Reklama: Základem každé pracovny jsou kvalitní kancelářské židle . Na Hawaj.cz si vyberete tu pravou přesně podle vašeho stylu.  

Šťáva plná vitaminů

Šťáva plná vitaminůPřipravte si domácí šťávu, která bude chutnat celé rodině...
pošlete nám recept

Zubožení uprchlíci, nebo mladí muži v plné síle?

Zubožení uprchlíci, nebo mladí muži v plné síle?

Evropu obchází strašidlo s názvem migrace. Desetitisíce uprchlíků z Afriky ale i např. z Iráku, Sýrie, Afhánistánu aj.  připlouvají namačkáni v chatrných loďkách a toužebně vyhlížejí evropské břehy. Když jsem tyto zprávy před pár týdny trochu intenzivněji zaznamenala, sevřelo se mi srdce, když jsem si představila nebohé matky s malými dětmi či staré, nemohoucí lidi. Říkala jsem si, jaké zoufalství musejí prožívat, když jsou ochotni pro záchranu života vystavit sebe a své blízké nebezpečné plavbě přes Středozemní moře. Za zcela samozřejmé jsem považovala i to, že se o ně v naší vyspělé, civilizované a humánní Evropě postaráme.

Jenže pak začaly prosakovat další a další zprávy, objevovaly se fotografie, natočené reportáže a ejhle. Ono je to všechno asi trochu jinak. Místo zubožených bezbranných dětí a starců připlouvají k evropským břehům nadupané lodě s ještě nadupanějším osazenstvem. Pasažéry a traumatizovanými a zuboženými migranty jsou totiž téměř bez výjimky samí mladí muži v produktivním věku. Když jsem to uviděla poprvé, nebyla jsem schopna tuto realitu pochopit a vstřebat. A nejsem toho schopna dodnes. Snad se nedopustím něčeho jako šíření poplašné zprávy když napíšu, že mi ten masový nájezd připomínal a připomíná spíše invazi.  

Tito muži údajně ze svých zemí prchají proto, aby si zachránili holé životy. Kde ale nechali své ženy, děti, staré rodiče? Ti ve svých domovinách ohroženi nejsou? Kde vzali nemalé finanční částky, které museli zaplatit „převaděčům“? Opravdu se jedná o nebohé běžence, o které bychom se měli postarat a poskytnout jim ze svých zdrojů zajištění? Myslím, že nejsem jediná, kdo této teorii nevěří. A nechápu, proč a z jakého důvodu jsou tito lidé na evropské území přijímáni. V jižních státech jako Itálie a Řecko už mají velké problémy, jak tuto imigrantskou vlnu zvládnout, požadují, aby byli uprchlíci rozmístěni do všech států EU a EU přišla s kvótami, podle kterých by mělo toto rozdělování probíhat.

Je tohle začátek konce Evropy takové, jakou ji známe? Takové, jakou ji pro nás vybudovali a v průběhu historie i vybojovali naši předkové? Skutečně mají představitelé EU v úmyslu otevřít náš kontinent pro imigranty z naprosto odlišných kultur a náboženství a tím zajistit trvalý přísun stále nových a nových obyvatel Evropy? Jsou opravdu slepí ke všem problémům, které se stávajícími i novými imigranty již máme?

Podle včerejšího prohlášení vicepremiéra a předsedy KDU ČSL Pavla Bělobrádka budeme i my přijímat uprchlíky, ovšem prý pouze ty, kteří se u nás budou chtít asimilovat a integrovat. Proboha, jak to chtějí poznat? Ti lidé nemají kolikrát ani doklady, nikdo neví, kdo a proč jim zaplatil cestu, neznáme jejich skutečné úmysly. To nevadí? Prostě jich každý rok tisícovku přijmeme pod naše ochranná křídla, jsme přece humanisté.

Nechci působit hystericky, ale přiznávám, že mám strach. Co asi můžeme očekávat od těch chlapů, kteří sem přijeli sami, bez žen? Vzroste kriminalita, znásilňování? Přijedou za nimi jejich rodiny později? Jaký je horní strop v počtu přijatých uprchlíků? Žádný nebyl řečený. Připadá mi to jako řízený rozklad Evropy, jednoduše nám je sem budou postupně pouštět, oni se budou dále množit a za pár, možná ani ne desítek, let zjistíme, že nám nějak přerostli přes hlavu. Kam potom budeme prchat my?

Také ve vás současný uprchlický exodus vzbuzuje obavu a pociťujete strach o budoucnost svých dětí a vnoučat? Máme vůbec šanci jako řadoví občané něco udělat?

Věra S.


17.6.2015   Rubrika:   |   Komentářů 56   |   Doporučit článek   |   Vytisknout

Hodnocení článku: 2,4/5   Oznámkovat (hodnocení jako ve škole): 1   2   3   4   5  

 

Diskuse ke článku - Zubožení uprchlíci, nebo mladí muži v plné síle?

Tato diskuse je otevřena jen pro přihlášené uživatelky.
Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-56
radkaester
radkaester - 4.7.2015 15:42

mám pocit že je to řízená likvidace zdejší (i evropské ) kultury prvně si to vyzkoušeli v malém ,pro jestě větší zisk pár nenasytných korporací a řeťězců zlikvidovali zemědšlství potravinovou soběstačnost zaměstnanost .Na to navazující likvidační porodnost otvírá bránu těm co žijí ještě méně náročně a tohle jsou důsledky co nastane až se ještě přidruží ekologicky zapříčiněná migrace např . před nedostatkem vody ani radši nepřemýšlet je z toho pak jen tíseň bez možnosti to změnit protože při stěhování národů samozřejmě půjde s nimi i jejich kultura ať chceme nebo nesmajlik - 15 ....

 
Milda3
Milda3 - 1.7.2015 9:26

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/373819-islamsky-stat-rozesel-bunky-po-evrope.html

 
mam-ča
mam-ča - 24.6.2015 9:08

scorpiola: Petice jsou potřebná věc, jenže naši mocní na názor svých voličů zvysoka kašlou.
Viz :
http://www.novinky.cz/domaci/373198-cesko-zvazuje-dobrovolne-prijeti-stovek-uprchliku.html

 
scorpiola
scorpiola - 22.6.2015 10:43

Vidím, že jsme všechny na stejné notě. A to nejen na netu, ale i lidi co se s nima o tom bavím, tak pokud jim není 20 a zrovna nejsou v nějaké ziskovce, tak se prostě imigrantů děsí. Oni ti hoči nepřijedou bouchat 12ctky k pásu ( max nějakou 12ctku zbouchnout). Já osobně jsem v Naštvaných matkách - FB a sbírala jsem podpisy pod petici. Teď máme spolu s IVČRN a dalšíma 100.000 podpisů. To je realita. Zítra se návrh bude projednávat, tak doufám, že to dají do zpráv - doteď nás pěkně ignorovali. HOWGH smajlik - 42

 
denda04
denda04 - 20.6.2015 6:57

eva65: smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47

 
eva65
eva65 - 19.6.2015 20:48

Já bych souhlasila s tímto článkem:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Plukovnik-Skacel-ucastnik-armadnich-misi-Jsou-to-vetrelci-zadni-uprchlici-Je-to-invaze-kterou-nekdo-ridi-aby-nas-znicil-Nedojima-me-ze-se-utopili-379943

 
babkatapka
babkatapka - 19.6.2015 15:40

Je to hrůza, nebyla jsem nikdy rasista, ale dneska už jsem. Jenom co máme dělat, my tady ti poslední??? Všichni nahoře nám lžou.smajlik - 76
Jak toto dopadne??? Bude světová válka, nebo nás tady vyvraždí jako obtížný hmyz ????
MÁM STRACH! DOCELA OBYČEJNÝ LIDSKÝ STRACH.smajlik - 26

 
ajjana
ajjana - 19.6.2015 9:01

Milda3: Ano,máte pravdu..Ale problémy nejsou už jen v parku,už i v restauracích,obchodech a zaměstnanci lázní by mohli taky vyprávět.Jejich arogance sahá až do nebes..A když má člověk strach z těchto dejme tomu" kultivovaných muslimů", tak ani nechci přemýšlet o těch co připlouvaj na těch lodích..Možná by mi bylo líto žen a dětí,možná..ale těchto ani náhodou..

 
Milda3
Milda3 - 19.6.2015 8:23

sharon - 17.6.2015 17:57 - taky jsou Teplice nad Metují a asi i jiné,ale jasmine je z Teplic jak se říkávalo lázní u nás na severu a tam opravdu s arabáky problémy jsou,dělaj si dlouho do noci pikniky v parku,jsou hluční a zůstává po nich neskutečný bordel,to má ajjana pravdu a bude to horší,nakoupili si v okolí už 60 parcel a Marej Abbas z teplické muslimské obce prohlásil že češi jim tam můžou uklízet a sekat trávu

Za Araby v Teplicích ale Češi uklízejí už teď. „Problém je, že žijí do nočních hodin a s pořádkem nejsou úplně kamarádi,“ řekl teplický primátor Jaroslav Kubera. „Se strážníky chodí tlumočníci, v parcích jsou cedulky, ale každý turnus Arabů musíme znovu »učit«,“ vysvětlil primátor. Zlobu lidí na kolonii ale nechápe. „Pozemky jim neprodalo město, ale soukromníci,“ uvedl.

 
denda04
denda04 - 19.6.2015 7:19

Almega: smajlik - 47smajlik - 47smajlik - 47


SOUHLAS

 
kubikm
kubikm - 18.6.2015 20:55

http://www.express.co.uk/news/uk/65628/Secret-plot-to-let-50million-African-workers-into-EU

Toto je vazne alarmujuce. Daily Express (nie nejaky bulvarny platok) priniesol spravu, ze Brusel ma pripraveny plan nahradit ‚vymierajucich‘ Europanov pracovnymi silami z Afriky, a to v takychto poctoch. Do r.2050 chcu legalne presunut 50 milionv Africanov. Nedajme si vymyvat mozgy ziadnymi argumentmi, ze je to potrebne, ze tie obrovske pocty ozaj potrebujeme, ze tito migranti su neskodni. Nase media zakazuju na serveroch o tomto diskusie, vsetko sa robi preto, aby sme zili znova vo fasizujucej diktature.

myslela jsem si, že pracovní síly znamenají lidi, co pracují…
jaké vzdělání mají lidé z buše nebo pouště?
samozřejmě nemají hygienické návyky…
a mají jinak nastavenou imunitu
kdo je vyšetří na tropické choroby?

 
kubikm
kubikm - 18.6.2015 16:33

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Jak-bude-vypadat-Evropa-za-tricet-let-Slavny-spisovatel-sci-fi-Ondrej-Neff-predklada-vizi-ktera-vydesi-377905

 
Almega
Almega - 18.6.2015 16:20

Pochytat a odvézt do USA,aby si je tam užili! V podstatě jejich politika za toto může...Taky by mohli bohaté arabské státy vzít "ty své" do opatrování.A ještě to jistit hlídkováním na moři a podezřelé lodě rovnou potopit...Až budeme jen otrokama ve vlastní zemi,už bude pozdě na jakékoliv akce! Různé pravdoláskaře zavřít do ghet s nepřizpůsobivými,aby na vlastní kůži pocítili tu demokracii ,multi-kulti a lidská práva!

 
kubikm
kubikm - 18.6.2015 16:09

nevím, kde v Tv berou, že 50% imigrantů jsou malé děti? Já vidím jen dobře živené a šacené mladé muže s mobily....

 
mam-ča
mam-ča - 18.6.2015 14:36

orinka: Nevím, jestli jenom "zneklidnění" bude stačit. Zatímco Maďaři už budují ochrannou zeď na hranicích se Srbskem, tak u nás se jenom kecá a kecá.
A přitom máme půl miliónu nezaměstnaných, nebo plné věznice zdatných chlapů, co by podobnou "hladovou zeď" i na našich ohrožených hranicích mohli postavit.

 

Zvolte stranu: 1-15 | 16-30 | 31-45 | 46-56
Sponzori

Prohledej


Výherci v soutěžích

Anketa

Zpívám rád a je to na mě doufám znát...

Zpíváte si občas doma?

Celkem hlasovalo 126160.
Archiv anket.