K (nepřítomna), Pavla Hodková, Lidka Gérová, Dana Kolátorová, Simonka Salačová, Naďa Urbánková (nepřítomna)

V průběhu tohoto slavnostního ceremoniálu se odehrál ještě jeden velice silný a emotivní okamžik. To když moderátor Jan Musil oznámil, že fotografii Bohdany Novákové, která i přes svůj nízký věk zažila, jak nelítostná rakovina je, zakoupil neznámý dárce a věnoval ji mamince této dívky. Dojetí, které bylo na překvapené mamince vidět, nebylo ojedinělé. Slzy se v tu chvíli leskly v očích i mnoha přihlížejících diváků.

Všichni přítomní „hlavní hrdinové“ večera převzali jako dárek publikaci, se svými příběhy a fotografiemi.

V závěru vernisáže pak Jan Musil ještě veřejně poděkoval Martině Huskové, která se svým produkčním týmem několik měsíců organizačně vše zajišťovala.

Poté se mikrofonu ujala zpěvačka Tereza Černochová, která zazpívala dvě písně a také vzpomněla na svého otce, vynikajícího zpěváka Karla Černocha, který před dvěma lety podlehl rakovině. Zároveň diváky pozvala na podzimní koncert v Lucerně, který bude rovněž pod záštitou Nadace rakovina věc veřejná a v němž bude vzdána pocta právě Karlu Černochovi.


Putovní prodejní výstava fotografií Pavly Hodkové

Termíny výstavy:
19.3.-20.5. Praha - Palladium Praha - vernisáž 19.3.
22.5.-29.7. Brno - Olympia Brno - vernisáž 22.5.
30.7.-30.9. Zlín - Zlaté jablko Zlín - vernisáž 30.7.
1.10.-30.11. Olomouc - Olympia Olomouc- vernisáž 1.10.


Nadace rakovina věc veřejná by touto cestou ráda poděkovala všem partnerům, kteří výstavu podpořili. rvv3

Generální partner:  Nákupní a zábavní centrum Olympia Brno
Hlavní partner:  Piklio.com
Kurátor výstavy:  STAR Group
Partneři: Palladium Praha, obchodní a zábavní centrum Zlaté jablko Zlín, Olympia Olomouc, Becherovka
Mediální partneři: Economia, Railreklam, Partner pro zdraví, Šťastné ženy, Volny, GEO, Moje psychologie


Nadace Rakovina věc veřejná byla založena v Olomouci 1997. Nadace pomáhá financovat výzkum nových protinádorových léčiv a diagnostiku nádorových onemocnění v Laboratoři experimentální medicíny, která působí při Dětské klinice Fakultní nemocnice v Olomouci. Vědecká činnost nadace probíhá v laboratoři experimentální medicíny. Činnost tohoto špičkového pracoviště podporují Akademie věd ČR a Univerzita Palackého v Olomouci. Společenské akce pro své partnery i širokou veřejnost pořádá nadace pravidelně již od roku 2001. Výtěžek z těchto benefičních projektů je věnován na nadační konto Rakovina věc veřejná.


Redakce


25.3.2010   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 30   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Pavla Hodková. Fotografie s lidskými příběhy

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-32
peetrax
peetrax - 27.3.2010 23:23

Sofffie: Jo, Saudková i Hodková fotí před stejnou zdí stejně. smajlik - 65

 
evropka
evropka - 25.3.2010 16:26

Sofffie: byla jsem minulý týden na jeho výstavě v celetné,když pominu,že to byly všechno kopie 30/50....tak jsem ke konci výstavy byla hodně otrávená,páč fotky "rádobycelebrit"bych nečekala........

 
sharon
sharon - 25.3.2010 15:56

Almega: takovejch co nevidí taťku jsou plný kojeňáky.......

 
sharon
sharon - 25.3.2010 15:56

Vikina: tak to je aspoň prdel....!!!!!!!!smajlik - 47 ané jako když babička spráskne ruce.......

 
Almega
Almega - 25.3.2010 15:27

majucha: Sex je jedna věc,a plození dítek druhá...Kolik jich uvidí taťku za pár let??Nic se nemá přehánět....

 
Vikina
Vikina - 25.3.2010 14:49

Sofffie: a to od té fotky jsem o 8 kilo ještě méně prostorově výrazná, tak mu půjčím zeďsmajlik - 26smajlik - 68mezi náma on už je spíš tak pro archeologický ústavsmajlik - 68

 
Sofffie
Sofffie - 25.3.2010 14:45

evropka: ale jo, ať si je Saudek Saudkem, ale ti ostatní ho jen zbaběle kopírujou. A to mi přijde jako nedostatek vlastní fantazie nebo snad i jistá forma parazitování na něčem, co proslavil někdo jinej. smajlik - 36

 
Sofffie
Sofffie - 25.3.2010 14:43

Vikina: řekla bych, že na jeho podivnej fotografickej vkus jsi málo prostorově výrazná smajlik - 68 - ale ta zeď by se mu mohla líbit

 
Vikina
Vikina - 25.3.2010 14:37

Sofffie: nevím, z kterého by měl pan Saudek větší radostsmajlik - 34

 
Sofffie
Sofffie - 25.3.2010 14:35

Vikina: smajlik - 68smajlik - 68smajlik - 68

 
Vikina
Vikina - 25.3.2010 14:24

Sofffie: není pozadí, jako pozadí, aneb mé pozadí před pozadím smajlik - 68obrázek - zahradka_2007_3.jpg

 
evropka
evropka - 25.3.2010 14:12

Sofffie: ale právě tím je saudek -SAUDKEM

 
sharon
sharon - 25.3.2010 13:19

Sofffie: smajlik - 16 mě to neštve, mě je to jedno.....smajlik - 32

 
sharon
sharon - 25.3.2010 13:19

naprosto souhlasím s Majuchou....přeci nebude Jan v domově důchodců vzpomínat jen na své pracovní úspěchy......posedlost sexem není úchylná, je zdravá.....o kolik je starší než Gott ????

 
Sofffie
Sofffie - 25.3.2010 13:13

Mě na Saudkovi a jeho následovnících strašně štve to neustálé focení před úplně strašlivým pozadím - ze zdi koukají cihly, všechno promočené, plesnivé... Asi holt vím prd, co je umění. smajlik - 55

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-32
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 77231.
    Archiv anket.