Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Malinová roláda

Malinová roláda

Snadná a lehká jako vánek...

pošlete nám recept

Horoskopy, sny, tajemno

Achát vám dodá sebevědomí

Achát vám dodá sebevědomí

Dnešní výběr padl na achát, ale vzhledem k tomu, že druhů achátu je nepřeberné množství, rozhodla jsem se tentokrát rozdělit článek na dvě části. Dnešní díl bude obecnější a zítra vyjde článek s konkrétními informacemi o jednotlivých, z léčitelského hlediska nejdůležitějších, druzích achátů.

Achát získal jméno podle původního názvu řeky Achates, dnešní Drillo na Sicílii. Zahrnuje celou škálu barev, nejčastěji je však šedý. Uprostřed achátu také může být dutina, kterou někdy vyplňuje voda, častěji však krystaly křišťálu, záhnědy nebo ametystu. U ohnivého achátachátu je možné vidět tzv. irizaci, což se dá jednoduše popsat jako vzhled duhových odlesků. Acháty byly velmi oblíbené hlavně ve starověku. Vyráběly se z nich ozdobné předměty a vyřezávaly gemy*. Už ve starém Řecku a Římě je uměli přibarvovat a nosili je jako talismany chránící před jedy, bouřkami a uragány.

Podle Hildegardy von Bingen se achát vztahuje k denní době činnosti žaludku (8:00–9:00). Také jej, díky dutinám, svým vzhledem často připomíná. Je všeobecným léčivým kamenem pro orgány trávicího traktu. Kromě žaludku se to týká ještě hltanu, tenkého a tlustého střeva. Jeho účinky jsou prokázané nejen při žaludečních potížích, ale i při infekcích a zánětech kůže, cév, očí a téměř všech dutých orgánů. K uvedeným patří také srdce, děloha a močový měchýř. Pro uklidnění a posílení srdce achát 2se doporučuje přikládat na něj achátovou destičku. Achát je též velmi cenný v těhotenství. Ochraňuje plod, dodává důvěru v přirozený vývoj a posiluje vztah k nenarozenému miminku. K tomu je vhodné nosit achátovou destičku s krystalickými vrostlicemi. Jako ochranný symbol můžeme stejnou destičku zavěsit na okno.

Achát podporuje regulaci při funkčních poruchách, zmírnění zánětlivých procesů a regeneraci orgánů. Má uklidňující a harmonizující účinky. V duševní sféře nám pomáhá soustředit se, cítit se jako důležitý člen společnosti a dodává pocit sebevědomí a bezpečí v řešení obtížných situací. Díky němu jsme schopni posbírat všechny síly, soustředit svou pozornost na hlavní problém a najít jednoduché řešení. Podporuje nás v hledání pravdy a učí nás přijímat i nepříjemnou kritiku. Posiluje sebeúctu a pozitivní vztah k vlastnímu tělu.

achát 3Údajně má mít i spoustu přitažlivých vlastností. Připisuje se mu schopnost přitahovat skryté poklady, mužům dokáže zajistit přízeň žen a pomáhá rozlišovat pravé přátele od falešných. Pro všeobecné účinky duševní povahy se používají acháty s rovnoměrně rozloženými vrstvami. Při léčení zdravotních potíží je nejúčinnější jejich přímý kontakt s pokožkou v místech postižení.

Astrologicky je achát přiřazen znamení Býka a Štíra.

*Gema je drahokam nebo polodrahokam s reliéfem vyřezaným do hloubky. Používala se jako pečeť.

 

Zdroje:

Josef Pavel Kreperát: Skrytá moc drahých kamenů

Shalila Sharamon a Bodo J. Baginski: Základní kniha o drahokamech a hvězdách

Michael Gienger: Drahé kameny a orgánové hodiny

Monicca


18.10.2006   Rubrika:   |   Komentářů 4   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,9/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Achát vám dodá sebevědomí

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Soutěže na Soutez.cz

Anketa

Covid

Prodělali/y jste v uplynulém roce Covid?

Celkem hlasovalo 57046.
Archiv anket.