Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Karneol a jeho blízký příbuzný sarder

Karneol a jeho blízký příbuzný sarder

Karneol je odrůdou křemene, respektive chalcedonu. Má nejčastěji nádherně oranžovou, žlutě oranžovou až oranžovohnědou barvu a jeho název pochází z latinského caro, což v překladu znamená maso. Přeneseně se dá říci, že je kamenem „masa a krve“.


Karneol vyzařuje oranžově zlaté barvy, jež se podobají západu slunce, a tím nás spojuje s krásou a silou Země. Svými teplými tóny symbolizuje její vitální činorodou energii.


Probouzí v nás sílu prožívat každý okamžik života a učí nás naplnit smysl našeho poslání na Zemi. Proto velmi pomáhá těm, kteří jsou roztržití a zmatení, nejistě přešlapují na místě a nedokáží určit svůj směr v životě. Vitální energie karneolu v nás probouzí tvořivost, kreativitu, aktivní myšlení a tvůrčí schopnosti. Působí blahodárně při nedostatku motivace.


Utišuje vztek a zlost. Dodává trpělivost a sebedůvěru. Má schopnost regenerace a přináší vitalitu a životní radost. Pomáhá překonat strach a nečinnost.


Zdravotně pomáhá při všech potížích spojených s krví, při léčbě křečových žil a otravách krve. Stabilizuje krevní oběh. Snižuje hladinu cukru, regeneruje červené krvinky a zastavuje krvácení. Podle Hildegardy von Bingen „karneol pochází spíše z horkého vzduchu než ze studeného. Najdeme ho v písku. Pokud někdo krvácí z nosu, nechť si ohřeje víno a karneol ponoří do tohoto teplého vína. Pak ať se napije a krvácení ustane.“


V centru pupečním, sakrálním a na solaru plexu pozitivně ovlivňuje správnou funkci zažívacích orgánů, podporuje správné trávení a zpracování potravy. Pro tyto účely pokládáme jeden žlutý karneol na třetí čakru a jeden oranžový na druhou čakru.


V centru základu odstraňuje blokády způsobující neplodnost a impotenci. V tomto případě klademe oranžový karneol na rozmnožovací orgány a na druhou čakru.


Žlutý karneol léčí nemoci jater, ledvin a močového ústrojí. Při ošetřování těchto nemocí přikládáme kámen na postižená místa. Bylo také zjištěno, že zmírňuje revma.


karneolKarneol je nejlepší nosit při sobě v podobě náhrdelníku, přívěsku, provrtaného tromlovaného kamene nebo šperku, v případě potřeby si ho můžeme vložit do dlaně.


V astrologii je přiřazen znamení Berana, Blíženců, Panny a Raka.


Karneol je blízký příbuzný sarderu, hnědého chalcedonu, který se dnes běžně prodává také jako karneol. Název sarderu je odvozen od názvu města Sardes v Malé Asii. Serd znamená persky hnědý.


Sarder přináší energii, harmonii a chuť prožívat život naplno v celé jeho kráse. Podporuje upřímný vztah k lidem, toleranci vůči nedostatkům druhých a vnímání jejich potřeb. Upevňuje rodinné vztahy a přátelství. Přináší sílu, která nám umožňuje pomáhat druhým ve chvílích nouze. Je kamenem, který mobilizuje naše síly.


Tiší bolesti všeho druhu. Doporučuje se nejen při bolestech hlavy, ale i při silných horečkách se zimnicí, při poškození sluchu nebo při obtížných, vysilujících porodech. Používá se též při řešení složitých životních situací, kdy si musíme sáhnout až na dno svých sil. Sarderová voda se doporučuje proti kožním vyrážkám a nemocem.


Je velmi účinným kamenem na onemocnění srdce. Posiluje jej, podporuje jeho prokrvení a stabilizuje srdeční činnost při srdeční slabosti nebo při arytmii. Pomáhá zejména tehdy, je-li srdce vystaveno nadměrnému zatížení, napětí, trvalému přetížení nebo silnému emocionálnímu vlivu.


Používá se zpravidla tromlovaný kámen, který nosíme v kapse a v případě potřeby ho vezmeme do dlaně nebo si ho položíme na srdce. Lze jej nosit delší dobu i jako přívěsek blízko srdce.


Očista obou kamenů se provádí, jako obvykle u většiny kamenů, pod proudem vlažné vody nebo přes noc v misce s vodou společně s křišťálem. Kameny potom nabíjíme na přímém slunci často a co nejdéle.


A jenom pro doplnění: do skupiny s karneolem a sarderem patří ještě sardonyx a onyx, které se vyznačují hnědobílým nebo černobílým proužkováním, podobným jako u achátu, ale s více rovnými čarami. U onyxu může barva přecházet až do černé.


sardonyxSardonyx ostří smysly, probouzí v nás radost, zahání starosti a melancholii a pomáhá řešit problémy. Pomáhá při nespavosti a revmatických potížích.


Onyx nás vede k cílevědomosti a sebekontrole. Pomáhá při léčbě sluchu, při odstraňování nepříjemných šumů, při poruše rovnováhy, ostří zrak a posiluje imunitní systém. Jeho schopnosti jsou však omezené. Negativní energii z těla odebírá, ale neumí ji absorbovat, proto se velmi rychle „unaví“ a jeho získaná regenerace se brzy vytrácí. Opětovné nabíjení tudíž trvá mnohem déle a je obtížnější.Zdroje:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Shalila Sharamon, Bodo J. Baginski: Základní kniha o drahokamech a hvězdách

Rudolf Ďuďa, Luboš Rejl: Svět drahých kamenů

Michael Gienger: Drahé kameny a orgánové hodiny


V případě jakýchkoliv dotazů týkajících se textu se na mne můžete obrátit prostřednictvím diskuse Čarovná moc drahých kamenů.


Také doporučuji další články z této řady, které naleznete v rubrice Zdraví a krása a nově v rubrice Tajemno, sny, horoskopy...

 

Monicca


3.5.2006   Rubrika:   |   Komentářů 12   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Karneol a jeho blízký příbuzný sarder

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57046.
Archiv anket.