Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Buritto s Jihočeským žervé, fazolemi, hovězím ragú, avokádem a koriandrem

Mexická klasika s Jihočeským žervé od Madety. V tomto jednoduchém receptu nechybí kvalitní hovězí maso, mexické fazole nebo avokádo. Šmrnc mu dáte kořením Fajitas a koriandrem. Zarolujte si dnešní dokonalý oběd...

pošlete nám recept

Paul Newman. Celoživotní láska.

Paul Newman. Celoživotní láska.

Ačkoli je tento skvělý herec a idol mnoha ženských srdcí již ve věku přímo kmetském, nic to neubírá na jeho přitažlivosti. Stále je dost žen, které při pohledu na něj jemně vzdychnou a s chutí se podívají na filmy, v nichž hrál. A že jich byla pěkná řádka.

Cesta k filmové slávě ale nebyla jednoduchá. Jeho otec si představoval, že Paul převezme rodinný obchod, tento pokus však skončil fiaskem. Paul neprojevil obchodního ducha tak, jak se od něj čekalo. Táhlo ho to k divadlu. Tento neúspěch poměrně dost narušil vztahy mezi otcem a synem, což Newmana celý život velmi mrzelo.

Jenže člověk si mnohdy poručit nemůže a žít život, který nám nalinkoval někdo jiný, dokáže asi jen málokdo. Paul si našel svou vlastní cestu a došel po ní až na post filmového idolu, dokonce by se dalo říci žijící filmové legendy.

Cesta na vrchol slávy však byla klikatá. Zpočátku se setkával se odmítáním, ba i s výsměchem. Na střední škole, kde hrál divadlo, kdosi prohlásil, že tak zoufale netalentovaného herce v souboru ještě neměli. Další ránu mu zasadil režisér Logan, když mu přímo do očí sdělil, že mu nemůže dát hlavní roli, protože vůbec není přitažlivý.

První větší nabídky začaly chodit až v Paulových sedmadvaceti letech. Pravda, nebyly to právě hodnotné a duchaplné fláky, nicméně pro začínajícího herce celkem slušný odrazový můstek. Na svůj první film Stříbrný kalich by však Paul nejraději zapomněl. Když jej začala losangelská televize uvádět na pokračování, dal dokonce do místních novin inzerát tohoto znění: „Paul Newman se na celý tento týden omlouvá divákům večerního programu televize.“

I když filmů nevalné kvality bylo ještě několik, jeho pozdější úspěchy je uvrhly téměř v zapomnění. Většina z nás si Paula Newmana pamatuje jako rozervaného, statečného, neohroženého, ale i milujícího a chápavého muže. Kvůli jeho pomněnkově modrým očím paul newmanvzdychaly ženy na celém světě, a Paul dokonce čelil podezření, že používá speciálně zabarvené oční čočky. Nebyla to pravda. Modř jeho očí je skutečná a nic na tom nemění ani fakt, že je barvoslepý. Na tuto „vadu“ se přišlo v jeho mládí, kdy toužil stát se pilotem. Vstupní lékařská prohlídka jeho sen nadobro pohřbila. V pozdějším věku si Paul Newman vynahradil tento neúspěch alespoň tím, že se stal úspěšným automobilovým závodníkem.

Přestože o ženy pravděpodobně nikdy nouzi neměl, je už od konce padesátých let ženatý stále s jednou a tou samou manželkou. Před tímto svazkem jedno manželství prožil, narodily se mu z něj tři děti: syn a dvě dcery. Se svou druhou ženou Joane Woodward měl ještě další tři potomky – všechny dívky. V sedmdesátých letech zažil asi nejhorší chvíle ve svém životě. Jeho jediný syn Scott se předávkoval drogami a alkoholem a zemřel. Paul chtěl tehdy všeho nechat a odstěhovat se někam daleko, ze synovy smrti se obviňoval... Byla to však právě jeho žena, která jej přinutila, aby se do sebe neuzavíral. Paul pak založil nadaci na pomoc drogově závislým.

Kromě herectví se Newman věnoval i režii a natočil několik úspěšných filmů. Nejznámější z nich je asi Vliv gama paprsků na měsíčky zahradní. Kromě jeho ženy si zde ve věku 13 let zahrála i jedna z jeho dcer.

Na které filmy s Paulem Newmanem vzpomínáte nejraději? Podraz, Frajer Luke, Butch Cassidy a Sundance Kid, Hombré, Barva peněz, Soumrak, Skleněné peklo, Když se čas naplnil... Vzpomenete si na další?

Meryl


25.2.2013   Rubrika: Společnost   |   Komentářů 13   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Paul Newman. Celoživotní láska.

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Pegyša
Pegyša - 25.2.2013 22:55

smajlik - 60smajlik - 60

 
Gorawen
Gorawen - 25.2.2013 17:33

smajlik - 47smajlik - 105 bezvadnysmajlik - 47 Oci, usmev, dlouhy, stihly, tvar pekne rezana - hezky film byl Cesta do zatraceni - jeden z jeho poslednich filmu - krasne zestarnulsmajlik - 47

 
žoržet
žoržet - 25.2.2013 14:10

Zrovna minulý týden jsem si "zopakovala" Pevnost Apačů v Bronxu smajlik - 47 smajlik - 47

 
adelka1
adelka1 - 25.2.2013 14:10

loupák: "podraz" je naprosto bombový film....znám ho téměř zpaměti
smajlik - 47

 
loupák
loupák - 25.2.2013 12:41

smajlik - 60Jo to byl miláčeksmajlik - 47...teď čerstvě mám s ním shlídnutý ,,Skleněný peklo,, úúúžasnejsmajlik - 44

 
adelka1
adelka1 - 25.2.2013 11:52

obrázek - Newman_paul(2).jpg
obrázek - Redford_a_Nevman(3).jpg

 
adelka1
adelka1 - 25.2.2013 11:48

jj zemřel v roce 2008 a bylo mu 83 let....

 
Almega
Almega - 25.2.2013 11:44

Já myslela,že už zemřel....

 
monia
monia - 25.2.2013 10:13

Krásný chlap, to je bez debat. Ale mám za to, že je již po smrti.

 
UVita
UVita - 25.2.2013 10:00

výborný herec a krásný mužsmajlik - 47smajlik - 47

 
adelka1
adelka1 - 25.2.2013 9:19

jsem do něj zamilovaná ještě teď.....smajlik - 43smajlik - 68

 
Světlonoska
Světlonoska - 25.2.2013 7:31

Jj.sympaták každým coulemsmajlik - 5

 
orinka
orinka - 25.2.2013 6:59

to je přesně můj idol. Takoví by neměli stárnoutsmajlik - 100

 

Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

    Anketa

    Covid

    Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

    Celkem hlasovalo 76958.
    Archiv anket.